Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a HIT...

Mi a véleményetek a HIT GYÜLEKEZET-röl?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 22:29
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
Otthon próbáltad már?
2012. jan. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
Igen.:)
2012. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
6%

Nem akarom, hogy befolyásoljon bármi, ezért nem olvastam el az előző válaszokat, sejtésem, hogy csak egymást okítják az emberek, marakodnak és elhatárolódnak a kérdéstől.


Én szívesen leírom, hogy mi a véleményem, mint ahogyan azt már sok helyen megtettem.


Ezek nem légből kapott dolgok, még a 2000es évek végén megrohamozták a családomat is, nagy térítésben voltak akkor. Tudnunk kell róluk általában, hogy nagyon fontosak számukra a külsőségek, az egyik családdal jóban voltunk. Márkás autóval jártak, Ausztriában vásárolták a ruháikat, ami akkor nagy szám volt Stb. Amikor egyszer véletlen látogatást tettünk náluk, hideg zuhanyként ért minket az utcáról csillivillinek tűnő ház belseje... A négy (természetesen négy!, hogy is lehetne kevesebb, de eltartani már nem tudták őket) gyerek a földön aludt, étel nem volt, minket sem tudtak megkínálni, ketten háztartási kekszet rágcsáltak. A a fűtés hiányáról nem is beszélve...


A nővérem közös vállalkozásba kezdett ezzel a családdal, látva a rossz anyagi helyzetüket, sokkal többet adott bele az egészbe, együttérzésből és sajnálatból. Erre a kedves családapa lelépett a pénzzel és kisemmizve otthagyta a halálra ítélt vállalkozást a nővéremre.


Most ez a mintaember városunk "pásztora", sokkal jobb anyagi helyzetbe került. Természetesen vagyonának jó részét a gyüli új tagjainak "adományaiból", tizedből szerezte. Csak hát ők azt hiszik, a pénzük nemesebb célokra megy el, nem a 4-5 vezető család luxuséletvitelére.


Kisgyerekként sok hites osztálytársam volt, nagy port kavart, amikor az egyik gyülis anyuka lenyúlta a gondjaira bízott osztálypénzt, később ezt tagadta, annak ellenére, hogy előtte egy egész szülői értekezlet előtt vette át. Ugyanebben az osztályban történt, hogy az egyik gyülis férfi egy drága ruhát ajándékozott a tanítónőnek, ezzek akarta elérni, hogy kitűnő legyen a lánya. (A hites gyerekeknek kötelező jól tanulniuk és jól sportolniuk)


Összefoglalva, amit ezekről az emberekről általánosságban elmondhatok az képmutatás, álszentség és a kizsákmányolt tagokról pedig a naivitás. Az egész a pénz körül forog és olyan gyenge embereknek való, akik nem képesek egyedül dönteni, nincs saját akaratuk és mindenképp tartozni akarnak valahova.


Még pár dolog erről a kedves kis közösségről:

* A gyerekek nem választhatnak szabadon párt maguknak, azt jó előre a szülők nézik ki, természetesen másik hites családból

* A velem egykorúak (20-21) nem mehetnek szórakozni, tiltva vannak az apró örömforrások is, korán haza kell menniük

* A gyerekek el voltak tiltva Pl. a Pokémon című rajzfilmtől, ezt azzal magyarázták meg nekik a szülők, hogy abban Démonok szerepelnek. (Ez így nem tűnik túl nagy veszteségnek, de amikor az egész osztályban csak ez volt a téma 2-3 évig, akkor eléggé kívülállókká váltak. Mellékesen megjegyezném, hogy szinte végignéztem az első két évadot és a rajzfilmben szó se volt Démonokról, inkább a barátság fontosságára és a kitartásra helyezte a hangsúlyt, kis humorral megfűszerezve az egészet, aki nem hiszi, nézze meg ;)

* Soha nem szerepelhettek szerencsétlenek iskolai pásztorjátékokban, mert ezt tiltják. Szegények kicsiként nem érthették, hogy nekik miért kell kimaradniuk minden karácsonyi és húsvéti műsorból

* Minden családban minimum három gyerek van, de lehetőség szerint több. A gond csak az, hogy őket gyakran olyan családok vállalják, akik nem képesek eltartani ennyit

* Könyveket égetnek el és tépnek szét, amit a törvény is tilt!

