Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten utál engem?

Isten utál engem?

Figyelt kérdés
És miért pont engem? Évtizedeken át csak rosszat kaptam tőle....Főleg keresztény emberekben kell csalódnom...És most itt állok az öngyilkosság szélén szinte, és mit csinál a Nagy Úr? Még egyet belém rúg...Hát köszönöm.....
2011. dec. 14. 09:28
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
18%

Isten mindenkit szeret


te utálod saját magadat

2011. dec. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
4%

Van egy olyan érzésem hogy ez a kérdés hamarosan nyom nélkül el fog tűnni.


> Főleg keresztény emberekben kell csalódnom...

Ismerős...

2011. dec. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Gondola ***** válasza:
67%

Mi?Hogy Isten utál téged?Az kizárt dolog.Ha hiszel,pont az ilyen kijelentésekkel tagadod őt meg,nem gondolod?S az ilyen kijelentésekkel engeded be a rosszat az életedbe.Ezt hagyd abba.Miért kell őt elszomorítani?

Isten mindenkit szeret,még azokat is,akik tényleg nem hisznek benne,s még mindig vár,rád is....Nem haragudhatsz rá,amiért úgy gondolod,hogy elvesztél,hisz senki nincs kárhozatra ítélve,mindenki saját magát tartja a kárhozatban.

Én a helyedben nem engedném magamhoz közel azokat az embereket,akikről úgy gondolom,hogy csak ártanak nekem,lehet ez akár egy keresztény ember is,ezt már én is megtapasztaltam sajnos....az életedből ki kell zárni a negatív gondolatokat,embereket,mindent...s arra gondolni,hogy mindig van holnap,s minden nap új erővel kell küzdeni..kérni kell,s várni,mert ha hiszel,akkor tudnod kell,hogy mindennek oka van,s lehet nem azt kapod,amit kértél,nem úgy,ahogy kérted,de mindenképpen megoldás lesz a problémádra.Erre majd később fogsz rájönni,s utána meg hálás leszel érte.Tehát elvetni a hitetlenséget,ne hagyd,hogy elrejtsék a szemed elől Istent,mivel pont ez a cél.

Gondolom te hittél benne,ha jók a megérzéseim,nem is kicsit,igaz?

2011. dec. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
teológus lennék (sajnos...)
2011. dec. 14. 10:32
 5/34 anonim ***** válasza:
41%

A te vallásod nem a kereszténység. Rossz vallást választottál.

Menj buddhistának. Ők nem gondolják, hogy egy isten utálja vagy szereti őket.

2011. dec. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Gondola ***** válasza:
Úúúúú,pap vagy?Akkor téged most jól el akarnak téríteni.....
2011. dec. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
70%

Ki a keresztyén? Aki önmagát annak hirdeti, vagy aki cselekszi is. Ha csalódtál a keresztyénekben, akkor nem találkoztál még velük. Jézustól mit kérdeznek a Lukács 10,29-ben? Ki az én felebarátom? - és olvashatod az irgalmas szamaritánus történetét - aki pedig a zsidók szemében utálatosnak számított. A pap sem segített a szerencsétlen emberen, egyedül a Samária beli ember.


Egyébként miért az emberekben keresed a megoldást, amikor Istennel van bajod? Ha teológus vagy, akkor tudnod kell arról, hogy Isten mit tett érted. Akit utál, azért nem adja oda a Fiát? Mit utálhat benned Isten? Nem mást, mint a bűnt. Imádkozzál Istenhez, és kérd meg, hogy mutasson arra rá, hogy mit kell változtatnod az életedben, és olvasd naponta a bibliát, hogy kapj választ belőle. De ehhez el kell szánnod magad, hogy naponta olvasd. Úgy vélem, eddig nem tetted ezt. Ha pedig nem állsz szóba Istennel, akkor hogy várod, hogy beszéljen hozzád? A jelenések és álmok ideje elmúltak, ma a bibliából beszél Isten veled. Az öngyilkosság megvár, de miből gondolod azt, hogy ha nem rendezed a dolgodat Istennel ideát, akkor majd ha az öngyilkosság után oda kell állnod elé, akkor jobb lesz? Mert oda kell eléje állni mindenkinek, de nem mindegy, hogy hogyan. Mint családtaghoz, Atyádhoz mégy, és úgy találkozol vele, hogy eléd megy, megölel, új ruhába öltöztet, örvendezik neked, vagy pedig úgy, hogy azt mondja - egész életedben szólongattalak, te pedig válaszra sem méltattál! Na ez a nem mindegy. Olvasd csak el a Máté írása szerinti evangélium 25. fejezetét!

Ne nyavalyogj, hanem segíts a körülötted lévő nyomorultakon! Az a dolgod, ha már teológus lettél!

2011. dec. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
És mik voltak azok a belédrúgások, meséld el?!
2011. dec. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Gondola ***** válasza:
52%
Lehet olvasni a Bibliát éjjel nappal,ha Jézus,Isten nincs a szívben,kár is erőltetni.Meg az ima is felesleges,ha nincs igaz hit.Akkor kihez is imádkozik?
2011. dec. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

Gondola - nyugi, akit Isten nem választott ki, és "nincs a szívében" - annak nincsenek ilyen problémái, annak meg sem fordul a fejében az ima. Sztálin, vagy Rákosi nem nagyon foglalkozott azzal, hogy imádkozzon, főleg nem, hogy kihez.


Egyébként te azt nem tudod eldönteni, hogy kinek az imáját hallgatja meg Isten, ebben had' döntsön már Isten.


Isten adja a hitet is, nem úgy megy, hogy ma kitalálom, hogy holnaptól hiszek.

2011. dec. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!