Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Baj ha református létemre a...

Baj ha református létemre a katolikus vallás érdekel jobban?

Figyelt kérdés
Van olyan aki reformátusból katolikus lett?
2011. nov. 28. 18:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

"Másrészt ott van a Mária és más szentek kultusza. A Biblia egyértelműen leírja, hogy csak Istent kell imádni."


A katolikusok csak tisztelik Máriát és a szenteket, nem imádják őket.

2011. dec. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, van némi különbség a kettő között.

Én katolikus vagyok, de még soha nem hallottam pap szájából, hogy nem kell a Bibliát olvasni, az ellenkezőjét annál inkább.

A pap is csak ember, így tévedhet. Nem tartom helyesnek egy ember viselkedése, véleménye alapján megítélni egy egyházat és annak tagjait.

2011. dec. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdezö!


Igen, van, nem is egy és én is ezek közé tartozom!


Mindíg érdekeltek a vallások, helyesebben az IGAZSÀG!, akkor még nem tudtam, hogy ez nem egy fogalom, hanem egy SZEMÉLY, Jézus Krisztus Maga, aki ezt mondja: "Èn vagyok az út, az IGAZSÀG és az élet!"


Tehát mindenhol kerestem az igazságot, még a keleti vallásokban is..., míg Isten kinyitotta a szememet, hogy csak a "sarki templomba" kell, hogy bemenjek...


A "Minden érv Rómába vezet" c. könyvet én is nagyon tudom ajánlani mindenkinek, aki az igazságra szomjazik, de van még jópár ragyogó könyv erröl az izgalmas keresésröl, ami remélem, minél több embert elkap és lázba hoz...


A korunkra jellemzö "relativizmus" (Sátán nagyszerü trükkje!) azt diktálja, hogy "mindenhol jó, ahol Bibliát olvasunk és Istenben hiszünk"...


Ez - bár tényleg szép és jó- , senki sem tagadja, de ez még nem az "igazi".

Az "igazi" ugyanis ennél sokkal több!!


Hogy megértsd, mit akarok mondani, engedd meg, hogy bekopírozzam ide egy másik kommentemet, abban a reményben, hogy kicsit szétoszlathassam az általános félreértéseket ill. meg nem értéseket ebben a nagyon fontos kérdésben:


Tehát a kommentem egy másik linkröl:


"...és a kereszténység alatt én nem feltétlenül a katolikusságot venném alapul mert nem csak ők vannak és ők általában csak lejáratták.. "


Elnézést, ehhez had szóljak hozzá:

Az egész kereszténység azért abszolút egyedi a Föld összes vallásai között, mert nem emberek (Buddha, Krishna, Mohammed), hanem Maga Isten (Jézus) alapította meg, ez az alapítás a mai Katolikus Egyház. (Amikor Jézus Péterre bízta, a "Sziklára" az egyházát).


Tette ezt Isten nyilván azért, mert tudta, hogy az ember nem lenne képes magától egy hibátlan vallás kialakítására.


De mi is a vallás? Talán elöbb ezt kéne tisztázni. Szerintem nem más, mint a minket láthatatlanúl körülvevö valóság tudatosítása és "elmagyarázása", ill az Isten által az ember számára adott (ajándékozott) természetfeletti segítségek közvetítése...


Ha nem lenne Egyház, nem kaphatnánk meg pld. a "belépöjegyet" a mennybe, mert nem lenne, aki megkeresztelne... (Ezáltal válunk Isten "gyermekeié").


Egyház nélkül nem lenne, aki a Szentlelket lehívná ránk a bérmáláskor és ezáltal aktiválná, felerösítené azt, amit a keresztelésnél már ugyan megkaptunk, de a "cukor a kávéban a csésze alján csak most lesz felkeverve, hogy megédesítse a kávénkat"...


Egyház nélkül nem kaphatnánk meg a betegek kenetjét, aminek olyan Istentöl jövö ereje van (Ö adja a papon keresztül nekünk), hogy sokan spontán meggyógyulnak töle..., de ha nem testi, akkor lelki, szellemi gyógyulásban részesülnek!


Egyház nélkül nem tudnánk szakrálisan házasságot kötni, melynek keretén belül szintén egy "eröátvitelt" kapunk a papon keresztül, ami képessé (néha csak "képesebbé") tesz, egy életen át tartó házasságra, hüségre, kitartásra...


Ès még lehetne további példákkal demonstrálni, hogy az Egyház nem a "mi", hanem Isten alapítványa, amiböl mi csak részesed(het)ünk... (és profitál(hat)unk.)


Tehát Isten emberré vált (most éppen megint aktuálisan = karácsony), hogy lemossa az emberiség büneit és kinyissa számunkra is a menyország ajtaját, ha meghalunk.

De ehhez nekünk is hozzá kell tennünk a magunkét, hogy mit és hogyan, azt közvetíti szintén az Egyház.

Az Egyház tehát az isteni szabályok, kérelmek tanára is.

Az egyház mindezekáltal a "kegyelmek" közvetítöje, ha úgy tetszik, ezért létezéséröl nem mondhatunk le...

(A magunk érdekében!)