* N. Sándor manipulálja az embereket és visszaél a hatalmával

* A kilépni kívánó tagokat átkozzák, támadják, tönkreteszik

* A zsidókat az egekig magasztalják, de mire fel? Mind csak emberek vagyunk, azért, mert valaki zsidó, miért lenne különb a többieknél?

* Elvárják, hogy a tagok vonják be a gyülibe saját családjukat, barátaikat, szomszédjaikat Stb.

* Biztosan hallották már, hogy hány embert "Szállt meg a Szent Szellem", tudniuk kellene a kedves híveknek, hogy erre nagyban rásegítenek a terembe szivárogtatott (és egészségre káros!) gázokkal


Ennyit szeretnék mondani a Hit Gyülekezetéről. Nem hallomásból vannak az információk, én magam éltem át a legtöbbet, néhányat a családom.

2012. aug. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
76%

Terembe szivárogtatott gázok.... LOL


Ne tégy hamis tanúbizonyságot. Nem ismerős ez valahonnan?

2012. aug. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 kzs ***** válasza:

Visszatérvea Hit Gyülekezetére, először a "#43/44 08-12 10:32"-es válaszra szeretnék reagálni.


Elképzelem magam - távol legyen, de tegyük fel mégis - hogy valaki kérdez a Baptista Egyházról.

Mivel ez egy anonim fórum, ahova bárki beírhat, én természetesen válaszolok.

Soha nem jártam a baptistákhoz, max. hallomásból tudok róluk valamit, de azért szemét módon kifejtem a szemenszedett aljas, mocskos hazugságaimat.

Ja, és természetesen van pofám hozzátenni még ezt is: "Biztosíthatlak, hogy ebből minden igaz :) Nem hallomásból vannak az információk, én magam éltem át mindent."

- miért ne? Hiszen bárki írhatja, hogy ide jár vagy oda jár... én is ezt írom, hogy minél igazabbnak tűnjön az a mocskolódó állat hazugságom, amit összefirkantottam!!

UNDORÍTÓ !!!


Na, a kedves válaszolónk a firkálmányában - mert én az ilyet nem tekintem válasznak - szóval méltóztatik néhány ember történetét vetíteni ki az egész HGY-re.


Ezek a történetek még ha igazak is, akkor sem lehetne általánosítani, és különben is - ha jól emlékszek - Jézus nem azt mondta, hogy "változz meg és kövess", hanem csak ezt: "kövess". Majd Ő megváltoztatja. És honnan tudod, hogy ezek az emberek nem változtak meg, vagy nem is fognak? Hogy mersz ilyen következtetést levonni, amikor a Krisztusi áldozat nekik is megadatott, Isten Szelleme (akit Jézus Vígasztalónak nevez) számukra is elküdetett??


Szóval én úgy gondolom, hogy mindenki számára adva van a változás lehetősége, bármit is tett.

Nem beszélve arról, hogy akármelyik egyházat nézzük, mindenhol előfordulnak ilyen élettörténetek (katolikusoknál, reformátusoknál, stb. úgyszintén).


Továbbá:

Ami a párválasztást illeti: nem igaz, hogy nincs szabad párválasztás. Én hallgattam nem egy tanítást, és nem volt megtiltva, hogy a fiatalok maguk válasszanak párt. Csupán arról van szó, hogy nagyon nem baj, hogy ha olyat választanak, akiknek azonos (vagy leglábbis hasonló) a beáílítottságuk, érdeklődésük.

Miért baj az, ha a fiatalok azonos hullámhosszon vannak??


Úgyhogy szemét hazugság, hogy korlátozva van a szabad akarat. A Hit Gyülekezete pontosan arra tanít, hogy a saját akaratodat hogyan állítsd Isten szolgálatába. Másképp a szabad akarat könnyen okozhat csalódást.


