Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ésszerű-e hinni a teremtésben...

Ésszerű-e hinni a teremtésben ebben a modern, tudományos világban?

Figyelt kérdés
teremtés, hit
2011. dec. 28. 14:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/107 anonim ***** válasza:
29%
Mihez képest modern?20-év múlva olyan ótvar lesz,hogy csak na.
2011. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/107 A kérdező kommentje:
Lehet hogy így lesz. Légy szíves a kérdésre felelni !
2011. dec. 28. 15:06
 3/107 anonim ***** válasza:
60%

Én egyszer odamentem több mint 20 éve a tanárnőhöz (biológia) és megkérdeztem, hogy miért tanuljuk az evolúciót, mikor a teremtésnek köztudottan több az alapja, sőt maga Darwin is sok-sok részletet az elméletéhez a teremtéshez vett.

Erre a tanárnő: háttttt.... az evolúciót könnyebben elfogadják az emberek, mint egy Isten általi teremtést.


Ennyit arról, hogy mit vernek a gyermek fejébe.

2011. dec. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/107 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy kb. 10-11 éves kislány voltam és akkor mentem oda a tanárnőhöz. Ezt mondta az okoskám.
2011. dec. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/107 anonim ***** válasza:
60%

A mai világban az egész vallás nem ésszerű, innentől értelmetlen a kérdés :)


Én magam részéről ateista vagyok, de ha te ésszerűségen gondolkodsz, akkor a valláshoz sincs sok közöd. Ha meg nem vagy vallásos, akkor meg szintén fölösleges ezen gondolkodni, mert a teremtés vallás nélkül baromság, ahogy van :)


Egyébként, hol van bizonyíték a teremtésre, pláne több, mint az evolúcióra?

2011. dec. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/107 anonim ***** válasza:
72%

Aki hiszi, az nyilván ésszerűnek találja.

Objektíven vizsgálva a témát, a vallások szó szerint vett teremtéstörténeteiben való hit minden ésszerűséget nélkülöz.

2011. dec. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/107 anonim ***** válasza:
61%

Igen. De csak akkor, ha belelátsz a szimbólumok mögé.

Freya

2011. dec. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/107 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként egy egyszerű ötletet adhatok a döntéshez, de persze alaposan is célszerű megvizsgálni. Egyszerű alapok:

1. menj ki este a sötétbe és nézz fel a csillagokra. Milyen szépek és csodásak és világítanak.

2. nézd meg az emberi testet, hogy milyen pontosan ki lett találva. Milyen aprólékos munka az emberi agy. Bonyolultabb mint egy számítógép. Véletlen jött létre?


Ha bármilyen anyagot kevernek is össze az emberek, nem tudnak élő lényt alkotni.


Aztán vizsgáld meg, hogy mit mond a Biblia. Mit mondott, mit jövendölt és nézd meg, hogy minden szava igaz. Nem találsz benne olyat ami hazugság lenne.

Aztán nézz körbe a földön és gondolkodj az embereken, akik kitalálják az evolúciót, de nem tudják összetenni. Darwin is mondta, hogy hiányzik a láncszem ami összepasszítaná az elméletet. Ráadásul az emberek mennyit hazudtak.


Szóval ezeket a dolgokat (de ettől jobban is meg lehet nézni) vizsgáld meg és gondolkodj el! Kinek hiszel? Istennek vagy az emberek kitalációjának, amit még maguk sem tudnak teljességgel igazolni?


Van itt egy kiadvány, ami tudományos oldalról közelíti meg a teremtést:

[link]

Mindenesetre ne vedd meg, mert ezeket a kiadványokat nem szabad árulni. Jehova Tanúi ingyen adják, legfeljebb adományt fogadnak el érte. Nem értem, hogy itt milyen jogon árulják!!!

Itt Darwin elmélete van összevetve a teremtéssel.


Esetleg itt is olvashatsz (ez nem tudom, hogy kinek a kiadványa):

[link]


Mindenesetre az evolúció elmélete nem olyan stabil, mintha meggyőzödsz és utánajársz történelmileg és mindenhogy a Biblia valóságának, vagyis annak, hogy teremtés útján jött létre az ember.

2011. dec. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/107 A kérdező kommentje:

15:08 és 15:30 egyetértek veletek!!!

Ha belegondolok pl a világegyetem, az emberi agy felépítésébe akkor valóban ésszerű hinni a teremtésben!

Hiszen ha valaki egy pontosan működő órát talál nyilván nem azt gondolja, hogy véletlenül jött létre a porrészecskék egyesülése során, hanem

értelmes lény készítette. A Naprendszerünk bolygói, sőt az egész világegyetem csillagai nagyobb pontossággal mozognak, mint az ember által megtervezett és elkészített legtöbb óra. A galaxis, amelyben a mi Naprendszerünk van, több mint 100 milliárd csillagból áll, s a csillagászok úgy becsülik, hogy a világegyetemben 100 milliárd ilyen galaxis van. Ha már egy óra is intelligens tervezésről tanúskodik, mennyivel inkább a sokkal hatalmasabb és bonyolultabb világegyetem!

Ezenkívül érdesnek találom a következő 2 bibliaverset:

Ézsaiás 42:5- "Így szól az igaz Isten, az egek Teremtője, a Hatalmas, aki kifeszíti azokat, aki kiteríti a földet és annak termését, aki leheletet ad a rajta levő népnek, és szellemet a rajta járóknak:"

Zsoltárok 19:1- "Az egek hirdetik Isten dicsőségét;

Keze művéről ad hírt az égboltozat."


És ahogyan korábban írták nem tudják bebizonyítani, hogy valami más módon jött volna létre a Világmindenség! Bár szerintem sose fogják tudni bebizonyítani, mert csakis Isten képes erre!

2011. dec. 28. 16:22
 10/107 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat!
2011. dec. 28. 16:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!