Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a HIT...

Mi a véleményetek a HIT GYÜLEKEZET-röl?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 22:29
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Anita!


Engedd meg, hogy néhány igével válaszoljak:


Vígasztaljátok, vígasztaljátok népemet, így szól Istenetek! (Ézs 40,1)


Azokban a napokban és abban az időben, amikor jóra fordítom Júda és Jeruzsálem sorsát, 2. összegyűjtök minden népet. Jósáfát völgyébe vezetem őket, és ott tartok ítéletet fölöttük, amiért szétszórták a népek közé tulajdon népemet, Izráelt, és felosztották országomat. (Jóel 4,1-2)


Egybegyűjtöm akkor mind a pogányokat, és levezetem őket a Josafát völgyébe, és perbe szállok ott velök, az én népemért és örökségemért, az Izráelért, a melyet szétszórtak a pogányok közé, és megosztoztak az én földemen; (Jóel 3,2)


Mert a hegyek megszűnhetnek, és a halmok meginoghatnak, de hozzád való hűségem nem szűnik meg, és békességem szövetsége nem inog meg - mondja könyörülő URad. (Ézs 54,10)


6.Könyörögjetek Jeruzsálem békességéért; legyenek boldogok a téged szeretők!7. Békesség legyen a te várfalaid között, csendesség a te palotáidban. 8. Atyámfiaiért és barátaimért hadd mondhassam: béke veled! 9. Az Úrnak, a mi Istenünknek házáért hadd kivánhassak jót tenéked! (122. Zsoltár 6-9)


Vígasztaljátok, vígasztaljátok népemet, így szól Istenetek! (Ézs 40,1)


Mindez azt jelenti, hogy a zsidóság akármit is s tett Isten ellen, annak kiválasztott népe marad. Így mindazok akik imádkoznak értük, és segítik őket a megtérés útján Isten akaratát közvetítik.


(Érdekes egyébként hogy némely régi könyv milyen pontosan leírta a jövőt, amit napjainkban mi át is élhetünk)

2011. dec. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim válasza:
22%
Én csak a saját tapasztalatomból tudok kiindulni a gyülisekkel kapcsolatban: életemben nem találkoztam még olyan sunyi, gonosz, kétszínű, aljas és önző, máson átgázoló képmutató emberekkel, mint az ominózus gyülekezethez tartozó néhány általam ismert személlyel. Persze ezzel nem kívánok általánosítani, de sajnos inkább úgy kellene élni, hogy legalább ne ártsunk másoknak, hanem segítsünk, ha tudunk, és hagyjuk élni a másikat. Ez a keresztényi viselkedés, nem pedig a bibliai mondatok színpadias ismételgetése...
2011. dec. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mindez azt jelenti, hogy a zsidóság akármit is s tett Isten ellen, annak kiválasztott népe marad."


Aata azok az idézetek amiket írtál valóban ezt támasztanák alá?


Galata 3:27 "Akik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöttétek magatokra. 28 Krisztusban tehát nincs zsidó, sem görög, nincs szolga, sem szabad, nincs férfi, sem nő, mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban. 29 Ha pedig Krisztuséi vagytok, akkor Ábrahám utódai vagytok, és ígéret szerint örökösök."


Tehát itt azt írja hogy már nem számít milyen nemzetiséghez tartozol. Nem jár külön elbánás senkinek sem.


"Így mindazok akik imádkoznak értük, és segítik őket a megtérés útján Isten akaratát közvetítik."


Ezt a mondatodat melyik bibliai ige támasztja alá?


Dániel volt az aki leírta azokat a próféciákat amik a Messiásra vonatkoznak az ő eljövetelére.


Cselekedetek 4:5 "Másnap összegyűltek Jeruzsálemben a vezetők, a vének és az írástudók; 6 Annás a főpap, Kajafás, János, Sándor és a főpapi család valamennyi tagja. 7 Középre állították és vallatták őket: "Milyen hatalommal, vagy kinek a nevében tettétek ti ezt?" 8 Ekkor Péter, megtelve Szentlélekkel, így szólt hozzájuk: "Népünk vezetői, Izráel vénei! 9 Ha minket ma egy beteg emberen gyakorolt jótett felől vallattok, hogy mitől gyógyult meg, 10 vegyétek tudomásul valamennyien, Izráel egész népével együtt, hogy a názáreti Jézus Krisztus neve által, akit ti megfeszítettetek, akit Isten feltámasztott a halálból: őáltala áll ez előttetek egészségesen. 11 Ez lett a sarokkő, amelyet ti, az építők, megvetettetek"


Ez az ige azt támasztja alá hogy Jézus a sarokkő.

