Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha szerelmes vagyok egy...

Ha szerelmes vagyok egy lányba de ő nem viszonozza, akkor isten miért nem veszi el tőlem a szerelmet, miért hagyja hogy szenvedjek emiatt?

Figyelt kérdés
2011. dec. 20. 17:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
nem kell mindenért Istent okolni nem értem miért hiszik azt az emberek hogy Isten egy bábjátékos és mi vagyunk a bábjai
2011. dec. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

ahhoz, hogy megszűnjön bárminemű szenvedésed, őszintén el kell fogadd Istent önmagadban, amíg ezt nem teszed, addig az a bizonyos sátán űzi veled gonosz kis játékait. a döntés mindig a tied, csak tetőled függ mi történik veled. Isten nem egy tőled elkülönülten létező valami, és nem is old meg semmit helyette, a Te valós akaratod az, amivel túljuthatsz ezen a viszonzatlan szerelemen...és ha nem sértelek meg, de ez nem is biztos, hogy igazi szerelem, hanem inkább vágyódás, ragaszkodás...az igazi szerelem, az feltétel nélküli, és viszonzott, és szabaddá tesz, nem pedig rabságba taszít.


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. dec. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Isten mondta, hogy legyél szerelmes abba a lányba?



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2011. dec. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak emberek akiknek ennél nagyobb gondjaik vannak.

Ne érts félre, én is szerelmes vagyok valakibe, de ő nem viszonozza, de még is csak jobb ez mint pl hogyha éheznék. Ugye érted?

2011. dec. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Talán azért mert ez a szenvedés jót tesz neked? Talán ezzel a szenvedéssel és hiábavaló szerelemmel tanít neked valamit? Talán nem is hiábavaló csak várnod kell? Talán türelemre talán küzdelemre talán elfogadásra tanít. Vagy mindegyikre. Isten megfenyíti azt akit szeret, ez van az Igében.


De általában a viszonzatlan szerelmek csak testi vágyak és birtoklási vágy, önmagunk megvalósítása nem a másik személy lelkéért való tiszta rajongás, mert akkor tudnánk őt viszonzás nélkül is szeretni, de a viszonzás elvárása már önző viselkedés. Istennek ezek a dolgok nem tetsző dolgok.


Ellenségeink tán viszonozzák a szeretetünk? Nem éppen, mégis szeretnünk kell őket.

2011. dec. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltál már imádkozni ezért?


Javaslom, hogy őszintén tedd le az Ő kezébe az érzelmeidet, ne ragaszkodj hozzájuk. (Merthogy az ember sokszor a fájdalmat okozó dolgokhoz is kötődik, pláne, ha van bennük valami pozitívum is...)


Több olyan személyt ismerek, akit Isten megszabadított hasonló helyzetben. Remélem, mielőbb sikerélményed lesz. :)

2011. dec. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vallásos, de gondolj bele.

Beleszeretsz egy lányba. Ő lehet nem is tudja ki vagy.

Nem Isten, és nem is a sátán befolyásolt, hogy szerelmes legyél.

Isten és sátán sem befolyásolhat abban. Ha Isten befolyásolna, akkor a szabad akarat jogát vonná meg tőled, és tőle is, ha arra kényszerítené, hogy szeressen téged.

Bár lehet csak egy sugallat formájában ültetné a lány szívébe az érted való érzéseket, az már nem lenne való. Nem lenne igaz. Hazugság lenne.

Se Isten, se senki más nem segíthet ezen. Tovább kell lépni.

2011. dec. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sokat segítettetek! :D

2011. dec. 21. 11:48
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
Próbáld meg nem szenvedésként megélni. A plátói szerelem is gyönyörű. El kell fogadnod, hogy nem viszonozza, de attól még megélheted a szerelem csodálatos érzését. Nem kínoz vele Isten, hanem megtanít téged igazán szeretni. Ne feledjük a szerelem is szeretet, sőt a szeretetnek egy gazdagabb formája. És a sok fundi keresztény (akik képesek szerlem nélkül házasodni mert a a pásztor azt mondta, hogy ezzel és ezzel)elfelejti, hogy a Biblia i ismeri és magasztalja szerelmet. Vagy lehet, hogy átugrották az Énekek Énekét...
2011. dec. 22. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A 4/9 jó volt! hihihihi
2011. dec. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!