Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olyan ellenségesek a...

Miért olyan ellenségesek a Jehova tanúi más vallásokkal szemben?

Figyelt kérdés
Nem értem miért nem fogadják el a jehovák azt aki nem az.

2011. nov. 27. 01:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem a kérdés lényegét? Mi az, hogy ellenségesek Jehova Tanúi más vallásúakkal? Nem ellenségesek. Ezt a kérdést jobban ki kellett volna fejtened. Vagy azért gondolod hogy ellenségesek, mert prédikálnak? Mert azért teszik, mivel Jézus párosával kiküldte a tanítványait és azt mondta, hogy ezt kell tenniük. Majd pedig Jézus azt mondta a Máté 24:14-ben: "és a királyságnak ezt a jó hírét prédikálják az egész lakott földön, míg el nem jön a vég"

Tehát ha nem tennék, az pont azt mutatná, hogy nem fogadják el Jézus példáját, azt a feladatot, amit tulajdonképp Isten bízott ránk. Aki nem teszi, Istennel ellenségeskedik. Szóval még jó, hogy teszik a tanúk.


DE IGAZÁBÓL FOGALMAM SINCS, HOGY MIT ÉRTETTÉL AZON, HOGY ELLENSÉGESEK A TANÚK MÁS VALLÁSÚAKKAL.


Azért mert rávilágítanak, hogy pl. a Katolikus encilclopédiában is benne van, hogy más vallásúak kitörölték Istennek a Jehova nevét az eredeti nyelvű Bibliafordítása során és szinte alig pár helyen található benne, mint pl. a Zsoltárok 83:19-ben.


Vagy nem értem a kérdésed, hogy miért ellenségesek másokkal szerinted. Az tuti, hogy gyülölik sokan a tanúkat. Meg is mondta Jehova, hogy arról lehet majd megismerni az ő népét, hogy gyűlölni fogják.


KÉRLEK FEJTSD KI JOBBAN A KÉRDÉSED, MERT NEM TUDOM MILYEN ELLENSÉGESKEDÉSRE CÉLOZTÁK A TANÚK RÉSZÉRŐL.

2011. dec. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
0%

Vagy azért csőlátásúak, mert felteszik a kérdést egy katolikusnak, hogy hogy létezhet pokol, mikor Isten szeretet? Ezt hirdetik a katolikusok, nem???? Nos a Biblia eredeti görög/héber fordítása alapján a seol és hádesz szavak sírgödröt jelentenek. És ráadásul Isten szeretet így nem kínos senki pokolban! Sőt mi több a Földet alkotta az emberiségnek, így lehetetlen, hogy mindenki a menjen menjen.


Szóval ilyen és hasonló dolgokra világítanak rá, úgy hogy minden egyes mondatukat Bibliaverssel tudják alátámasztani. HA VALAKIT ÉRDEKEL ELMONDJÁK, HA VALAKIT NEM ÉRDEKEL NEM MONDJÁK EL. MINDENESETRE MINDENKIT FELKUTATNAK, AKÁRCSAK NOÉ TETTE, HISZEN EZ A PARANCS!!!! MÁTÉ 24:14

2011. dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

"hogy mindenki a menjen menjen. " HELYETT azt akartam írni, hogy hogy "mindenki a mennybe menjen"

