Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a HIT...

Mi a véleményetek a HIT GYÜLEKEZET-röl?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 22:29
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%
A felvetésed jogos, nem lehet általánosítani, hogy akit sokan követnek, az mindenképpen jó ember. Ezt rosszul fogalmaztam meg valóban. De ha ismernéd személyesen, vagy néha benéznél a gyülekezetbe, biztosan másként gondolnád. De mindig hangsúlyozom: sem a gyülekezet, sem a Sándor nem tökéletes, senkivel nem akarom ezt elhitetni. Viszont a tettei alapján nekem hiteles ember.
2011. nov. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
94%

Először azért tisztázzuk a szekta szó jelentését. A keresztények között egy szekta „olyan vallási csoport, amely elutasít egy vagy több bibliai alapigazságot”.

Ez alapján arra kérlek, hogy mond meg nekem, hogy a Hit Gyülekezete mitől lett szekta, milyen bibliai alapigazságot utasít el.

Válaszodat előre is köszönöm!

2011. nov. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 kzs ***** válasza:
100%

@ ma 17:54


Tényleg... ez engem is érdekel! Szóval miért is szekta? És mi az, amit nem jól tanít??

2011. nov. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
0%

Na, ha már annyian vitatkoznak itt, talán érdemesebb lenne megismerkedni egy volt Hit Gyülekezeti tag könyvével, amiben leírja a vele kapcsolatos élményeit, tapasztalatait:


[link]


[link] 03271.pdf


Letölthető, vagy közvetlenül olvasható.

2011. nov. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:

"Először azért tisztázzuk a szekta szó jelentését. "


Na akkor tisztázzuk, a szekta követőket jelent. Ennyit, nem többet. A bibliai utalásod azért is hülyeség, mert szekta nem csak keresztény beállítottságú lehet.

2011. nov. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 kicsi11 válasza:
oke. 12 ev aktiv gyulekezeti tagsag eleg velemenyt formalni? En tovabbra is hivo vagyok, de a hgy nelkul. a rodney h brown ota a gyuli gellert kapott. nem az egesz rossz , de sajnos sok dolog nincs igei alapon. az igebol ragadnak ki reszeket es azokat a sajat renszerukhoz igazitjak pl.: bovolkodes, gyogyulas, sztszellem megnyilvanulasa. a rendszert kellene az igehez igazitani. A szentseg szelleme allitolag nagyon mozog, megsem szentebbek mint egy atlag evangeliumi kozosseg. miert? nem tortenik tobb gyogyulas mint egy mas gyogyulasban hivo de azt a helyen kezelo gyulekezetben.Az atlag 85% anyagi gondokkal kuzd pedig fizetik a tizedet es adakoznak is rendesen. Nem jobb a helyzet ezen a teruleten sem azokhoz a gyulekezetekhez kepest, ahol tudjak Isten gondviselese nem fugg az elobbiektol. Pasztorok jonnek ,mennek, hullanak. miert? A hgy eredmenyoriantalt lett, ez a problema. Le kellene szallni a magas lorol, megpihenni egy kicsit , rendezni a rendeznivalokat mind Istennel mind emberekkel es ezekutan az ige alapjan menni tovabb. bocs az ekezetek hianya miatt!
2011. nov. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

# 23 - Még nem olvastam, de igyekszem sort keríteni rá.

# 24 - Remélem abban egyetértünk, hogy azért Hit Gyülekezete a keresztény egyházak közé tartozik. Ha olvastam a hozzászólást, akkor a keresztény egyházakra vonatkoztatva írtam le.

2011. dec. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
#25 Igen, 12 év elég nekem, hogy azt mondjam, ismered a gyülekezetet. Én sajnos nem vagyok ilyen régi motoros, ennek ellenére látok az általad felsorolt hibákból én is párat. Viszont sosem állítottam, hogy a HGY tökéletes, vagy sokkal jobb mint más gyülekezetek. Azok, akik révén én ide bekerültem, számomra hiteles emberek. Nem akarják azt elhitetni velem, hogy tökéletesek, csak azt, hogy őszinte szívvel keresik az Urat. A HGY pálsztorai és vezetősége olykor hagynak kivetni valót meguk után, mégis sokszor megszólít a tanításuk, és látom az életemben, hogyan hasznosíthatom azokat. Nekem a legjobban az tetszik a tanításokban, hogy gyakorlati tanácsokkal is ellátnak. Sajnos olyan gyülekezeti tagok mindig voltak, vannak és lesznek, akik okot adnak másoknak a megbotránkozásra. De ez más gyülekezeteknél is így van, voltam már párban. Így ez miatt nem fogok újat keresni.
2011. dec. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 /Anita_'94/ ***** válasza:

Kedves Aata!

Ne vedd kötekedésnek, mert nem annak szánom, de szeretném megkérdezni, hogy miért van jelen az izraeli zászló, amikor köztudomású, hogy a zsidók megvetik a keresztényeket és mindenki mást is?

2011. dec. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
Egyáltalán miért van zászló egy Istentiszteleten?
2011. dec. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!