Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek helytálló az...

Szerintetek helytálló az észrevételem?

Figyelt kérdés

mindenki úgy viselkedik éppen, vagyis "olyan", amilyennek Istent képzeli el.

ez persze az ateistákra is vonatkozik, mert ők is alkotnak véleményt Istenről, hiába nem hisznek benne.


2011. dec. 29. 21:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
kicsit bővebben?
2011. dec. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én inkább azt látom, hogy az Istenben hívül többsége olyan istenképet állít fel magának, amilyet ő ideálisnak képzel, olyan tulajdonságokkal ruházza fel, és olyan szerepbe helyezi, ami az életéből hiányzott. De nem bánnám, ha bővebben kifejtenéd, mire gondolsz.
2011. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

hát konkrétan személyeskedni nem akarok, de mondjuk ha megfigyeled itt az oldalon vallás/valláskritika kategóriában válaszolókat, szerintem felismered, amiről beszélek.


egy példa csak elvonatkoztatva az emberektől.

mondjuk van aki azt gondolja Istenről, hogy elítél bármit is, és az ember is elítél dolgokat, ahogyan az elképzelt Istene, vagy éppen naivnak tartja Istent, vagy igazságtalannak, esetleg bosszúállónak, és az ember is olyan, aki ilyennek látja Istent, tehát az ember elképzelése Istenről, olyan mint az ember maga. mindez függetlenül attól, hogy ateista, vagy sem az illető, mivel az ateistának is van véleménye Istenről.

2011. dec. 29. 22:04
 4/16 A kérdező kommentje:

"Én inkább azt látom, hogy az Istenben hívül többsége olyan istenképet állít fel magának, amilyet ő ideálisnak képzel, olyan tulajdonságokkal ruházza fel"


na valami ilyesmiről beszélek a mondatod második felétől eltekintve, tehát az egyén olyannak gondolja Istent, mint amilyen éppen maga az egyén hozzáállása a dolgokhoz.

2011. dec. 29. 22:06
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszek egyik vallás istenében sem és az általad említett Istenről is csak annyi a véleményem, h nem létezik. :) Na, akkor most velem van a gond, vagy az észrevételeddel? Vagy tulajdonképp én nem is létezem, ha ez a véleményem? :D
2011. dec. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

utolsó.


te azt, ami létezik, minek a termékének tartod? gondolom, ha azt mondod az anyagot nem Isten teremtette, hanem magától van, akkor a te "szellemedet", vagy lelkedet egy halom "biokémiai" folyamat generálja, szóval az, hogy "te" nem létezik, csak illúzió. és akkor ott vagyunk még mindig, ami az "észrevételem"...vagy ugye számodra végső soron az Isten maga az anyagi univerzum...:D :D


bocsesz a poénért ;)

2011. dec. 29. 22:16
 7/16 anonim ***** válasza:

"Én" létezem. Pont a biokémiai folyamatoknak és az engem felépítő anyagoknak köszönhetően. Szellemem, lelkem, amikre te utalsz nincsen, de ettől még "én" létezem és különbözöm minden egyéb élőtől.

Persze, ha neked ezek a dolgok kevésnek számítanak a létezéshez, akkor bocs... akkor én csak egy illúzió vagyok.

2011. dec. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Isten azt állítja magáról, hogy hosszan tűr, felhozza mindenkire a Napját, esőt ad mindenkinek, ő szent és tökéletes.

Krisztus azt mondta, hogy legyünk mi is szentek és tökéletesek, így legyünk hosszútűrőek, megbocsájtóak, mindenkivel éppúgy bánjunk, ahogy mi szeretnénk, hogy bánjanak.


Ha így nézed, valós, hogy az emberek Istenképe formálja az ember tulajdonságait. Ha én indulatos, bosszúálló vagyok, nem tudnék szerető megbocsájtó Istent elképzelni, mert haragom kizárja a harag ellenkező tulajdonságainak gondolatát.

De Isten nyomatákosan megmondta, hogy ne legyen idegen Isten ő előtte számunkra, azaz mégcsak hamis istenképünk se legyen. Saját maga tökéletesen bemutatkozott, amennyire nekünk szükségünk van a megismeréséhez. Nem mi teremtjük az Istent, hanem ő teremtett minket.


Üdv: L

2011. dec. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 yuda ***** válasza:

Én akkor biztosan kilógok a jellemzésedből, mert Istent sokkal jobbnak látom magamnál. Akkor én is jobb vagyok? :D


Írok valami konkrétumot: sokszor találkozom gazemberségekkel, hírekben, munkahelyen stb- Elgondolkodom, ha én Isten lennék, akkor úgy kupánvágnék egyeseket, stb..a lényeg, hogy rövidre zárnám a mozgásterüket, de nem így Isten. Engedi az ilyen gazembereknek is, hogy tovább folytassák, mert ki tudja mikor jön el az ő idejük és még megváltozhatnak, megtérhetnek.

Jó is az, hogy nem én vagyok az Isten, mert rosszabb lennék és biztos kevesebb szemétláda lenne az utcán, viszont ezáltal kevesebb ember is tudna közülük megtérni.


Bibliai példa Pál apostol. Üldözte, bezáratta, talán gyilkoltatta is a keresztényeket. Na én őt is secperc alatt félreállítom, de nem úgy Isten. Mikor eljött az ideje, akkor elhívta és megmutatta neki mennyit kell szenvedjen az evangélium munkájáért.


Dicsőség Istennek, aki nem olyan, mint én, mert ő mindentudó, hosszan tűrő, nagy kegyelmű, felhozza a napját mind az igazakra, mind a gonoszokra, és eledelt ad mind az igazaknak, mind a hamisaknak. :)


Ezek alapján akkor én milyen vagyok? :D

Szerintem tehát nem jó az észrevételed.

2011. dec. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen,ha megnézed a Bibliát,Jézusnak is más elképzelése volt az Istenről,mint az őt megvádoló egyháznak,vagy mint az ószövetségi Mózesnek.

Az emberek különbözőek,a hitüktől,nyitottságuktól,berögződéseiktől stb...is függ,hogy ki,hogyan fogja fel Istent.van aki ítélkezik,van aki nem,vagy legalább igyekszik nem ítélkezni,van aki inkább a saját szívére hallgat,van aki a hangzatos egyházi szövegeknek hisz.

2011. dec. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!