Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Összejönnétek ateistáva...

Hívők! Összejönnétek ateistával és fordítva?

Figyelt kérdés

Válaszoltam egy kérdésre,ahol nagyon le lettem ugatva.Azt mondtam hogy ateistaként zavarna ha mellettem a párom imákat mormolna,és nem is jönnék össze hívő emberrel,mert lenne egy alapkonfliktus.

A lehurrogás után lettem kiváncsi,hogy más hogy van ezzel,összejönne e vallásos nem vallásossal,és fordítva :) És persze Miért ? :)


2011. dec. 28. 18:40
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!Jöhetnek még!
2011. dec. 28. 21:47
 12/22 anonim ***** válasza:

Nem tagadom, hogy létezik valami ember feletti, amit a különböző vallások istennek, allahnak, manitunak stb. nevezek. Sok megmagyarázhatatlan dolog utal erre.

A vallást viszont elutasítom. Számora a vallás a világ első és legnagyobb MLM hálózata egy nagyon jól működő marketinggel és egy jól eladható termékkel.

Nem tudom elfogadni a kereszténység vagy az iszlám által felállított dogmákat. Szeretek szeretkezni az örömszerzés és nem a gyermeknemzés céljából. Ja és nem csak misszionárius pózban :) Szertem a disznóhúst, a jó füstölt sonkát. Ha ezt valaki bűnnek tartja ám tegye.

Az én életfilozófiám élni és élni hagyni.

Lehet felőlem bárki vallásos, amíg nekem kárt nem okoz. ( pl. megpróbál máglyán elégetni mint eretneket, vagy fel akar robbantani allah nevében )


Összefoglalva : NEM.

2011. dec. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Üdv: 29/L

2011. dec. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Úgy látom a többség nem :)
2011. dec. 28. 22:54
 15/22 anonim ***** válasza:

Ateistaként én sem tudnék párkapcsolatot kialakítani hívő katolikussal, vagy egyéb más vallású emberrel, aki "aktívan" gyakorolja a vallását. Ha csak úgy szimplán hisz valamiben, de tudnám, hogy pl. a jövendőbeli gyermekünket nem kötelezi rá (pl. hívő keresztény, de nem erőszakoskodna, hogy a gyereknek meg kell keresztelkednie, vagy tanuljon hittant, stb), és nem hiszi azt, hogy az égvilágon csak neki lehet igaza, és minden nem hívő egy marha, ha elfogadja, hogy egy ember sem mindenttudó, és egyéni szociális kérdés, hogy ki miben hisz, akkor természetesen nincs akadálya. A lényeg, hogy vallástól függetlenül megadjuk mindenkinek az őt megillető személyi szabadságot, legyen szó a pár másik feléről, vagy az alig néhány hónapos csecsemőjükről.

20/L

2011. dec. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Tyler913 ***** válasza:
77%
Én hívőként ateista lánnyal járok együtt,elfogadjuk egymás világnézetét és kész.Nem akarom őt megtéríteni,szeretem és kész.Képmutatásnak tartanám,ha azért zárkóznék el valaki elől,mert nem hívő,miközben minden más klappol.
2011. dec. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Én ateistaként ismerkedtem meg a későbbi férjemmel, ő akkor már hívő volt. Mára én is az lettem.
2011. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Alapjában nem.

De ezt a Biblia is írja, nem jó a felemás iga.

Viszont én férjem hatására lettem hívő keresztény, de biztos vagyok abban, hogy ha nem lennék hívő akkor nem lenne ilyen jó a kapcsolatunk, sőt még a házasságig sem értünk volna el.

2011. dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

19:02: csak kíváncsiságból: a férjed ugye "asszonyi állatnak" hív téged? Elvégre ez áll a bibliában...


egy hitetlen kutya

2011. dec. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Hát remélem engem senki nem próbál majd meg megtéríteni.Mondjuk 12 év alatt nem ment,ezután sem fog :)
2011. dec. 29. 23:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!