Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olyan ellenségesek a...

Miért olyan ellenségesek a Jehova tanúi más vallásokkal szemben?

Figyelt kérdés
Nem értem miért nem fogadják el a jehovák azt aki nem az.

2011. nov. 27. 01:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Csőlátás,beszűkült tudatállapot,objektivitás hiánya.
2011. nov. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
14%

Ellenségesebbek, mint sok keresztény?

Nem hiszem.

2011. nov. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Mert az hiszik,hogy az ő vallásuk tökéletes,és mindenki meg kell győzniük erről. Egyetértek az elsővel.
2011. nov. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
25%

Az a baj, hogy ők nem a vallásokkal ellenségesek meglátásom szerint. Ez még nagyon is pozitív, ha valaki az általa hazugságnak ítélt tanításokkal ellenséges. Ők a "hazug tanítások" képviselőivel ellenségesek. Ha valaki komolyat kérdez és megkérdőjelezi (persze kultúráltan) a tanításaikat, akkor azt az embert megbélyegzik, nem mennek oda többet, sátánfajzatnak állítják be maguk között. Pedig Krisztus is a betegekhez jött és nem az egészségesekhez. Ők az "egészségeseket" kutatják.

Ez az én tapasztalt általános véleményem, akinek nem inge, ne vegye magára.


Üdv: L

2011. nov. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Pár napja tettem fel egy kérdést ,hogy mit csináljak a barátnőm apja jehova. Esélyt sem ad arra ,hogy megismerjen ,csak megmondta a barátnőmnek ,hogy szakítson velem.Amíg együtt vagyunk nincs telefon és számítógép.Amikor bemutatott az első kérdések között szerepelt a "Milyen vallásod van?" Véleményem szerint ez túl megy a határon. Teljesen logikátlan viselkedés. Ha még egy hülye lennék és messziről látszódna ,hogy egy semmirekellő vagyok meg is érteném,de szerintem nem vagyok ilyen. Református vagyok ,de nem gyakorolom. De ahogy végignézek a világon a vallás csak ellentéteket teremt. És jó ürügy háborúra... Dzsihád,keresztes hadjáratok stb.
2011. nov. 27. 09:34
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

ma 02:16

igen,ezért.egyébként nem rosszindulatú emberek ők szerintem,csak buták,és túlzottan befolyásolhatóak.

2011. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ebben teljesen egyetértek a tapasztalatok ezt mutatják.
2011. nov. 27. 17:40
 8/23 lsandor ***** válasza:
6%
Már megbocsássatok de nagyon távol vagytok a valóságtól. Én Jehova Tanúja vagyok. De azok a jelzők, amikkel illettek minket távolról sem igaz. Ja és ráadásul még fiatal is vagyok. Tudom, hogy ki vagyok. Tudom, hogy mit miért teszek. Annak ellenére kedves kérdező, hogy alapból rendes emberke vagy, de akkor sem vagy tisztában a Biblia házasságra, családi életre vonatkozó gondolataival
2011. dec. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
15%

Elolvastam,a történetedet. Pál apostol ad egy tanácsot a keresztényeknek arra vonatkozóan, hogy csak az Úrban házasodjanak. Az apákat Isten felelőséggel ruházta fel, hogy gondoskodjanak gyermekeik fizikai és szellemi szükségleteikről. Nyilván ha belegondolsz egy komoly apa értékrendjébe, függetlenül annak vallásától a legjobbat szeretné a leányának. Valószinüleg te is szembetalálnád magad ezzel a helyzettel. Én azt javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot az apával, ha ez nem megy közvetlenül, kérd meg a barátnődet, hogy beszéljen meg vele egy időpontott, hogy többet megtudhass arról, hogy a Biblia nézőpontja szerint, hogyan lehet egy boldog kapcsolatot kiépíteni, Bibliából mutassa meg, hogy mi az Isten elvárása a házassággal kapcsolatban. Mindegy, hogy valaki milyen keresztény egyházhóz tartozik, ezek a bibliai alapelvek mindegyikre vonatkoznak. Ha sikerül elérned, hogy eltudj vele beszélgetni, és a véleményét kikérni, ez közelebb hozhat benneteket, és így megérdeklődheted tőle, hogy min kellene változtatnod, hogy továbra is együtt járhasatok. Jelezd neki, hogy egy a célotok, az hogy a lánya boldog legyen. A későbiekben a dolgok hozzák magukat. Ha az illető személy valóban Jehova Tanúja, akkor kész lessz a beszélgetésre, ha jó hírnévnek örvendsz a környezetedben.


Egy Tanú

2011. dec. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
6%

Furcsa egy tanú Bibliai gondolkodása. Egyoldalról idézik Pál levelét, mondván, az mindenkinek szól.

És semmibe veszik Isten parancsát, mondván, az a zsidó népnek szólt. A szombat napot ne is feszegessük, mondok mást: Például az engesztelési nap: "Semmi dolgot ne végezzetek; örök rendtartás legyen ez nemzetségről nemzetségre minden lakhelyeteken. Ünnepek ünnepe ez néktek, sanyargassátok meg azért magatokat."


De lásd utolsó hozzászóló: "Pál apostol ad egy tanácsot a keresztényeknek arra vonatkozóan, hogy csak az Úrban házasodjanak."

De Pál ezen üzenetét nem idézné:

"Ha valamely atyafinak hitetlen felesége van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.

És a mely asszonynak hitetlen férje van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.

Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek.

Ha pedig a hitetlen elválik, ám váljék el; nem vettetett szolgaság alá a keresztyén férfiú, vagy asszony az ilyen dolgokban. De békességre hívott minket az Isten."


Tanúk, tanúk....mikor nőttök fel? :D

2011. dec. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!