Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben hisznek: Myrai Szent...

Miben hisznek: Myrai Szent Miklós Egyház?

Figyelt kérdés
A kérdés olyan formán is aktuális, hogy a keresztény világ egy része Szent Miklós ünnepét tartja. A fent nevezett egyházról hallottam, régebben a honlapjukról az derült ki számomra, hogy a nagy keresztény felekezetek alap igazságit hiszik. Ugyanakkor éreztem a szövegből, hogy progresszivebben élik meg a hitüket, nem olyan fundik mind a neoprotestánsok. Fontosnak tartják az adakozást, mások segítését. Valaki írjon nekem az egyházról bővebben, egyháztagok, ismerősök stb...
2011. dec. 5. 23:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat a pontos megnevezés: Myrai Szent Miklós Keresztény Egyház.
2011. dec. 5. 23:42
 2/5 anonim ***** válasza:
Valszeg az egyházaknak adható 1%-ban hittek, amíg el nem törölték minden egyház lehetőségét erre a nagykutyákat leszámítva.
2011. dec. 6. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kzs ***** válasza:

A hitvallásukból, a keresztből és a nevükből ('Szent Miklós') nekem az tűnik ki, hogy valami neokatolikus felekezet lehet.


Érdekesnek tartom, hogy úgy hirdeti magát, hogy "egyházunk a Szentírás tanításán alapul", holott egyrészt nincsenek egyházi rangban, másrészt az általuk megtartott Mária mennybemenetele nincs benne a Szentírásban (érdekes néháy olyan ünnepük, mint Mindenszentek, halottak napja, - ezek ellentétesek a SzentÍrás üzenetével). Végül pedig Ise Szellemével nem foglalkozik, pedig ez fontos része lenne a SzentÍrásnak.


Innentől kezdve fenntartásokkal - kételyekkel - kezelem ezt az "egyházat" (ez persze csak az én személyes véleményem...)

2011. dec. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kzs ***** válasza:

* az előbbit kijavítanám: ezt írtam: Ise Szellemével.

Ezt akartam írni: Isten Szellemével

(elnézést az elírásért, nem direkt volt.)

2011. dec. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért ezt, hogy „nincsenek egyházi rangban”, ne egy olyan párt döntse már el, akik szerint magyar se vagy, ha nem rájuk szavazol…
2011. dec. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!