Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Összejönnétek ateistáva...

Hívők! Összejönnétek ateistával és fordítva?

Figyelt kérdés

Válaszoltam egy kérdésre,ahol nagyon le lettem ugatva.Azt mondtam hogy ateistaként zavarna ha mellettem a párom imákat mormolna,és nem is jönnék össze hívő emberrel,mert lenne egy alapkonfliktus.

A lehurrogás után lettem kiváncsi,hogy más hogy van ezzel,összejönne e vallásos nem vallásossal,és fordítva :) És persze Miért ? :)


2011. dec. 28. 18:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
ha nem téma a vallás akkor nem akadályozó tényező
2011. dec. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Összejönnék, de már a kapcsolat elején megbeszélnénk, hogy mit várunk el egymástól, hogy ne legyenek problémák.Ha nem akar templomba hurcolni, akkor nincs kifogásom ellene.
2011. dec. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%

Igazad van kérdező! Nem jó a felemás iga. Én hívő vagyok.

De végre valaki aki a másik oldalról is így látja:)

2011. dec. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%
Én ateista vagyok és nem jönnék össze örökre egy hívővel, teljesen más az életfelfogásom.
2011. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Én nem tudom ki hurrogott le, de nem volt igaza! Én hívőként teljesen egyet értek veled. A világnézet egy alapkérdés egy párkapcsolatban. Felesleges belekezdeni, ha már ebben az alapvető dologban is különbség van. Nem véletlenül írja a Biblia is azt, hogy "ne legyetek a hitetlenekkel felemás igában".


Üdv. Péter

2011. dec. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy ateistát csak barátnak tudnék elfogadni, társnak, párnak nen.
2011. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
42%

Képmutatók, mit tudjátok ti az Úrnak tervét. A feleségem általam tért meg, mert így volt kedves neki.


Szerintem akkor is beírtam ezt:


"Egyebeknek pedig én mondom, nem az Úr: Ha valamely atyafinak hitetlen felesége van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.

És a mely asszonynak hitetlen férje van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt.

Mert meg van szentelve a hitetlen férj az ő feleségében, és meg van szentelve a hitetlen asszony az ő férjében, mert különben a ti gyermekeitek tisztátalanok volnának, most pedig szentek.

Ha pedig a hitetlen elválik, ám váljék el; nem vettetett szolgaság alá a keresztyén férfiú, vagy asszony az ilyen dolgokban. De békességre hívott minket az Isten.

Mert mit tudod, te asszony, ha megmentheted-e a férjedet; vagy mit tudod, te férfiú, ha megmentheted-e a feleségedet?

Csak a mint kinek-kinek adta az Isten, a mint kit-kit elhívott az Úr, úgy járjon. És minden gyülekezetben ekképen rendelkezem."


Üdv: L

2011. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát,a legutolsót inkább nem is kommentálnám...

Jöhetnek még válaszok!Érdekel nagyon!

2011. dec. 28. 19:50
 9/22 anonim ***** válasza:
65%

Én ateistaként nem jönnék össze olyannal, aki gyakorolja a vallását és csak azért cselekszik bizonyos módon, mert a vallása ezt írja elő. Persze, ha csak meg van keresztelve és abszolút nem gyakorolja a vallását, akkor semmi akadálya nem lenne a dolognak.

Egyébként teljesen igazad van, nem értem, hogy miért ugattak le.


25/F

2011. dec. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Én nem ateista vagyok, hanem agnosztikus, de hívővel biztos nem jönnék össze.
2011. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!