Bocsi

2011. dec. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy tényleg boldogok, hogy gyülölik őket. Jézust is gyűlölték és megmondatott, hogy az igaz vallást arról is meg lehet majd ismerni, hogy gyülölni fogják a követőit és hogy kevesen lesznek (mármint a többi valláshoz képest kevés tagjuk lesz).
2011. dec. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
0%
Ja és persze Noét is gyülölték és kinevették amikor mondta, hogy épül a Bárka. Most is épül a szellemi bárka, ahová be kellene gyülni. HÁT AKI NEM HISZI... MEGPRÓBÁLHAT NEVETNI, SZITKOZÓDNI MINT ANNO NOÉ IDEJÉBEN AZ A SOK EMBER.
2011. dec. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Választ nem kaptam ,de megerősítést igen ,hogy a kérdésnek helye van. Én református vagyok, de nem gyakorolom a vallást. Egészen egyedi meglátásaim vannak a vallásokkal kapcsolatban. De én nem ítélek el senkit a vallása miatt. Soha semmi bajom nem volt senkivel a vallása miatt ,nem is érdekelt ,hogy minek mondja magát. Egész tavaly decemberig mikor is egymásra találtunk szerelmemmel. A kedves apukája Jehova tanúja. Én tisztességes, udvarias voltam vele az első találkozásnál, amit azzal kezdett ,hogy hosszasan faggatott a vallásról és hegyi beszédet tartott mennyi ellentét lehet később a a lánya és köztem. Mondanom sem kell elég kellemetlenül éreztem magam, ahelyett ,hogy meg akart volna ismerni egyből a vallás került előtérbe. A találkozás után pár napra a barátnőm közölte, hogy a kedves apukája azt mondta neki szakítson velem. Mondanom sem kell ezt nem tettük meg, hiszen a szerelem nem így működik.Ez a vallás őt különösképpen nem érdekli, de minden héten kétszer kötelezően mennie kell az apujával a gyülekezetbe.Mikor kicsi volt azt várta ,hogy ha 14 lesz hátha nagyobb lesz a szabadsága 14 évesen azt várta hogy 16 legyen hátha nagyobb lesz a szabadsága most 17 éves és arra vár hogy 18 legyen.Mivel nem szakítottunk apja elvette a telefonját eltiltotta a számítógéptől és szinte sehova nem mehet.Most volt 1 éve ,hogy egymásra találtunk.A sok szenvedés ellenére kitartunk egymás mellett és csak egyre nagyobb a szerelem így is.De ezt az apja nem tudja felfogni, hogy a lányának tesz rosszat azzal ,hogy ezt csinálja, mert az ő agyában ez nem rossza. Azt gondolja, hogy ez a legjobb a lányának. Figyelembe sem veszi ,hogy a lánya mit gondol. Beszélni nem lehet vele. Próbáltam többször is. Legutóbb egy kedves barátom szalagavatóján voltam aminek a rendező osztályába jár a barátnőm is.Kedves apuka eljött mikor vége volt ,hogy haza vigye lányát. Persze össze találkoztunk, köszöntem neki tisztelet tudóan kezet fogtam vele, semmi rossz szándék nem volt bennem.Pedig úgy volt, hogy a barátnőm is tud jönni afterpartyra és kiderült ,hogy mégsem. Kedves apuka azzal kezdte, hogy letámadott. Hagyjuk abba ezt a kapcsolatot ne mászkáljak a lánya után, ne találkozgassak vele, mert meg fogom bánni.Holott sehol nincs olyan ,hogy egy Jehova tanúja nem kerülhet kapcsolatba más vallásúval (Miért is lenne?) Kedves válaszoló ezek után, hogy kicsit többet tudsz a kérdés mivoltjáról és az ellenségeskedésről, amit most te is bemutattál az erőszakosságoddal. Próbálj meg választ adni a kérdésre. És ne a "modernizált" bibliából idézgess amit a jehovák használnak, hanem az eredetiből!
2011. dec. 27. 13:08
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Erre privát írok most neked.

2011. dec. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
31%

Igen. Így már érhető a kérdésed. A párkapcsolatra gondolsz. Nos ha paráználkodnak, akkor nem fognak a Paradicsomba élni mivel Isten ellen cselekszenek. Ráadásul nem lehetnek többé a szervezet tagjai. Elveszítik a barátaikat, az addigi életüket (hisz mások akik nem Jehova Tanúi nem is igazán barátkoznak velük). Jehova tanú szervezetében élni olyan mint egy csodálatos mesevilág, ahol nem hazudnak, nem lopnak, nem csalnak és nem válnak el. Egyszer csak azt veszi észre a lány, hogy egy picit füllentesz pl. Rájön, hogy már vége az addigi "mesevilágnak" amit évek óta él és kijött a világba. Lelkileg meg fogja viselni.


