Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a Krisztusba...

Mi a véleményetek a Krisztusban hívő nazarénusokról?

Figyelt kérdés
Őszintén!
2012. jan. 4. 10:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
57%

Szia!


Én nagyon szeretem őket. Több barátom is jár oda.

Ha nem a gödöllői Bibliaházba járnék valószínűleg hozzájuk járnék... ;-)


Üdv. Péter

2012. jan. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
78%

Ismertem párat. Eléggé jól fel vannak készűlve Bibliából.

Komoly, értelmes embereknek láttam őket.Többször voltak az albérletünkben,haverhoz jöttek,órákon keresztűl halgattam a nagy jóízű vitákat.Jó volt, lájkolom őket,de mindent nem tudok róluk.De amit láttam, az pozitív volt.

2012. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
abban hisznek, amiben akarnak, csak ne akarják rám erőltetni, és se tiltom meg nekik a disznóevést.
2012. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
0%

Senki sem akar rád erőltetni semmit! Miért beszéltek így? Miért nem arról az időszakról és egyházakról beszéltek, amikor az erőszakos térítés még napirenden volt?!!! Vagy a történelem tanulmányozása már meghaladja...?


Bocsi ezért a hangért, de ármánykodásnak vélem az ilyen megjegyzéseket azok ellen, akik ellen ez gyakran megnyilvánul.


Kedves kérdező, az én rokonaim jelentős része (anyai ágon) nazarénus és jól ismerem őket, a hitelveiket.

Én senkit sem ítélhetek el, az nem az én dolgom. Csak azt tudhatom, amit a Biblia tár fel azokról, akik a Krisztus követői. Ebben a tekintetben tudok csak véleményt mondani. És nem véletlenül nem vagyok nazarénus.


Hogy egyszerű emberként milyen kedves valaki, vagy kit mennyire ismernek el az embertársai, a legkevésbé sem mértékadó abban, ahogyan Isten lát minket.

2012. jan. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Szeretném, ha kifejtenéd azt a gondolatodat, hogy "nem véletlen nem vagyok nazarénus". Ha jól értem, akkor azt érezteted, hogy a Bibliát megismerve sok olyat látsz az életükben, ami eltér az igaz keresztényi élettől?
2012. jan. 5. 09:05
 6/27 anonim ***** válasza:

Lehet azon részletkérdéseken, irányzatokon vitatkozni a helyes, Biblián nyugvó életet illetően, de az elvitathatatlan, hogy aljaiban véve a nazarénusok tényleg úgy élnek, ahogy az az Újszövetségben meg van hagyva.

Úgy élnek, ahogy hirdetik az elveiket.

Lehet, hogy túl zárkózottak, de ez is csak részletkérdés, külsőség.

2012. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Tehát még egyszer, magyarabbul:

Lehet részletkérdéseken, irányzatokon vitatkozni a helyes, Biblián nyugvó életet illetően, de az elvitathatatlan, hogy alapjiban véve a nazarénusok tényleg úgy élnek, ahogy az az Újszövetségben meg van hagyva.

És úgy élnek, ahogy hirdetik az elveiket.

Lehet egyébként, hogy túl zárkózottak, de ez is csak részletkérdés, külsőség.

2012. jan. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
14%

Sok mindenben nem a Biblia igazságait tanítják és éppen ezért nem is teszik azt, amit a Biblia "Isten akaratának a cselekvéseként" elvár egy Krisztus-követőtől. Nyilvánvaló, hogy ebben téved a legtöbb magát kereszténynek valló egyház és ember. Mert ugyanis - ahogy eddig is írtam - nem elég az, hogy "ne tegyünk rosszat" (azt a "rosszat" is gyakran a mi értékítéletünk alapján határozzuk meg magunknak), hanem tenni is kéne azt, amit Jézus "Isten akaratának a cselekvésének" nevez. Sőt, Jézus ezt Isten Királyságába való bejutás FELTÉTELEKÉNT határozza meg!


Tehát nyilván nem elég kerülni a "rosszat", hanem tenni is kéne az Isten által meghatározott jót - annak nem csak a nekünk (vagy mások szemében) szimpatikus részét!!!


Pl. egy élő példa volt: Isten akarata volt-e az, amikor a 2-ik vh.-ban egyes vallásos személyek a nácik által megszállt területekről mentették a fogság, vagy esetleg a halál elől a szövetségeseket vagy a zsidókat? Tették ezt akkor, mikor a saját egyházuk tagjai millió-szám mészárolták egymást a frontokon.

Azt kéne eldönteni, hogy ott mi lett volna Isten akaratának a cselekvése? Mert abban vita nincs, hogy egy kialakult akut probléma miatt az emberek megmentése nemes gesztus volt, de kik tehettek róla, kik engedték, hogy ez az őrült katasztrófa kialakuljon??? Milyen vallásos eszme engedte, hogy állítólagos keresztények milliói gyilkolják le egymást egy őrült miatt???


A Mennyei Atya akarata csak egyféle lehet, nem lehet többféle, sok ezerféle. Sok dologban nyilvánul meg Isten akaratának a cselekvése, de van köztük néhány nagyon fontos, mely alapján kiválóan azonosítani lehet a (jelenleg rendelkezésünkre álló) vallásos igazságot hirdető egyetlen egyházat.


Ha csak azt a jézusi meghatározást veszem alapul, miszerint "úgy szeressétek egymást, ahogy én szerettelek titeket", és "arról tudja meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek", akkor már eleve nagyon leszűkül a kör. Igen kevés vallásos csoport marad talpon ezen elvárások alapján.


Ha ehhez még hozzávesszük azt is, hogy melyek azok a bibliai igazságok, melyek alapján ilyen felismerhető "jó gyümölcsöket" lehet teremni - méghozzá nem csak egyénileg, hanem CSOPORTSZINTEN is, akkor pedig nem maradhat más, mint az az egyház, mely az egyetlen igazságot tanító közösség.


Egyre többen próbálják elhitetni az emberekkel, hogy ez csoportszinten nem működik és Isten csakis mindenféle, egymásnak ellentmondó csoportból válogat magának "igaz hívőt", de ez a mese sem logikailag, sem a Szentírás szerint nem igaz.

2012. jan. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló, szinte mindenben igazad van. De remélem nem állítod azt, hogy csak egyetlen egyházból származók (például a te, általam nem ismert egyházadból) kerülhetnek ki azok, akik üdvözülnek.

Továbbá senki nem állította, hogy a nazarénusok "csak" a rosszat nem teszik s ez elég.

Ezen kívül pedig nem írtad meg, hogy mi az, amit nem a Biblia szerint tesznek. Csak nem a szombat megtartása vagy hasonló dolog?

2012. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Én inkább arra lennék kíváncsi, milyennek ismeritek Őket??
2012. jan. 10. 17:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!