Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baj ha református létemre a...

Baj ha református létemre a katolikus vallás érdekel jobban?

Figyelt kérdés
Van olyan aki reformátusból katolikus lett?
2011. nov. 28. 18:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért volna baj? A kereszténység/keresztyénség egyazon lelkiség - változó hangsúlyokkal. A lényege a krisztusi tanítás, nem az emberi "apport", ami az idők során hozzájárult (rituálék, dogmák, külsőségek). És igen: volt, aki reformátusból katolikus lett és vice versa de ez lényegtelen. "Szeresd felebarátodat, mint tenmagadat"..ez a fontos.
2011. nov. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Dehogy baj,miért lenne baj?Ha a családodnak probléma,akkor idővel vagy (ha még nem vagy 18) amikor csak akarsz úgyis átkeresztelődhetsz.Én 14 éves katolikus vagyok,többé-kevésbé vallásos családba születtem,de engem a reformátusok érdekelnek jobban. ;) Én átkeresztelődni igazából nem akarok,mert ha lesz férjem,aki mondjuk katolikus és nem akar átkeresztelődni,akkor meg feleslegesen lettem református,ha vissza kell keresztelődnöm,meg aztán lényegében szerintem mindegy,hogy ki hogyan tiszteli Istent,lényegében az Istentiszteletben szerintem nincsen sok különbség a két vallási forma között.(Legalább is imákban biztosan nincsen jelentős különbségek.)
2011. nov. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az ismerőseim + családban is szinte mindenki katolikus csak apukám és általa én vagyok református. Nekem valahogy jobban "tetszik" (ha szabad ilyet mondani) a katolikus vallás..a kereszt, a rózsafüzér stb..igazából eddig nem érdekelt a vallás csak apukám kötelezővé tette anno hogy muszáj konfirmálnom..
2011. nov. 28. 19:05
 4/16 anonim ***** válasza:
Amikről írsz csak külsőségek. Első válaszolóval értek egyet,hogy a lényeg a Krisztushoz tartozás amely lehetséges bármely keresztény egyházon belül. Én katolikus vagyok, de azt el kell mondjam, hogy a megtérésemet nem az egyházamnak köszönhetem, ennek ellenére maradtam katolikus a már említett indokok miatt.
2011. nov. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
51%

Azon gondolkodtál már hogy esetleg azért érdekel jobban a katolikus vallás, mert ezt Isten sugalmazza benned?


Ajánlom ezt a könyvet:

[link]


És ennek a könyvnek a bevezetőjét:

[link]

2011. nov. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 oberon liberatus válasza:
100%

Ego sum via, veritas et vita (Én vagyok az út az igazság és az élet)- olvasható a Szent István bazilika homlokzatán, és ez valóban így van. Egyedül Krisztus mondta ki magáról, hogy Ő az Atyával egy,Ő a Megváltó, akit Isten megígért, és ezt tetteivel igazolta. Ezért valóban fontos, hogy Krisztushoz tartozzunk, mert az abszolút igazság nála van, hiszen "ott volt" a teremtésnél, amikor minden, amiről az ember egyszerű és sokszor téves fogalmakat alkotott annak megértése céljából, létrejött ...(A keresztény hittől való eltérés ezért számít bizonyos szempontból visszalépésnek: az igazságot elhagyjuk a féligazságért.)

Más a helyzet a keresztény felekezetek közötti választás esetén, és itt ellent mondanék az előttem szólókkal.

A protestáns és úgy általában a viszonylag "fiatal" keresztény felekezetek egyedüli forrásnak a Bibliát tekintik,ami a hitbeli kérdéseket illeti.

Fontos szempont azonban, hogy a katolikus tanítás gyökerei a krisztusi időkig, ill. a Biblia keletkezésének idejéig nyúlnak vissza, így nem csupán a Bibliára, hanem az ahhoz készült "széljegyzetekre"(pl. az egyházatyák levelei) is rálátással van.A Biblia hitünk legfontosabb forrása ugyanakkor nem az egyetlen, mert a korabeli egyéb írások kontextusáben kell azt szemlélnünk. Amennyiben ez nem így történik az adott korszellem vagy akár egyéni felfogásunk, problémáink kihatással vannak annak értelmezésére, és ez könnyen tévútra vezethet.Erre a vonásra felfigyelhetünk Luther példáján keresztül is. A reformáció idején-amikor a protestáns felekezet is létrejött-nem csupán az egyház megreformálása, hanem a hit radikális megcsonkítása is megtörtént.

Az egyik hozzászóló által külsőségeknek nevezett tényezők mind hozzájárulnak a katolikus hit gazdagságához és kerek egész voltához.

Valószínűleg az elmondottakból kiderült, hogy én is katolikus vagyok, és ezzel a világ legnagyobb családjának a tagja. Szerintem nem baj ha reformátusként közeledsz a katolikus egyházhoz, de ne feltétlenül a "tetszik-nem tetszik" hozzáállás alapján cselekedj, nyitott szemmel és annak tudtában, hogy "még nagyon keveset tudok a világról", kellő érdeklődéssel fedd fel a katolikus tanításban rejlő összefüggéseket és igazságokat.

2011. nov. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

én református voltam, és katolizáltam. Rövid idő alatt számomra meglepően sok olyan emberrel találkoztam a katolikus egyházban, akik szintén így vannak vele...


Képzeld el fordítva a kérdést: "Baj, ha katolikus létemre a református vallás érdekel jobban?"


Sokat segíthet ez a könyv: Scott és Kimberly Hahn

Minden érv Rómába vezet (Hogyan lettünk katolikusok?)

(eredeti címe: Rome Sweet Home)

Mit írnának erre sokan? Az, hogy nem baj. Sőt, ha a buddhizmusra kérdeznél rá, akkor is sok ilyet kapnál. Meg sok ellenkezőt is. Ne azzal törődj, ki mit ír itt erre. Istent keresd, és ahol megtalálod, ott ragaszkodj Hozzá minden erőddel. Ha imában kéred a vezetését és valóban nyitott vagy Rá, nem enged eltévedni.

2011. dec. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ó, bocsi, kicsit összekeveredett a szöveg, de remélem, érted. :)


Amúgy amikor elkezdtem jobban érdeklődni a katolikusság felé, olyan volt, mintha egy kapu nyílott volna ki, ahol egy hatalmas, eddig ismeretlen világ tárult a szemem elé. És ami döbbenetes volt, hogy tudtam, mindig is ott volt, nagyon közel, mindennap elmentem katolikus templomok, emberek mellett, beszéltem velük stb... Nem tudtam, hogy ennyire más katolikusként a világ... Pedig nagyon. :) És Istennek legyen hála, hogy immár 3,5 éve folyamatosan és nagyon intenzíven vezet benne.

2011. dec. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket a hasznos válaszokat! :)
2011. dec. 1. 23:38
 10/16 HudsonHawk ***** válasza:
25%

Valóban a lényeg a Krisztusba vettet hiten van. Illetve, hogy az ember forgassa a Bibliát. Sajnos én többször hallotam, hogy a katolikusok papok azt mondják "Nem kell a Bibliát olvasni". Így én fentartásokkal kezelem ezt a vallást.

Másrészt ott van a Mária és más szentek kultusza. A Biblia egyértelműen leírja, hogy csak Istent kell imádni. Még az a pár angyal, amelyeket a Biblia említ, ők sem hagyták hogy az emberek (az angyalokat) elé boruljanak.

Pl.: Azt hiszem a Jézus üres sírhelyénél ülő angyal is mond ilyesmit, Máténál...


Előre is elnézést kérek, ha valakit megbántottam...

2011. dec. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!