Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell az a pompa csillogá...

Miért kell az a pompa csillogás a papoknak? Miért nem tudnak úgy élni mint a szerzetes társaik? PL Erdö Péter Bíboros=Bőjte Csaba Ferences szerzetes

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%

Honnan veszed ezt?

Èn csak szegény papot ismerek.

Az egyik pld. csak 2x eszik naponta, hogy az így megspórolt pénzzel is a szegényket segítse!

2011. dec. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
75%
Én sem értek egyet Veled, bocsi. A papok csak annyira gazdagok amennyire bármely más vezető. Ők is vezetők, nemcsak a hívekre figyelnek hanem a templomra meg még egy csomó mindenre. A lakásuk "szolgálati", autójuk (amelyiknek van) szintén nem magán, hanem az egyház tulajdona.
2011. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
aha köszönöm, de akkor a vatikán miért csilli villi .Hivö ember vagyok de ezzel nem értek egyet.
2011. dec. 12. 19:00
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Jól írják előttem: az Egyház lehet, hogy gazdag, de a papok legtöbbje szegény. Körülötte a templomban te lehet, hogy azt látod, hogy csilli-villi aranyozott minden, szépen ápolt templomkert, stb., de nézd végig egy átlag papnak egy hetét, mit csinál, mije van. Azt fogod látni, hogy végigdolgozza a hetet (nem napi 8 órát! A legtöbb esetben többet!) és gyakorlatilag semmije sincs.

Erdő Péter pedig egy bíboros. Egy ilyen szintű vezetőnek bármilyen intézményben több van, mint a "pórnépnek". De még itt is van egy különbség: amit nála látsz, az nem az övé, hanem az Egyházé. Ő csak használja. Nem tudom, milyen személyes vagyona lehet, de nem hiszem, hogy sok saját dolga van.

2011. dec. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%

mert isten elvileg bőségre, jólétre teremtette az embert, nem arra, hogy szenvedjen

a szenvedést magunknak köszönhetjük, nem istennek.

a jólét isten adománya.

a bennünk lakozó istené, ami előbbre visz munkahelyen, kapcsolatkiépítésben stb.

2011. dec. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
oké nektek elhiszem, rég olvastam ilyen normális hozzá szolásokat köszönöm nektek!_
2011. dec. 12. 19:12
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

"Szükséges annakokáért, hogy a püspök feddhetetlen legyen, egy feleségű férfiú, józan, mértékletes illedelmes, vendégszerető, a tanításra alkalmatos;

Nem borozó, nem verekedő, nem rút nyereségre vágyó; hanem szelíd, versengéstől ment, nem pénzsóvárgó;

Ki a maga házát jól igazgatja, gyermekeit engedelmességben tartja, minden tisztességgel;

(Mert ha valaki az ő tulajdon házát nem tudja igazgatni, mimódon visel gondot az Isten egyházára?)" I.Tim3,2-5


Érdekes...


Üdv: L

2011. dec. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

A Vatikán gyakorlatilag egy múzeum, abból az idöböl származik, amikor az emberek még olyan vallásosak voltak, hogy nem volt nagyobb vágyuk, mint Istennek valami hallhatatlant létrehozni. Mindenki beleadta a magáét, a müvészek is igyekeztek a legszebb dolgokat megalkotni, stb...

De ez mind az egyházé és "kultúra", nem a pápáé.

II.János Pál Pápa amikor meghalt, személyes holmiait ráhagyta a legközelebbi munkatársaira, a titkárára pld. a szemüvegét... A ruhán amit hordott (a palástok alatt, amik szintén az egyház tulajdonát alkotják), meg a bibliáján kívül alig volt valamije.


Talán olvasd el egyszer a könyveket, amiket írtak róla, hogy igazságosabban ítéld meg.

2011. dec. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Én teljesen jogosnak tartom a felvetésed és nem értek egyet az előttem szólókkal. Nincs mentség a luxusra. Nem az a lényeg kinek a pénze, hanem az, hogy nem a rászorulók kapják. Krisztus és apostolai szerény életet éltek, és szegénységben haltak meg. Csak a IV. századtól lett gazdag az egyház, amikor szövetségre lépett az állammal. Ez a szövetség mind a mai napi tart az egyházak milliárdokat kapnak az államtól "hitéleti támogatás" jogcímen, ami a gyülekezetekhez - ahol a valós hitélet folyik - soha nem jut el. Az egyházi méltóságok meg mercikkel járnak, és mi pénzeket elszórnak PR-ra: lásd óriásplakátok...stb. Ez nem más mint Krisztus meggyalázása.


Üdv. Péter

2011. dec. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
hoppá
2011. dec. 13. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!