Szórakozás: attól függ, mit nevezünk annak. Soha nem mondták, hogy ne menj el egy focimeccsre. De ha ez a meccs azzal párosul, hogy beiszunk, káromkodunk és törünk-zúzunk - na azt tiltják. Ugyanígy elmehetsz diszkóba, de ez ne tartalmazza már a cigit, az ivászatot, stb.

A tartalmas kikapcsolódás tehát megengedett, és az is volt mindig, vigyázva arra, hogy ez a szórakozás (akármennyire kultúrált, erkölcsös, normális), lehetőleg ne legyen fontosabb az Istentiszteleteken való részvételnél.


Ami a Pokémont illeti: ezt nem tudom. De ha okkult jellegű, akkor szerintem nem olyan nagy baj, ha nem engedik. Az okkultizmus ugyanis nem Isten Szelleméből táplálkozik, mondanivalója idegen Istentől.


Ami a pásztorjátékokat illeti: ezeknek is a mondanivalójuk az, ami nem igazán helyén való. Fizikálisan emelik ki Jézus születését, benne természetesen Máriával. Ezzel szemben az újjászületés, amit Krisztusban kaptunk, szellemi természetű (János 3/3-8).Jézus sohasem a fizikai létet hirdette, hanem mindig a szellemit, ami az Atyától van (vesd össze: János 6/63).

Azonkívül ezek a pásztorjátékok egyenes utat nyitnak a Mária-kultuszhoz. Máriának azt a tulajdonságait erősítik, amik ellentétesek a SzentÍrással: "Istenszülő", "Boldogságos szűz", szeplőtlen fogantatás tana, stb.


Ami a húsvétot illeti, ekkor ugyebár Jézus keresztre feszítésére emlékszünk. Na kérlek: a Krisztusi keresztáldozatot a HGY is vallja - fontos, lényeges tanítás, csak éppen kihagyja belőle azokat a dolgokat, amiket a SzentÍrás is kihagy. Ilyesformán a HGY igenis foglalkozik Jézus fájdalmával (mert erről már Ésaiás is beszél), de Mária szenvedéseit a Szentírás már kihagyja - ugyanígy a HGY is.


Ami a többgyerekes családmodellt illeti: én úgy gondolom, hogy nincs ebben kivetnivaló. Ugyanis Mózes könyvében van az a felhívás, hogy "szaporodjatok és sokasodjatok". Ugyanígy a SzentÍrás igérete az is, hogy feleséged mint a termőszőlő házad belsejében, fiaid mint olajfacsemeték asztalod körül, íme így áldatik meg a férfiú, aki féli az Urat. Úgyhogy ha Istennek kedves akarata az, hogy az embernek több gyereke legyen, te csak ne ítélkezz azokon, akik követik ezt.


Az meg hogy ki tartja el őket, neked ahhoz semmi közöd! Világos??


Könyvégetés: figyelj csak! Érettségi után széttéptem a földrajz könyvemet. Ez tilos? - akkor ha volnál szíves mellékelni, hogy pontosan melyik törvény melyik bekezdésében van ez megírva... de addig, amíg ez nincs, mindenkinek szabad döntése, hogy milyen könyveket tart az otthonában! Világos? És ha számomra egy könyv nem hordoz követendő értéket (és itt nem az említett földrajz-könyvre gondolok), akkor miért ne téphetném szét, ha én úgy akarom?


Manipuláció, hatalommal való visszaélés:

te figyelj csak! Egy esetet mondj, amikor Németh Sándor a "Vidám Vasárnap" c. Istentiszteleten a pozíciójával kérkedett volna!

Soha semmilyen tekintélyelvű megnyilvánulása nem volt, de ha igen, akkor légy olyan kedves, közöld, hogy pontosan mikori közvetítésen fordult ez elő! Rendben?


Visszaélés a kilépő tagokkal kapcsolatban... ó kis drága! Elárulom Neked, hogy magánéleti gondok miatt - tehát NEM a gyülekezet miatt - egyszer én kiléptem. Mégse voltam kitéve semmilyen szakciónak.


Ugyanígy soha de soha nem volt Istentiszteleten semmilyen felszólítás, hogy üldözzék, átkozzák azokat, akik nem járnak. Kizárólag az Isten magasztalása, dicsérete folyik, Igehallgatással, megtéréssel, adakozással egyetemben - úgy, ahogy lennnie kell.


