Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha református vagyok, akkor...

Ha református vagyok, akkor evangélikus is?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 18:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Ó, sajnos nem. Pedig evangélikus iskolába menni.
2011. dec. 4. 18:59
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem evangélikus vagy, még járhatsz evangélikus iskolába!


Én sem evangélikus voltam (meg sem voltam keresztelve), mégis járhattam evangélikus gimnáziumba. Nekem nagyon jót tett. Nem lettem egy nagy szent, DE sok olyan dolgot megtanultam a lelki életről, amiért csak hálás vagyok. Így ha besorolásról van szó, én evangélikusnak vallom magam.

2011. dec. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez édes:) És köszönöm a válaszodat. Én is ilyen célból szeretnék vallásos iskolába menni, hogy értékes felnőtt válhasson belőlem.
2011. dec. 4. 19:48
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, menj nyugodtan evangélikus iskolába, jó ötletnek tartom. De csak hogy tudd, nem attól válik majd értékes felnőtt belőled. Azt neked magadnak kell majd elérni, folyamatos munkával. Minden ember egy gyémánt de sárrögbe zárva. Magadnak kell a felszínre hozni a kincseidet.


Jó tanulást és Isten áldását kívánom az életedre.

Freya

2011. dec. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, természetesen tisztában vagyok ezzel is. köszönöm neked:)
2011. dec. 4. 20:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


#2-ként írtam ide.

Valóban nem az tett olyanná, amilyenné lettem, hogy egyházi iskolába jártam. Ugyanis van ellenpélda is, aki már állítólag hívőként jött ugyanoda, de az idő során eltávolodott a hittől, vagy legalábbis alábbhagyott azzal.


Ami fontos, hogy imádkozz őszintén és keresd Istent. Naponta újítsd meg a hitedet, reá hagyva dolgaidat - persze ez nem semmittevést jelent, hanem bizalmat, hogy ő veled van.


Bizonyos ponton túl mindegy, hogy milyen külsőségekkel közeledsz Hozzá (keresztény irányzatok, vagy esetleg más), a lényeg, hogy Őt keresd és az Ő Akaratát.


Egyébként merre laksz? Melyik iskolán gondolkodol? Ha gondolod, írhatod privátban is.

2011. dec. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék az evangélikus iskolába és ami jót látnék ott azt átvenném tőlük.
2011. dec. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!