Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell az a pompa csillogá...

Miért kell az a pompa csillogás a papoknak? Miért nem tudnak úgy élni mint a szerzetes társaik? PL Erdö Péter Bíboros=Bőjte Csaba Ferences szerzetes

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 18:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Péternek:

Ne haragudj, de ez ÌGY nem igaz!

Ezek klisék.

Rosszul vagy tájékozódva.


Ès gondolkozz el egy kicsit rajta, mi lenne, ha az egyház mindenhonnan visszalépne? (Iskolák, kórházak stb.)

2011. dec. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
92%

Sziasztok!


Nem hinném, hogy rosszul lennék tájékozódva. Református Egyházban nőttem fel, az egész családom részt vett a gyülekezet életében, beleláthattam az anyagiakba is. Pontosan ezért hagytam ott az egyházat.


Az iskolák és kórházak közfeladatok amikért külön normatíva és kiegészítő támogatás jár, ezeknek semmi köze nincsen a hitéletért kapott támogatáshoz! Ráadásul az állami normatívák mellett egyházi kiegészítő támogatást is kapnak ezek az intézmények. Hidd el képben vagyok. Éppen ezért tartom elfogadhatatlannak ezt a támogatási rendszert.


Nagyon szomorú az hogy a hitéleti támogatás a gyülekezetekhez - ahol a hitélet folyik - soha nem jut el. A gyülekezetek az adományokból élnek, a többi pénz ott marad az egyházban és bizony ebből élnek az egyházi méltóságok. Mit gondolsz pl. a népszámláláskor végzett PR plakátdömping: valljuk meg hogy katolikusok vagyunk, miből lett fizetve? Valld meg, hogy több legyen az államtól kérhető összeg. Nem számít ha nem jársz...


Üdv. Péter

2011. dec. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves Péter!


Nem ismerem a református egyház körülményeit, lehet, hogy ott így van. (Az elsö szerelmem, egy református teológiai hallagtó is kilépett a teológiáról, annyi kiábrándító dologgal konfrontálódott ott. Igaz, az még a kommunizmusban volt, de ez is mutatja, hogy a reformátusoknál nem minden kóser. Ök a komcsikat is meglehetösen kiszolgálták, míg a katolikus papok, szerzetesek, növérek mentek a börtönökbe...)


De az Egyház (tehát a kat.) pld. Róma alá (is) esik, tudom, hogy nálunk a szegényeknek NEM kell adót fizetniük!

2011. dec. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egyet értek a 12. válaszolóval, a gyülekezetek nem sok támogatást kapnak az egyháztól, ahogy Böjte Csaba is magánemberektől (és magánemberként) tudja csak támogatni az árvaházát. Sem az állam sem az egyház nem támogatja.

A kérdésre a válasz szerintem egyszerűen megfogalmazva hogy: az a pap és "egyházi" személy akinek igénye van csili vili dolgokra, pompára az nem isten szolgája hanem egy kapzsi ember aki letért a krisztusi útról. És persze van mindenféle pap, ahogy egy autószerelő is tudja rosszul végezni a munkáját, de vannak zseniális szerelők is, ugyanígy a papok között is van jobb és kevésbé jó is...

2012. dec. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!