Ráadásul ha nem élhet a Paradicsomba még a családtagjait is elveszíti, akik viszont élni fognak, mert kitartottak Jehova mellett. Szóval még a családjának is fájdalmat okoz egy fiúcska miatt .... aki még az is lehet hogy 5-10 év, vagy akár 2 hónap múlva elhagyja. Szóval mindenét egy pasira teszi fel.


Aztán persze az nincs tiltva, hogy egy tanú és mondjuk te házasságot kössetek. Ha előtte nincs szex, akkor nem közösítik ki a lányt. Élhet a Paradicsomban. Viszont elgondolkodtató. Hisz veled él itt és a Paradicsomban már nem fog veled élni ha te nem követed Jehovát. Tehát ideig-óráig korlátozza magát.

És tedd fel magadnak a kérdést:

- A lány dolgozik mondjuk hetente 40 órát. Aztán összejövetelek is vannak heti 2. Ez időben kb. 5 óra. Aztán van a kivonulás, ami úgy kb. heti 4-5 órát vesz el. Szóval hiába veszed el a lányt őneki mennie kell ha élni akar. Tűrni fogod???? Támogatod? Esetleg megfőzöl otthon, ellátod a gyermekeket, amíg ő szolgálatot tejesít? Gondolkodtál ilyeneken?


No ezért van az, hogy a szülök igyekeznek távol tartani a lányuktól. Ha a felnő a lány, akkor a saját felelőssége lesz. De egy el 14-16 évesen még gyermek. Tervezted már az esküvőt? Beszéld meg az édesapjával a teendőket. Ezek komoly dolgok.

A tanúknál úgy megy, hogy udvarlás akkor van, hogyha komolyak a szándékok, mivel nehéz kibírni szex nélkül. Szóval ha már érettek a házasságra, hogy nehogy bűnbeesenek és emiatt meghaljanak.


Tehát a kislány édesapja nem utál téged. Sőt szerintem értékelné, ha le akarnál ülni vele beszélgetni erről a témáról - természetesen a lánya nélkül, hisz nem a lányáról beszéltek, hanem az adott helyzetről.


Kérlek TE IS TARTS TISZTELETBEN, HOGY JEHOVA TANÚINAK FONTOS A SZEPLŐTELEN ÉLET. Igy gondolkodj el a házasságon és azon, hogy járnál-e Jehova útján.


Köszönöm, hogy meghallgattál.

2011. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

Szóval a lényeg, hogy ők tiszteletben tartják, hogy te más vallású vagy, de neked is el kell fogadnod az alapelveket. A lány szerintem olyan férjet szeretne igazán magának aki nem csupán 50-60 évre lesz a férje, hanem a Paradicsomban is vele tud lenni, akár 70000 éven keresztül. De ha mégis feleségülmenne hozzád, az csak akkor lehetséges ha nincs szex előtte és tudod támogatni a szolgálatban és abban, hogy iszonyat keveset lesz otthon veled.


Nem hiszem, hogy ez menne. A valódi társ követné őt a gyülekezetbe és prédikálna is vele. NE SZAKÍTSD EL A TÁRSAITÓL!!! NEEEEEE!!!! FOGALMAD SINCS MIT TESZEL VELE!


Mennyire komoly a szándékot? Kész vagy megállapodni? esküvő, házasság, állás, hogy tudj élni stb.... Azt tuti, hogy nem nagyon fog ráérni. Add össze az időket:

HETENTE:

- munka: 40 óra

- prédikálás: kb. 5-8, de néha 10 óra is lehet hetente

- összejövetelek: kb. 5-6 órák.

- felkészülés az összejövetelekre: kb. 2-3 óra

------------------------------------

ez kb. heti 58 óra amíg nem ér rá

plusz ha alszik napi 8 órát, akkor heti 114 órája telik el nélküled és marad mindössze hetente alig pár órája,hogy vásároljon és főzzön és pihenjen. Nem marad ideje és nem fog egy gyülit feladni azért, hogy mozizzon veled vagy szülinapozzon.


