Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért olyan ellenségesek a...

Miért olyan ellenségesek a Jehova tanúi más vallásokkal szemben?

Figyelt kérdés
Nem értem miért nem fogadják el a jehovák azt aki nem az.

2011. nov. 27. 01:02
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Ne haragudj nincs erőm ezt végig olvasni most ,de 1 részt kiemelnék. "Jehova tanú szervezetében élni olyan mint egy csodálatos mesevilág, ahol nem hazudnak, nem lopnak, nem csalnak és nem válnak el."

Pontosan. Ez egy mesevilág. Nem a valóság. Mindenki kedves mindenkivel, nincs magázódás(Ami mellesleg kikészít, szerintem egy idősebbnek jár annyi tisztelete, hogy magázom). Csak mi van otthon? Ugyanez mint a mi esetünkben vita vita hátán. Folyamatos ellentétek.

2011. dec. 27. 15:25
 22/23 anonim ***** válasza:
0%

Majd elolvasod később. Én a mesevilágot úgy értettem, hogy olyan béke és boldogságban volt ott részem, amit itt ebben a világban nem tudok megkapni. Itt idegeskedik az ember, nem tudja, hogy ki mikor vágja át. Ehhez képest ott a szervezetben olyan csodálatos béke és nyugodtság honol, nincs aggodalmaskodás, mindenki kedves és szeretteli mintha egy valóravált mesevilágban élnél. Ha valakinek azt mondanám (egy idegen Tanúnak), elmennél a lakásomba kedden mert nem leszek otthon és a kutyát le kellene vinni? Adhatnék neki kulcsot és elmenne és nem történne semmi, nem lopna és nem verne át. Ilyen ebben a világban (mármint a nem Jehova Tanúi emberek között) nincs.


Igy értettem, hogy itt az élet a világban egy szenvedés, de ott már szinte Paradicsom. Szinte elképzelhetetlen egy olyannak, akinek gőze sincs mi van a tanúknál. El tudja bárki is képzelni??? Azt mondaná, hogy ilyen nincs.


Talán most így tisztább.

2011. dec. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
0%

Otthon nálunk béke volt. Nem tökéletesek az emberek, de törekszenek arra, hogy mindent Isten szava szerint tegyenek. Vannak problémák és vannak kiközösítettek is emiatt. Lehet hgoy van egy-két család ahol probléma van, de ezeket igyekszenek megoldani.

Ez az a szervezet, ahol a legjobban megpróbálják betartani Isten szavát a Bibliát.... szerintem (nem akarom másra húzni a véleményem)

2011. dec. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!