Hmm... egyébként egy időben rendszeresen jártam imacsoportba. És képzeld: mindig szükségben lévőkért, betegekért imádkoztunk. Az összejövetel tehát SOHASEM mások rovására lett, hanem pontosan azok javára készült.


Ami pedig a zsidók "felmagasztalását" illeti: akármennyire is nem tetszik, de a Bibliában Izrael a kiválasztott ország, és a zsidóság pedig mint kiválasztott nemzet szerepel: Ésaiás és Mikeás hosszasan írja Izrael történetét, azonkívül a SzentÍrás állásfoglalása az, hogy Jézus 2. eljövetelekor az ő dicsőségét Izraelen keresztül fogja láthatóvá tenni.

Ez persze nem azt jelenti, hogy a zsidóságra ne vonatkozna a megtérés és az újjászületés üzenete. Rájuk éppúgy vonatkozik, de akkor is: Izrael Isten választottja. Nem Magyarország, nem Portugália, nem Argentína, stb. hanem Izrael.


Családtagok, barátok, stb. bevonása - miért baj az, ha én a családomat elviszem? Egyébként egyáltalán nincs elvárás, vagy legfeljebb annyi, hogy élj úgy, hogy a környezetedben pédamutató legyen az életed, a személyiséged.


A Hit Gyülekezete vallja "a betű óságát, és a Szellem újságát" úgy, ahogy ezt Pál hirdette. Tehát megy "fűhöz-fához", vagyis nem házal, de ha valaki megkérdezi, természetesen bizonyságot tesz a Krisztusi Engesztelő Áldozatról. Ez teljesen összhangba van a SzentÍrás állásfoglalásával.


Ami meg a gázokat illeti, te mondd: normális vagy??

Te aki ezt írod: "tudniuk kellene a kedves híveknek, hogy erre..." Inkább neked kéne tudnod, hogy ne tegyél káromlást Isten Szellemére, mert abból nincs visszaút...


Különben te Besteller írónak készülsz? Miért nem firkálsz le olyat, hogy Úrvacsorai közösség címén egymást megfőzik, vagy elfogyasztják a Biblia lapjait, stb. - erre már nincs fantáziád?

Mert már csak ez hiányzik.... Tudod röhej amit művelsz!


Úgyhogy "kedves" válaszadó, MÉG MINDIG jártál te a Hit Gyülekezetébe?? (ha-ha :)

Nem furcsa egy kicsit, hogy olyan valakit kell helyreigazítani, aki szerint "Nem hallomásból vannak az információk, én magam éltem át a legtöbbet, néhányat a családom." ??


------

Ja el is felejtettem: a válaszod értékelése abszolút nulla!!

-------------

Egyébként: legyen elég annyi, hogy mindenki számára megadatott az a kiváltság, hogy a vallását ott gyakorolhassa, ahol akarja. Ha neki nem felel meg a Hit Gyülekezete, hanem inkább a Katolikus, vagy a Református Egyház... szíve joga. Mivelhogy vallásszabadság van.


Ugyanígy bármilyen felekezetnek, vagy egyháznak joga van ahhoz, hogy hirdesse Krisztust úgy, ahogy neki a meggyőződése (függetlenül attól, hogy itt a fórumon X-nek ez a véleménye, Y-nak meg az).


Bármilyen visszásság merül fel, azt bizonyítani kell.

Amíg ez nincs, addig bármilyen negatv állítás csak rágalmazás, ami ugyabár nem fér össze a Tízparancsolatban foglaltakkal: "Ne hazudj".


Egyébként, a Hit GYülekezete a Máté 7/24-25-öt tartja állásfoglalásának: "Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emerhez, aki kősziklára építette az ő házát. És ömlött az eső, és eljött az árvíz, és fújtak a szelek, és beleütköztek abba a házba; de nem dőlt össze, mert a kősziklára építtetett."


- Na ezért van az, hogy a Hit Gyülekezete nem fél senkitől. Isten kijelentésére bízza magát: ami Krisztusra épült, az a ház megáll: akármilyen támadás is éri.

2012. aug. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!