Mit csinálsz ha lesz gyerek és ő nem fog főzni és sütit csinálni és Karácsonyfát állítani a gyereknek. Sőt az ünneplésről elmegy otthonról??? És szülinap se lesz, sem névnap. No??? Ha ünnepelsz akkor pedig otthagy, mert pogány ünnepeket nem ünnepel. NEM AZÉRT NINCS VELED, MERT UTÁL, MERT NEM VAGY TANÚ, HANEM MÁSHOGY ÉLTEK.

Mi lesz ha a gyermeket elgázolják és mondjuk vérátömlesztés kell neki. A nejed, aki tanú nem fog belemenni, hisz a Biblia azt mondja, hogy a vért sem a szájon sem a testen keresztül nem lehet bejuttatni a szervezetbe. LÁTOD MENNYI MINDENEN ÖSSZEVESZNÉTEK. Te azt hinnéd, hogy ő megöli a gyermeket! Viszont ha engedne neki vért, akkor megfosztaná magukat az örök Paradicsomi léttől.


JEHOVA TANÚI VALLÁSA NEM CSUPÁN VALLÁS, HANEM ÉLETFORMA. EL TUDOD FOGADNI A LÁNYT EZEKKEL AZ ALAPELVEKKEL EGYÜTT????? EL TUDOD FOGADNI, HOGY A NEJED ÍGY FOG ÉLNI????? KÉSZ VAGY TISZTELETBEN TARTANI EZEKET AZ ALAPELVEKET? MERT EGY TANÚ KERESZTÉNY TISZTELETBEN TARTJA A FÉRJÉT EGÉSZEN ADDIG, AMÍG A FÉRJ SZÁNDÉKAI NEM JEHOVA ISTEN PARANCSOLATA ELLEN VANNAK.


Tehát még egyszer: egyetlen Jehova tanúja sem ellenséges mással. Egyszerűen csak nem ugyan abban a világban élnek mint mások. Jehova Tanúi világa egy csodálatos szép élet! Egy mesevilág. Szép! El sem hiszed. Az a nyugalom, hogy több ezer ember ott van és órákra a székeden hagyhatod a ridikülöd a pénzeddel és senki nem veszi el és nem fognak fegyvert még ha lecsukják őket is. Csodálatos a béke.


SZÓVAL ELFOGADOD A NEJED EZEKKEL AZ ALAPELVEKKEL? VAGY NEKED ELLENSÉGES ESETLEG? - mert akkor nem a Tanúk ellenségesek veled. Hidd el!

2011. dec. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként a Bibliai alapelvek miatt pl. ha te mint református a férje lennél egy Jehova Tanújának, akkor a Jehova Tanúja tiszteletben tartja, azt hogy te református vagy, viszont valószínűleg te nem tudnád tiszteletben tartani azt a rengeteg törvényt amit a Jehova Tanúja nejed tart be (csak néhányat soroltam fel az előbb). Te mint református csak úgy vagy református, de nem igazán tartod be a törvényeket - bocsi (szerintem): paráznaság meg ilyeneket. Viszont SOSE FELEDD! HA JEHOVA TANÚJA A NEJED, AKKOR NEKI JEHOVA MINDIG FONTOSABB LESZ MINT TE. Tehát hogyha mondjuk 20 év múlva elkezdik üldözni Jehova Tanúit, és mondjuk azt mondják neki, hogy árulja el, hogy hol van a gyüli, vagy megölik a férjét, akkor NEKI JEHOVA MINDIG FONTOSABB LESZ.


Szóval tényleg sok a különbség! Jehova Tanúinál még a házastársnál és gyermeknél, testvérnél is fontosabb Jehova. Jézus is azt mondta, hogy azok a testvérei anyja és apja, akik a hitben vannak. Szóval azok az elsők ÉS EZT NEKED VISZONT MAJD TISZTELETBEN KELL TARTANOD, ahogy ő is elfogadja, hogy református vagy mindaddig, amig az a bibliai törvényekkel nem ellenkezik.

2011. dec. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!