Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn a tetoválás?

Bűn a tetoválás?

Figyelt kérdés

"Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak."


Régóta szeretnék egy rövid idézetet a karomra varratni (próbáltak már lebeszélni róla, hogy később megbánom stb. de nem fogom megbánni ez tuti), meg igaz nem vagyok katolikus de egy kis keresztet szeretnék az ujjamra.


Nektek mi a véleményetek?


2012. jan. 3. 15:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
76%

> "Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót

> azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a

> földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak."

Ezt úgy értelmezed ahogy akarod. A biblia már csak ilyen. Bármit bele lehet magyarázni, meg annak az ellenkezőjét is.


> Nektek mi a véleményetek?

Az ember egyetlen valódi szabadsága az önálló mérlegelés. Élj vele te is! Dönts önállóan.

2012. jan. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%

Jogilag nem bűn.

A Biblia szerint az, bár nem eszerint a vers szerint, hanem van, ami kimondja a tetóválás tiltását.

Tényleg nagyon fontold meg hogy mit varratsz fel. Sok indiánfejet láttam már.

Nekem van egy. De csak egy. A bal melkasomon (a szívem fölött) van egy magyar korona. Csak ez van, de több nem is lesz!

2012. jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
én csak a pici keresztet szeretném, meg a karomra ezt az idézetet hogy "Only God can judge me" vagy valami hasonlót.
2012. jan. 3. 15:53
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem az a véleményem, hogy én is akartam. Pedig hívő vagyok. Aztán megkérdeztem egy srácot, aki még skinhead korában varratott magára pár tetkót megkérdezte:

"Miért? Mert én azt tapasztaltam, hogy sokan csak a feltűnés miatt készíttetnek tetoválást."

Rájöttem, hogy én is igazából emiatt akartam. Hogy feltűnjön. Aztán letettem róla, de nem bántam meg.

2012. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Most ez mire lenne jó neked? Csak azért tetováltatnád fel ezt a szöveget, hogy védve legyél? Ha nincs hited azért ne csináld. Ha meg igaz hit lenne a szívedben, fel sem merült volna ez a kérdés...
2012. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
only God can judge me tipikus börtön tetkó,én nem varratnám
2012. jan. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

nem azért szeretnék tetkót, hogy kitűnjek vagy felvágjak vele, hanem azért mert szeretném.

ez kb. olyan hogy azért van kutyád mert másoknak is van vagy azért mert szereted a kutyákat..(tudom nem a legjobb példa de jobb most nem jutott eszembe :D)

2012. jan. 3. 16:23
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

a bűn az, ami elválaszt az egységtől, egésztől. ha te azért akarsz tetkót csinálni, hogy megkülönböztesd magad mástól, hogy tulajdonképpen megjelöld magad, akkor pont hogy elválasztod magad az egységtől, egésztől, így Istentől. ezért mondható, hogy a tetoválás bűn, de hangsúlyozom, a bűn mindig a szándékból ered.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, de vitatkoznék. Csupa emberbaráti érzésből:D

Az "Only God can judge me" tipikusan nem azt jelenti, hogy nem kitűnni akarnál vele.

Ezzel azt üzened mindenkinek, hogy nem érdekel a véleményük, miközben mindent megteszel azért (tetkó), hogy véleményt formáljanak rólad.

Ez kb. olyan, mint ha kiírnád magadra: MIT NÉZEL? Pedig kutya se nézne, ha nem keltenél feltűnést vele.


Ha valóban nem érdekelne az emberek véleménye, akkor képes lennél mindenféle feltűnés nélkül belesimulni a társadalomba, és nem okozna gondot, hogy szürke egérnek tartanak. Ettől még lehetsz egyéniség.

Ma tipikus divat irány a tetkó, mer attól egyéniség leszel.Pedig egy igazi egyéniség akkor is feltűnést kelt, ha nincs tetkója, akkor is felfigyelnek rá, ha ugyanúgy öltözködik és él, mint az átlagember.

2012. jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Igen, egyetértek veled. Ezért nem is fogom azt magamra varratni. :D


(Ismerek valakit, aki szintén vallásos, és szimbólumokat varratott magára. Pl egy horgonyt a csuklójára ami arra emlékezteti, hogy mindig van egy biztonságos hely, ahová visszatérhet. Vagy egy egyenlőség jelet ami azt szimbolizálja, hogy mindenki egyenlő..)

2012. jan. 3. 16:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!