Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik bűnösebb? A meleg vagy...

Melyik bűnösebb? A meleg vagy aki megkövezi, kivégzi?

Figyelt kérdés
2011. dec. 1. 03:43
1 2
 1/18 anonim válasza:
56%
Aki megkövezi.
2011. dec. 1. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Aki megkövezi,, mert ítélkezik.
2011. dec. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

A meleg nem bunos, hanem genetikailag hibas.

Aki kivegzi, az tanulatlan, primitiv, akkor is, ha vallasi okok miatt teszi.

2011. dec. 1. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%
Isten szemében nincs kisebb vagy nagyobb bűn, így kisebb vagy nagyobb bűnös sem. Csak bűn van, ami kizár az örök életből.
2011. dec. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Minden ember bűnös. A melegeket pedig nem kövezik meg. Ha figyelmesen elolvasod a Szentírást magad is meggyőződhetsz róla, hogy a büntetés - még Isten népe között is - a cselekedetekért volt, vagyis ha valaki valami törvénybe ütközőt cselekedett. Akik pedig a törvény alatt voltak szabadon választhatták ezt az állapotot, nem volt kötelező Isten népéhez tartozni. Aki azonban vállalta ezt, az tudta mi a törvény, és mi jár azért ha áthágja.


Üdv. Péter

2011. dec. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

#4-es vagyok


"kedves Péter már látlak is kővel a kezedben, Oscar Wilde tárgyalásán. /persze ezrelékét sem tetted le annyinak mint ő/"


Nem mintha Péter a védelmemre szorulna, de kinek az értékrendje szerint? Mert szerintem Péter nem neked szeretne megfelelni, hanem Istennek. Ráadásul nem tudhatod, hogy ki milyen munkát végez. Vagy Te ismered őt személyesen? Véletlenül most épp nem ítélkeztél???

2011. dec. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Aki meleg az nem feltétlen bűnös. Sőt lehet akár szent is. Maga az hogy valaki meleg az inkább egy kereszt az életében. Az is lehet hogy egész életét tisztaságban éli le.
2011. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

Minden ember bűnös. Úgyhogy, ahogy Jézus is mondta, az vesse először a követ, aki nem az :-))


Az ószövetségi Izrael törvényei már hála Istennek nem érvényesek. Azokat egy adott nép kapta egy adott korban Mózestól. Sok volt benne az emberi rendelés, Jézus azért jött, hogy ezt korrigálja. És a halálos ítélet volt az első, amit korrigált. Továbbá a törvény ember fölé emelése (szombati incidens.)


Sem a tíz parancsolat, sem Jézus nem tér ki a melegekre. Egyet értek azzal, aki azt írta, ez egy kereszt az ember életében. Mármint ha keresztény. (Ha buddhista, biztosan nem probléma.) Mindannyiunknak megvan a maga keresztje. Ha tanulni tudunk belőle és megvilágosodáshoz vezet, akkor jó. Ha nem, a szenvedés értelmetlen és az egy tragédia.


Freya

2011. dec. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

"Aki embertársainak nem tud megfelelni (együtt érezni velük szomorúságukban és bajukban) az hiába veszi a Isten nevét a szájára. Ez nem az én értékrendem. Ez azon emberek értékrendje, akik, visszautasítják mások testi-lelki-spirituális gyötrését, világi, vagy mennyei hatalmakra hivatkozva. egyszerű humánum. És (ha már Wilde), A boldog herceg, Az önző óriás vagy az Ifjú király című örökbecsűalkotások, mélyebb ember és Istenszeretetre utalnak mint Péter összes kommentje együttvéve. Az meg magánügy kedves prókátor, ha te nem olvasol szépirodalmat..

"


Hűha! Több esetben sem tudom követni a logikádat.


Azért, mert valaki Istennek szeretne megfelelni, miért ne érezne együtt embertársaival. Sőt! De azt is jelenti, hogy ezek mellett nem helyesli, ha bűnt követ el. Csak épp figyelmezteti is.


Az utolsó mondatod pedig végképp nem tudom honnan következtetted ki. Bár abban igazad van, hogy jelenleg nem olvasok szépirodalmat. Hosszú életem során rengeteget olvastam (még Oscar Wilde-ot is a néhány keleti filozófiával foglalkozók mellett), de találtam egy könyvet, amit a többé fölé helyeztem. Amikor elkezdtem olvasni, onnantól a többi valahogy sokkal kevesebbnek tűnt, és már nem érdekelt. Mind az 1200 könyvem háttérbe szorult, és egy van a középpontban. Ez a Biblia.


Tehát, kedves mab, mint ahogy Péter is írta, senki nem kövezi meg azt, aki meleg. De ettől még nem helyeseljük. Viszont ugyanúgy szeretjük.


Isten áldjon!

2011. dec. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Az vesse rá az első követ,aki bűntelen közületek"(!)

az már relatív dolog,hogy ki mit tart bűnnek.

2011. dec. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!