Isten az ember számára adott sok ajándéka között is ki kell emelni az Eucharisztiát (áldozás), aminek keretén belül a kis, gyarló ember egyesülhet a világegyetem megteremtöjével: az átlényegíett ostya (ez is csak az Egyház közvetítésével megy!) magához vételével, megemésztésével "beleolvaszthatja" testébe Teremtöjét!

Miután Isten tökéletes, minden alkalommal kapunk ebböl a tökéletességböl egy darabkát, ha csak egy "ostyányit" is...

Katolikusok általában naponta járnak templomba, pont ezért! Ezáltal az Eucharisztia által "ostyaléptekkel" fejlödünk spirituális utunkon a menny felé...


Sehol másutt annyi szentéletü ember (a Szentek), mártír, ki Jézusért, a hitért életét volt képes odaadni, nem volt, mint az Egyházban. Nem azért, mert ezek az emberek "jobbak vagy szebbek" voltak mint mások..., hanem mert ez a kis "isteni darab" (felszentelt ostya) segített nekik ebben...


Az ember olyan, amilyen, senki nem tökéletes.

De az Egyház tökéletes (a tanai azok!), mert Magától Jézustól származnak, s mind a mai napig a Szentlélek (Jézus halála után leküldött lelke) vezetése alatt állnak.



Amint látod, a lényeges különbség tehát az Egyházban magában rejlik. (És ez a Jézus által beíndított és Péterre alapozott Katolikus Egyház. Péter "leszármazottjai" a pápák).


Ez az Egyház Istené, az Ö alapítványa, Ö hozta létre és Ö tartja fenn (a Szentlélek vezetésével), mind a mai napig.

A pápa egyetlen egy döntést sem hoz(hat) a Szentlélek vezetése, irányítása nélkül!


Pld. a Dogmák bevezetése sem csak úgy történt, emberi akaratból...

Az utolsó Mária-Dogma (Lourdes után) is Mária kérésére jött létre, jelenése valósságának bebizonyítása után ( lásd. Szent Bernadett története, akinek megjelent).


Ez mind bizonyítja, hogy Isten Egyházát továbbra is, ma is vezeti, fejleszti, egyre nagyobb ismeretekkel látja el...


De nemcsak ismeretekkel, hanem újabb és újabb spirituális ajándékokkal is! (Különbözö új imaformák, Jézus-Szíve imádat, Könyörületesség rózsafüzér stb.)


Ezek misztikus úton kerülnek az emberiséghez, jelenések formájában. (pld. a lengyel Faustyna növérnek Jézus Maga sokszor megjelent utasításokat, tanításokat és kéréseket az emberiség számára adva...)


Ezeknek a jelenéseknek az igazát az Egyház rendkívüli szigorral vizsgálja ki és ha valósságuk bebizonyosodik, belekerülnek az Egyház spirituális "kincsesládájába" hogy tovább gazdagítsák azt.


Ezek a kincsek MIND tehát CSAK a Katolikus Egyházban találhatók meg és csak innen meríthetök.



is!


A Biblia megírásával nem zárult le MINDEN az Ég és Föld között!

2011. dec. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Korrektúra:


a végén az "is!" nem kell,

véletlenül maradt benne...

2011. dec. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Én katolikus vagyok, de még soha nem hallottam pap szájából, hogy nem kell a Bibliát olvasni, az ellenkezőjét annál inkább. "


Ez a tanács valószínüleg egy félreértésen alapult, mert

azt már nekem is mondta egyszer egy magyar (erdélyi) kat. pap, hogy aki rendszeresen jár templomba, "annak tulajdonképpen a Bibliát sem kell olvasnia, mert a miséken úgyis mindíg van igeolvasás és így úgyis minden sorra kerül".


Ez igaz is meg nem.


Régen az emberek analfabéták voltak és tényleg mindent csak ilyen módon, meg a templomi festmények "elmesélésén" keresztül értettek meg. Egy mély spiritualitás így is létrejöhetett, végülis a hit a legfontosabb. (Gondolok itt pld. a sok öreg nénikére, akik talán olvasni sem igen tudtak, vagy nem maradt erre idejük a napi sok munka mellett, de mély öszinteséggel hittek.)


Ugyanakkor vannak emberek, akik elölröl, hátulról fújják a Bibliát és amellett mégsem úgy élnek esetleg, ahogy kéne...

Tehát minden lehetséges, ahány ember, annyi féle és "minöségü" hit...


A teóriának és a gyakorlatnak össze kell(ene) esnie, az a legjobb, azt hiszem.

Tehát legyen meg az érdeklödés a leírtak után (ezt Maga Isten kéri!), de Isten szavának (Biblia) tanúlmányozása oda vezessen minket, hogy az életbe is áttegyük/átvigyük, amit megértettünk.


Mert végsösoron "gyümölcséröl ismerni meg a (jó) fát!"

2011. dec. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

Egyaltalan nem mindegy hogy milyen kereszteny, a katolikus templomok tele vannak szobrokka es ez az amit Isten a legjobban eloszor is azt ajanlom tanulmanyozd a bibliat az eredetit , (mert ugye a katolikus papok adtak egy sajat maguk irta konyvet )szoval olvasd es tanuld az utan dontsd el!

Ha nekem megadatott volna a biblia olvasasa elobb mint ahogy adatott az eletem is teljesen maskenk alakulhatott volna!

2014. szept. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!