Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindenhol ennyi Jehova tanúja...

Mindenhol ennyi Jehova tanúja van?!

Figyelt kérdés

Én nem vagyok se keresztény se semmi egyéb közösség tagja, és ez így is van jól.

Azt viszont észrevettem, és már egy cseppet elegem is van belőle, hogy ezek a jehovisták állandóan az emberek nyakára járnak, és mindenáron téríteni akarnak. Ha elküldök kettőt, hamarosan jön helyettük négy másik. Lehet csak a mi környékünk ilyen? Nem csak az utcán állítanak meg embereket, hanem feljönnek, és képesek többször is végigcsöngetni az összes lakást a házban. Máshol is ennyire agresszívan kampányolnak ? Hogy lehetne végérvényesen leépíteni őket, tegyek ki vmi sátánista jelképet az ajtómra ?! :)


2011. nov. 28. 10:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Mifelénk szerencsére nagyon ritkán fordulnak elő, így otthon nem nagyon zaklatnak, de a buszpályaudvar környéke néha aknamező.
2011. nov. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 lsandor ***** válasza:
20%

Hát nagyon szellemesek vagytok az biztos. Köszönjük az elismerést. Én Jehova Tanúja vagyok. De gondoltad volna, hogy azzal, hogy jól öltözött kedves személyeknek ismertek minket, akik mindenhol prédikálnak ez még dicséret is? Na meg az agymosott mosoly? Már bocs, nem vagyok agymosott és mégis mosolygok :D

Gondolkodtatok már azon, hogy miért megyünk ennyiszer hozzátok? Vagy mi a célunk?

2011. dec. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 lsandor ***** válasza:
0%
Igazából a saját érdekeitek ellen küzdöttök
2011. dec. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Mindenesetre nagyon idegesítő, hogy az emberek nyakára jártok... Tudom, kötelező.

Szerintem mindenki el tudja dönteni, hogy mit vagy miben higgyen, akit meg így sikerül megtéríteni, annak tényleg nagyon rossz lehet az élete, és valóban ez a legjobb dolog, ami történhetett vele. De ők vannak kevesebben szerintem.

Attól nem félek, hogy pokolra fogok jutni, ismered a mondást, ott több az ismerős :).

2011. dec. 2. 11:43
 15/27 anonim válasza:
85%

Hat mondhatom hogy a mi csaladunkat kicsit tonkretette! Egy nap csongettek es onnantol kezdve kezdodott a pokol! Anyukam nagyon hiszekeny...... Parszor elmentem vele a gyulekezetbe, de nem az en vilagom volt az az egesz na meg a szoknya sem! Szeretem a szoknyakat , na de hogy telen nyaron, orokke! Mondtam anyunak hogy en nem szeretnem ezt ez egesszet! Innentol kezdodott a zsarolas mondvan hogyha nem megyek vele mashova sem kell mennem esmast sem kell csinalnom..... Kb 6.- ba kezdodott es egesz nyolcadikig ( amig el nem tudtam menni kozepiskolaba kollegiumba) tartott! De azt az eletet nem kivanom senkinek! Apuek hazassaga is megromlott ez miatt , de beletorodott ahogy mindenki a csaladban! Mi mindig hajlandoak voltunk kompromisszimut kotni vele a vallasa miatt , o nem igen volt hajlando a csaladja miatt!

Hat ez volt az en szomoru kis tortenetem! Bar most mar 23 vagyok , nem birom azokat a dolgokat es azt a mosolyt a tarsaitol elfelejteni!

A kerdesre valaszolva mindenhol nagyon sokan vannak!


Nagyon remelem nem bantottam meg senkit, ha megis elnezest erte!

2011. dec. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a JT nem Istenhez térítik az embereket Krisztus nevében, hanem a saját eszmerendszerükhöz a betanult szövegük alapján.


Hittételeik vannak, de Illés prófétát nem töltik be, pedig ez lenne a legfontosabb...


"Ímé, én elküldöm néktek Illyést, a prófétát, mielőtt eljön az Úrnak nagy és félelmetes napja.

És az atyák szívét a fiakhoz fordítja, a fiak szívét pedig az atyákhoz, hogy el ne jőjjek és meg ne verjem e földet átokkal."


Üdv: L

2011. dec. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 lsandor ***** válasza:
34%
Kedves 23 éves válaszoló. Először is Jehova Tanúi nem hordanak mindig szoknyát, sőt. Valamint a családokat nem szétzülleszti, hanem csak megerősíti. Azért akart téged is vinni, mivel tudta, hogy hasznodra válna, mint ahogy mindenkinek. Tudta, hogy megtalálta az igazságot, mint ahogy minden egyes Jehova Tanúja tudja. Valamint amit tanítunk az csak a tiszta keresztényi tanítás, amit nem fertőzött meg különböző emberi filozófia, illetve pogány szokások. Az, hogy egy családban valaki Jehova Tanúja lesz, azért erősíti meg a családokat, mivel mi arról is tanulunk, hogy milyennek kell lenni a családban, mi Isten elvárása ezzel szemben. Tehát aki Jehova Tanúja lesz ő még jobb házastársa lesz. A nézeteltérések csak abból adódhatnak, hogy a családtagok nem akarják elfogadni, hogy ez az igazság
2011. dec. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:

Kedves Isandor!

En leirtam feketen feheren hogy mi torten a mi csaladunkban! Szerinted hazudok? Mierr tennem? Jo par evig kellett jarnom oda, mindig szoknyaban! Azt irom ami velem tortent! Lehet hogy azota valtozott az egesz, nemtudom! Hidd el kellett hozza ido, de beletorodtunk ebbe az egeszbe! Mi tidunk engedni neki, de o ugyanezt nem teszi meg a csalad kedveert!

2011. dec. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 lsandor ***** válasza:
26%

Kedves előző válaszoló!

Nem feltételezek én neked semmilyen rosszat, azt se, hogy hazudol. Jehova Tanúja vagyok, tudom milyenek vagyunk. Ha esetleg van olyan amit anyukád nem jól csinált, lehet, hogy valamiben egyet is értenék veled, hogy nem jól tette, csak nem ismerem a részleteket, de azt tudnod kell, hogy Jehova Tanúi semmilyen rosszat nem tanítanak, vagy olyat ami a családok kárára lenne. Tehát ha anyukád valamit nem jól csinált vagy csinál, akkor az az ő hibája. Jehova tanítása az tökéletes, csak az emberi tényező szokott bezavarni a tanítás megfelelő alkalmazásában. Szóval én tényleg sajnálom, ha anyud neked vagy a családnak kárt okozott, de ez nem Jehova Tanúi hibája, sem a tanításuké

2011. dec. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
lsandor, mosod kezeid, mint Pilátus, igaz-e? :) gondolom ezt is tanuljátok...
2011. dec. 4. 12:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!