Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan gyónjak, ha ez a...

Habibi kérdése:

Hogyan gyónjak, ha ez a helyzet? Segíts!

Figyelt kérdés

Külföldön vagyok, és nem nagyon beszélem a nyelvet. Közeleg a karácsony és szeretnék gyónni, és mivel karácsonyig nem megyek haza, itt kellene elmennem.De hogy gyónjak, ha nem beszélem a templomi nyelvet?

Köszönöm a tanácsokat!


2011. dec. 1. 19:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
interneten fel tudod venni a kapcsolatot a papoddal/lelkipásztoroddal? ő segíthet
2011. dec. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudom, és biztosan nem fogok tudni Karácsonykor meggyónni a szentmise előtt, mert teljesen be van osztva.
2011. dec. 1. 20:09
 3/15 A kérdező kommentje:
de köszönöm a választ
2011. dec. 1. 20:10
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
szerintem gyóndd meg magadnak. Én nem hiszek abban, hogy a gyónáshoz egy ember segítsége szülséges, főleg ilyen helyzetekben.. nem gondolod?
2011. dec. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Gyónd meg magyarul. Halál komolyan mondom.
2011. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm, de olyankor a lelkiatya nem emberként ül ott, és így lelkifurdalásom lesz, ha nem gyónom meg, bánni már megbántam, amit tettem, de szükségem van feloldozásra, áldozni pedig mindenképp szeretnék a szentmisén
2011. dec. 1. 20:22
 7/15 A kérdező kommentje:
magyarul? na jó, majd beszélek az itteni pappal... cska lesz valami
2011. dec. 1. 20:22
 8/15 anonim ***** válasza:
Esetleg szótár segítségével nem tudod megoldani?
2011. dec. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszi, sajnos nem, és még a lakótársaim sem tudnak segíteni, mert ők nem hívők vagy más a vallásuk
2011. dec. 1. 20:50
 10/15 anonim ***** válasza:

Egész nyugodtan elmondhatod magyarul. Annyit tisztázz vele előre az ő nyelvén, hogy annyira jól nem tudsz, és szeretnéd az anyanyelveden meggyónni. Mivel ŐT úgysem "érdekli", hogy mi az, mert csak csatorna, ez pont jó lesz így...


:)

2011. dec. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!