Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a Krisztusba...

Mi a véleményetek a Krisztusban hívő nazarénusokról?

Figyelt kérdés
Őszintén!
2012. jan. 4. 10:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Rendben, ha már itt folytatjátok a vitáitokat akkor akár a kérdésemre is válaszolhatnátok.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..

2013. okt. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

"Szerinted ha én egy párezer fős felekezethez tartozom, állítsam azt, hogy mindenki más elkárhozik? Akkor ítélkezem, ami a Biblia szerint helytelen, ha nem önmagamra vonatkozik."


Kedves 16-os válaszoló! Erre és még más félreértésedre is válaszoltam a hozzászólásaimban. Kérlek olvasd el figyelmesen, és meglátod, hogy nem ítélkeztem, sőt nem is ragadtam ki semmit a környezetéből.

2013. okt. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
76%
Hmm... Nézd már meg, mennyire voltak hasznosak a terjengő hozzászólásaid! Szerinted a kérdésre válaszoltál, vagy esetleg offoltál?! Légy boldog az elméleteiddel, a kiforgatós magyarázkodásoddal, a lényeg az, hogy elbeszélünk egymás mellett...
2013. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Ugye nem komoly, hogy néhány ember nem bibliai véleménye dönti el, mennyire volt "hasznos" a válaszom? :-)

A kérdező az őszinte véleményekre volt kíváncsi a nazarénusokkal kapcsolatban. Én is ezt tettem.


Az "elméletekről" és a "kiforgatós magyarázatokról" annyit, hogy anyai ágon a fél rokonság nazarénus és sokat voltam köztük, már Jehova Tanújaként is. Többször voltam a szegedi és a paksi gyülekezeteikben. Tisztában vagyok a hitelveikkel és a cselekedeteikkel. És persze azzal is, hogy ezzel szemben a Biblia mit mond. Önmagában édeskevés, hogy az emberek szemében általában mennyire vagyunk "jó emberek", elfogadottak, "keresztények" (ma már a "keresztény" kifejezést is méltatlanul használja a legtöbb magát annak valló!). Ami egyedül számít, az csak Isten véleménye, mely az ihletett Szavában megtalálható annak, aki őszintén keresi. Aki nem helyezi az emberek filozófiáit és önös véleményét a Szentírás elé.

2013. okt. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
81%
Nem szeretnék kötekedni, kedves Jehova Tanúja. Nazarénus vagyok, és engem nagyon felháborít, amikor az otthonomba csöngetnek be hittestvéreid, és festett hajjal, kisminkelve bizonygatják nekem, hogy ők a szoros, keskeny úton járnak. Szerinted nem visszás ez egy kicsit? Jézus az életpéldája által tanított bennünket. Ha Te Jehova Tanújaként úgy érzed, az egy és igaz valláshoz tartozol, miért jöttél el többször is a mi gyülekezeteinkbe? Én Krisztusban hívő nazarénusként teljesen nyugodt vagyok, hogy Isten kegyelmében részessé váltam, elnyerhettem Szentlelkét. Soha nem mentem el más vallásúakhoz semmilyen alkalomra, nyugodt a szívem így. Pedig a baráti körömben akadnak más vallású emberek, akik szívesen eljöttek több alkalommal is gyülekezetünkbe. Tudod mi tartja vissza őket, hogy nazarénusok legyenek? Többnyire (más indoklást még nem hallottam) a sok lemondás a szoros úton való járásért.
2013. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jellemző, de abban sincs semmi elítélendő, ha valaki festi a haját, vagy körömlakkot mer használni. Ez még azért messze van a "sátáni" szellemtől, igaz?

Másrészt én sokkal fontosabb dologról beszéltem, nem ilyen apró külségekről, hanem a bibliai igazság megismerésének a fontosságáról. Az emberek ezt (a magukat kereszténynek tartók zöme is) nagyon felületesen, lazán veszik!

Pedig ez nem egy opció, egy lehetőség, hanem ELENGEDHETETLEN Isten szellemben és igazságban történő imádatában. És ebben nagyon mások a nazarénusok és a Tanúk.

2018. jan. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Ezèrt nem szeretem a tanúkat.

Nazarénus topic ot idejon es tele xarja.


Láncra vert kutyát nem èrdekli a tanuk buta elitizmusa.

Nazarenusokról akartam olvasni!!


Felháborító ez a viselkedés!!!!

2020. szept. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!