Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen nemüek az angyalok?

Milyen nemüek az angyalok?

Figyelt kérdés
2011. dec. 24. 20:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%
Én is úgytudom, hogy nemtelenek, de amelyeket láttam az mind férfi volt, és egyformák voltak. Meg mesélt egy nő is egy angyalos történetet, aki megmentette a fiát, ő is férfit látott.
2011. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
36%

Vannak női és férfi angyalok is

Zakariás 5:9 itt két női angyalról van szó, de a Bibliában számtalan helyen olvashatsz férfi angyalokról is.


Szóval vannak nők és vannak férfiak.

2011. dec. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
25%

Idézem a verset Zakariás 5: 8-9: "Az angyal pedig így szóla: Ez a Gonoszság. És visszavetette az éfa közepébe, azután az ólomsúlyt rávetette a mérőedény szájára. Ekkor felemeltem szemeimet, és láttam: íme, két asszony jött, és szél volt szárnyaikban. Olyan szárnyaik voltak, mint a gólya szárnyai. És lassan felemelték az éfát a föld és az ég közé"


Márk 16:5-nél "férfi" angyalról olvashattok. Férfi angyalról olvashattok a 1Móz.19:1,5,8,10,12,13

2011. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nemtelenek.
2011. dec. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
25%
Valamivel alá tudod támasztani, hogy nemtelenek? Szerintem a fenti idézet alapján van nemük.
2011. dec. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
36%
Annyit tudok neked leírni ami a Máté 22:30 verse: Mert a feltámadáskor sem nem házasodnak ,sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek mint az Isten angyalai a mennyben. Feltámadáskor nem hús test támad fel, hanem ua a személy.Talán erre is lehet értelmezni amit Jézus mondott, hogy nincs férfi és nincs nő..tehát nem lesznek nemek, olyanok lesznek mint az angyalok.Valóban Ábrahám és Lót meglátogatásakor férfi alakot vettek fel . Egyébként lehetnek a fiak ,gyerekek is.
2011. dec. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Értem. Hova támadnak fel a feltámadottak? Lázár ide a földre támadt fel. A Biblia azt mondja, hogy „Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta lakoznak” (Zsoltárok 37:29; Jelenések 21:3, 4). A meghaltak nem mindegyike megy a mennybe. Hisz akkor ki örökli a földet.


Az égbe a 144000 megy. Jelenések 7. rész

4

És hallám a megpecsételtek számát: Száznegyvennégyezer, az Izráel fiainak minden nemzetségéből elpecsételve.

5

A Júda nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt vala; a Ruben nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Gád nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt;

6

Az Áser nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Nafthali nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Manassé nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt;

7

A Simeon nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Lévi nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; az Izsakhár nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt;

8

A Zebulon nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a József nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt; a Benjámin nemzetségéből tizenkétezer elpecsételt.



A földre feltámadokkal lesznek még a Jelenések 7. részben leírtak a 9. versnél: "Azután látám, és ímé egy nagy sokaság, amelyet senki meg nem számlálhatott, minden nemzetből és ágazatból, és népből és nyelvből; és a királyiszék előtt és a Bárány előtt állnak vala, fehér ruhákba öltözve, és az ő kezeikben pálmaágak;"


Akik pedig most halottak, ők nem angyalok (ha nem a 144ezerhez tartoztak, hisz a halottak öntudatlanok. Isten a földet az embereknek adta, hogy rajta lakozzak.

A 144ezerbe pedig férfi és nő is van. És a fent idézett Bibliaversnél látható, hogy női angyalok pedig eleve voltak már a mennybe. Oda van írva a versbe, hogy "két nő". Egyértelműen nő!

2011. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
20%

Zakariás 5:9-10

"És felemelém szemeimet, és látám, hogy ímé, két asszony jöve elő, és szél vala szárnyaikban, és szárnyaik olyanok, mint az eszterágnak szárnyai, és felemelék a mérő-edényt a föld és az ég közé.

És mondám az angyalnak, aki beszél vala velem: Hová viszik ezek a mérő-edényt?"


Két női angyalról beszél.

2011. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Kérdező! Sikerült választ kapnod a kérdésedre?
2011. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
56%

Kedves utolsó válaszoló, vagy kérdező?


Látom nem kaptál kielégítő választ . Leírom még egyszer.Az angyalok nemtelenek. Nekik nem kell szaporodni. Tehát nincs szaporítószervük. Az angyalok bármilyen alakban megtudják magukat jeleníteni.Ez a leírtak alapján többször is, mikor milyen küldetésük volt. Gondolom hogy ez nem

vitakérdés.

Az emberekre azért mondta hogy olyanok lesztek mint az angyalok, mert a feltámadás után nem lesz házasság és szaporodás. Erre gondoltam.

2011. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!