Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg az egyház lenne a...

Tényleg az egyház lenne a fenevad?

Figyelt kérdés

Egy másik témában láttam egy videót ami elgondolkoztatott.

Kíváncsi lennék elsősorban az olyanok véleményére akik olvasták a Szentírást ,de szívesen látom mások véleményét is róla.


http://www.youtube.com/watch?v=LJcMz4HUvlg


2011. dec. 28. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
23%

Ezek a biblia magyarázatok szerintem kb. annyira hitelesek, mint a Nosztradamusz próféciák magyarázata. Vajon mire gondolt a szerző amikor ezt írta ? Mit akart kifejezni ?

Szerinted bárki is kijelentheti, hogy tudja a választ ? Majd ha találkozok a szerzővel megkérdezem tőle emlékszik-e rá mi járt a fejében amikor papírra vetette ezeket a sorokat. Addig viszont csak találgatás és ügyfélkábítás az egész. Többször bebizonyosodott, hogy az ilyen magasztos szövegekbe bármit bele lehet magyarázni.

2011. dec. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%

én nem olvastam és nem is tervezem.

csak kihasználják a hívő embereket...naponta több 100an halnak éhen és nem nagyon igyekeznek segíteni pedig az lenne a dolguk....

2011. dec. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha én most elkezdeném bizonyítani a Bibliára hivatkozva, hogy a szomszédom az antikrisztus... na, kb ez is annyira lenne hiteles, mint ez a videó. Pedig bele lehetne magyarázni azt is, ha az ember nagyon akarná.
2011. dec. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia!


Én kicsit cizellálnám ezt a kijelentést. A Római Katolikus egyházban ugyanis nagyon sok őszinte kereső és Krisztuskövető van, akiket egyáltalán nem nevezhetünk a fenevad részének.


A fenevad véleményem szerint a hamis hatalmi kereszténység szimboluma, amit a középkorban a pápaság jelenített meg leginkább. Már középkorban is a protestánsok a római pápát tekintették az antikrisztusnak, akit szerintük saját neve árult el a VICARIVS FILII DEI (ISTEN FIÁNAK HELYTARTÓJA), mely az apokaliptikus számot (666) tartalmazza. Úgy gondolták, hogy a pápa csalárd módon elfoglalta Krisztus székét és kisajátította magának.


A berlini egyetemen rektora - aki egy nyelvészprofesszor is volt - Andreas Helwig tette meg először ezt az azonosítást 1612-ben.


Üdv. Péter

2011. dec. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A Dániel könyvében leírt 4 fenevad a következő

1. Babilon szimbóluma: A szárnyas oroszlán: (Dn. 7:1-4; Jer. 4:6-7; Jer.51:37-38)

2. Médó-Perzsa birodalom: A medve, és kétszarvú kos: (Dn. 7:5; 8:19-20)

3. Görögország: Párduc, szorös kecskebak: (Dn. 7:6; 8:21)

4. Róma: vas, történelmileg ráismerhető (Dn. 7:7). ebből a negyedikből jött létre a másik fenevad, a mit a jelenéseknél olvashatsz(Jel 13:2), a Biblia FENEVAD (Dn. 7:8).

Elgondolkodtató, hogy ki akkor a fenevad. Vélhetően az ENSZ.


1 Tes 5:3 "Amikor azt mondják: „Béke és biztonság!”, akkor hirtelen pusztulás jön rájuk egy szempillantás alatt, mint ahogy a gyötrő fájás a várandós asszonyra; és semmiképpen nem fognak megmenekülni."

Jelenések 17:5-6: "Homlokára egy név, egy rejtély volt írva: Nagy Babilon, a szajháknak és a föld utálatosságainak anyja. És láttam, hogy az asszony részeg a szentek vérétől és Jézus tanúinak vérétől"


Ki ez a Nagy Babilon? Annyit tudunk róla, hogy gyűlöli az igaz vallás híveit (Jelenések 17:6), spiritizmust gyakorol (Jel 18:23)


Nagy Babilon = összes hamis vallás

fenevad = nemzetek szervezete

2011. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Elgondolkodtató, hogy ki akkor a fenevad. Vélhetően az ENSZ."


Ez Jehova Tanúi értelmezése, amire meggyőződésem szerint nem érdemes építeni. Az ENSZ-re vonatkozóan nincs jövendölés a Bibliában, véleményem szerint ez belemagyarázás. Bocsáss meg, de ilyen alapon a NATO is lehetne a fenevad...A kérdezőnek pedig azt ajánlom, ha tényleg érdekli az igazság akkor kezdje el tanulmányozni mélyen a Bibliát

2011. dec. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előttem szóló szerint akkor ki a fenevad?
2011. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves 13:14-es válaszoló!


Ne haragudj, de nem mennék bele semmilyen vitába, mivel a Jehova Tanúival átbeszéltem már egy pár teológiai kérdést - eredménytelenül. Ez persze nem jelenti azt, hogy te is olyan vagy, mint a korábbi Tanúk, de én inkább azt ajánlanám hogy próbáld az Isten beszédét az Isten segítségével tanulmányozni, függetlenül a Tanúk teológiájától, akkor majd te is meglátod a jövendölések valódi értelmét.

2011. dec. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenki hozzászólása érdekes volt.

Köszönöm a válaszokat.

2011. dec. 29. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!