S azt hogy kik feszítették meg a Teremtő fiát.


Tehát miért van zászló egy Isten tiszteleten s miért kell pont az Izraeli?

2011. dec. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

>"Így mindazok akik imádkoznak értük, és segítik őket a >megtérés útján Isten akaratát közvetítik."

>

>Ezt a mondatodat melyik bibliai ige támasztja alá?


Az Isten akarata hogy imádkozzunk a bűnösökért és így a megtérés útján segítsük őket. Ehhez milyen Bibliai alátámasztás kellene? Mit lehet ezen kétségbe vonni?

2011. dec. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

Off:


@Aata (27):


"Még nem olvastam, de igyekszem sort keríteni rá."


Nem akarlak befolyásolni, de nem javaslom elolvasásra azt a szemetet. Én magam kétszer is olvastam Bartus könyvét, kb. 8 év különbséggel; mindkét alkalom után ugyanaz volt a véleményem: Elég jól ismerem a Hit Gyülekezetét, és ez alapján kizárt, hogy minden állítás, leírás - vagy akár csak a többsége - igaz legyen.


Természetesen ha bármelyik állítás igaz is (és nem vonom kétségbe, hogy lehet ilyen), akkor is:

1. A problémákat a gyülekezeten belül kell kezelni, nem "kivinni az utcára". (Ugyebár Pál sem dicsérte meg azokat, akik nem tudtak egymással megegyezni, hanem világi bírósághoz fordultak...);

2. Én is látok néhány problémát úgy a HGY-ben, mint más keresztény közösségekben, mégsem írok róla könyvet... :) És szerencsére sokan vagyunk még így ezzel.

Az itt említett példák mindegyike elég bonyolult, szerintem nem ez a fórum az, ahol megszületik az összes megoldás; én nagyon remélem és hiszem, hogy Isten hamarosan rendbe rakja mindenhol az ő népét.

Ő, és nem más.


Ha nem tudnám, hogy a könyvet ajánló rudolf.th érdeklődési körében eléggé előkelő helyen áll az ezotéria, még arra is gondolhatnék, hogy ő maga Bartus László; bár lehet, hogy a kettő nem zárja ki egymást. :)



On:

Szerintem innen már egyértelmű a véleményem, de azért leírom külön is egy mondatban. A Hit Gyülekezetéről összességében és többségében pozitív véleménnyel vagyok, az általam ismert hiányosságok vagy problémák ellenére is. Magyarországon az egyik legjobb gyülekezetnek tartom.

2011. dec. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 kicsi11 válasza:
"Elég jól ismerem a Hit Gyülekezetét, és ez alapján kizárt, hogy minden állítás, leírás - vagy akár csak a többsége - igaz legyen. " Oke, akkor legyszives ird meg melyik allitas lehet igaz, kivancsi lennek. koszonom
2011. dec. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

@kicsi11:


Szia!


Ne haragudj, nem fogom leírni. Először is: kb. 1998-ban olvastam először, azután pedig 2006-ban talán. Utóbbi is már 5 éve volt, tehát elég régen. Nem emlékszem mindenre: sem az egyértelműen butaságokra, sem az esetlegesen igaz dolgokra. A kialakult összkép és néhány részlet megmaradt, de... ha esetleg nem volt eléggé egyértelmű a válaszomból, akkor leírom még egyszer: Az ilyen dolgokat, problémákat a gyülekezeten belül kell kezelni, nem máshol. Pláne nem itt, a GYK-n vagy más világi fórumon részletezni ezeket. Ettől nem lesz jobb senkinek.


Továbbá azt is írtam, hogy lájkolom a HGY-t, úgyhogy nem kívánom itt részletezni azt sem, mik azok, amik szerintem nincsenek a helyükön, ill. amik igazak lehetnek.


Remélem, nem baj, és elfogadod ezt.


Én neked is azt javaslom, hogy ne foglalkozz vele, nem érdemes.


Isten áldjon. :)

2011. dec. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

Vidiripi


15:55 Igazad van! Bocsánat! Azt a mondatot elnéztem.

2011. dec. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim válasza:
Nos hinni jó dolog.. Embereket agykontrollal és egyéb etikailag megkérdőjelezhető ,isten nevében hirdetett dolgokkal megvezetni fanatizálni.. Nem az.
2011. dec. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
81%
Én nem találtam Magyarországon jobb helyet, ahol Istent bibliai módon, szabadon lehetne imádni úgy, mint a HGY-ben.
2012. jan. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!