Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha vallásos vagy, hogy látod...

Ha vallásos vagy, hogy látod az ateistákat?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Nem lehet általánosítani, hogy egy ateista ilyen vagy olyan. Ugyanúgy van közöttük is, aki végzi a munkáját, szereti a családját, stb. Ugyanígy van a hívők között is, akiről a viselkedése alapján nem gondolnád, hogy Istenfélő ember.
2011. dec. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mint bárki mást, aki akármi másban más véleményen van, mint én. Szóval: tiszteletben tartom a véleményét, amíg ő is az enyémet. Velem lehet beszélgetni, akár vallásról is, akkor is, ha a beszélgetőtársam ateista, engem ez nem zavar, de mivel nekem sem áll szándékomban őt meggyőzni, elvárom, hogy ő se akarjon engem.

Különben a saját testvérem is ateista, ami már csak azért is vicces, mert ezt még egy héttel ezelőtt nem is tudtam, valahogy eddig sosem került szóba. Pedig mindig is jóban voltunk, most is jóban vagyunk. Mondjuk egyszer majd szívesen elbeszélgetnék vele arról, hogy miért gondolja így, de egyáltalán nem azért, mert ez engem zavarna, csak szimplán kíváncsi vagyok.

2011. dec. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem őket.
2011. dec. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

A legtöbb barátom ateista. Nem okoz ez gondot, jól elvagyunk. Hitről ritkán beszélgetünk és általában érdeklődve meghallgatjuk egymás véleményét, ennyi.

Freya

2011. dec. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
hisz-hisz nem-nem én le is .....
2011. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Az emberekkel való kapcsolattartás alapvető feltétele az alkalmazkodás. Megértjük és elfogadjuk egymás álláspontját akkor is, ha az a ellentétes a másikéval, nem csinálunk gondot belőle - többnyire. De sajnos ismerek olyanokat is, akik elé vörös köd kerül, ha felmerül a vallás szó, és a saját igazukon kívül mást nem hajlandók meghallatni. Mert igen, az ateisták között is rengeteg ilyen van!
2011. dec. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sajnos
2011. dec. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mint a többi embert. Engem nem nagyon érdekel miben hisz, miben nem.
2011. dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!