Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen imát javasoltok nekem?

Milyen imát javasoltok nekem?

Figyelt kérdés
Hívő vagyok, de nem tudom, hogy ilyen esetben kihez kellene fohászkodnom? A saját hibámból elveszítettem a szerelmemet (nem csaltam meg, csak elviselhetetlenül viselkedtem) és emiatt most szenved. Szakított, mert nem bírta tovább. Szerintetek melyik imádságot válasszam, hogy segítséget, szeretetet és megbocsátást kérjek, hogy az ember akit szeretek és aki engem szeret újra boldog legyen és higgyen bennünk? :) Köszi a válaszokat ^^
2011. dec. 1. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyat amilyet a saját szavaiddal mondasz el. S a minta imában foglaltakat is beleszövöd. A befejezésben legyen benne: -Ha ez megegyezik a te akaratoddal. (A Teremtő akaratával)
2011. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%

Javaslom ezt a blogot:

[link]


Én főleg az Irgalmasság rózsafüzérét szoktam imádkozni, védelemnek pedig a Szent Mihály imát. Meg még egy-két olyan imát ami különböző olvasmányokból megtetszett. Ajánlom a lelki áldozást is által nagyon sok kegyelmet nyerhetsz.

Az is nagyon jó ha valamilyen kilencedet végzel erre a célra, például isteni irgalmasság kilencedet.

2011. dec. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Hogyan imádkozhatok úgy, hogy Isten meghallgasson?

MIÉRT MERÜL FEL EZ A KÉRDÉS?

Mert az emberek gyakorlatilag minden vallásban imádkoznak, de sokan mégis úgy érzik, hogy nem kapnak választ az imáikra.

A BIBLIA EZT TANÍTJA:

Jézus hangsúlyozta, hogy az imáinkban ne ismételgessünk bevett szófordulatokat. Ezt mondta: „Mikor pedig imádkoztok, ne mondjátok újra meg újra ugyanazt” (Máté 6:7). Ha szeretnénk, hogy Isten meghallgassa az imáinkat, a neki tetsző módon kell imádkoznunk. Ehhez meg kell tanulnunk, hogy mi Isten akarata, majd azzal összhangban kell imádkoznunk. Az 1János 5:14 ezt mondja: „bármit kérünk is [Isten] akarata szerint, ő meghallgat minket.”

Lásd még: Zsoltárok 65:2; János 14:6, 14 és 1János 3:22.

2011. dec. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tévedés, hogy minden imát meghallgat Isten. Ezt sehol sem írja a Biblia. Olyat viszont sok helyen találsz benne, hogy milyen feltételekkel jut elé, ill. hogy egyáltalán Isten elé jutott valakinek a könyörgése. Viszont kizárt, h ezek rózsafüzért mondtak volna. Hiszen akkor még nem is volt olyan...
2011. dec. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor Miatyánkor és Üdvözlégy Mariát szoktam imádkozni
2011. dec. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Isten tudja minden gondolatodat, az imádság nem is azért fontos, mert tudatni kell vele, hogy mi a bajunk, magától is tudja - azért van szükség az imára, hogy szeretetkapcsolatban legyünk a minket nagyon szerető Úrral.

Jézus azt mondta, hogy "Én vagyok az út, az igazság, és az élet, senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam." (János 14:6) Imádkozz Jézushoz. Tudom, hogy az előbb Istent írtam, de ugye tudjuk, hogy Jézus egyben Isten is és a Szentlélek is beletartozik a Szentháromságba.


Szóval szerintem mondd el teljesen őszintén Jézusnak, hogy (ahogyan írtad, az alapján írom:) segítségre, szeretetre és megbocsátásra van szükséged. Nagyon jó lenne, ha bocsánatot kérnél attól, akit megbántottál (lehet, hogy már megtetted), Istentől is, amiért tetted (mert ha valakit valamilyen úton módon, lelkileg vagy akárhogy megbántunk, ugyanúgy bántjuk Őt is) és kérd az Urat, hogy ismerhesd meg az Ő akaratát, hogy mi legyen a jövőd.

A Bibliában benne van, hogy amit mi nem tudunk kifejezni, azt a Szentlélek kipótolja - "Segít a Lélek is a mi erõtlenségünkön. Mert amiért imádkoznunk kell, nem tudjuk úgy kérni, ahogyan kell, de maga a Lélek esedezik értünk kimondhatatlan fohászkodásokkal." (Róm 8,26))

Mondd úgy Neki, mint a Mennyei Atyának (hiszen a Miatyánk is majdnem ugyanez a kifejezés).


És amúgy Jézus tanított minket imádkozni, a Miatyánk, annak az őszinte elmondását szívből javasolom; de ha valaki más imádságát találod számodra hasznosnak, akkor azt is mondhatod, de mint ahogyan írtam, Jézus az út, csak Ő, tehát szentekhez ne imádkozz. Tiszteletreméltó dolgokat cselekedtek, DE hozzájuk ne imádkozzunk, a halottakhoz semmi közünk. Ezt szeretettel akarom mondani, remélem, nem értitek haragosnak vagy bántónak.


Szóval csak szívből és őszintén, mint ahogyan egy gyerek az apukájához szól! ;-) Jó imádkozást!

És javasolnék egy oldalt, aminek a bal részén láthatod, hogy rengeteg témában van imádság, ez segítséget nyújthat Számodra: [link]


Szeretettel Tündi

2011. dec. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. :) (Én református vagyok am)
2011. dec. 2. 00:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen, örülök, ha segíthettem :)
2011. dec. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!