Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tagadják Isten nevét?

Miért tagadják Isten nevét?

Figyelt kérdés

Itt sok helyen olvastam, hogy írtátok, hogy a Jehova név értelmetlen, mert csak Jehova tanúi használják. Utána néztem a szent írásban, és feketén fehéren ott áll, hogy Jehova:


"Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön."


"Vitéz harczos az Úr; az ő neve Jehova."


2012. jan. 1. 21:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom, melyik fordítást olvastad, valszeg olyat, amit a Jehova tanúi adtak ki. Héberül tudó ismerőseim szerint ez egy hibás rekonstrukció az eredetiből (ami ugye csak mássalhangzókat ír). De végül is nem az a lényeg, hogyan hívod Istent, szerintem anélkül is meghallgatja az imáidat.
2012. jan. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Kedves első! Szerintem a Szent Bibliát - Károli Gáspár fordítás. Mindenki olvassa,
2012. jan. 1. 21:48
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

És az óhébert is olvastad? Ott ez áll: JHVH.


Szeretném megkérdezni, hogy biztos, hogy Istent úgy hívták, hogy Jehova?

2012. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Szerinted Magyarországon 10-ből hány ember olvassa az óhébert? talán csak 1... A JHVH meg akkor is héber és NEM MAGYAR.
2012. jan. 1. 21:55
 5/32 anonim ***** válasza:
Szerinted Isten neve biztos, hogy Jehova?
2012. jan. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Szerintem, ha helytelen fordítás lenne, akkor azt azért csak kijavították volna nemde? És akkor is, ha JHVH a neve, miért nem hívja egyetlen vallás sem Istent a nevén?
2012. jan. 1. 21:59
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

A JHWH tetragrammaton legvalószínűbb kiejtés a Jahve, a legvalószínűtlenebb / kizárt alak pedig a Jehova.


Erről bőséges anyagot találsz az alábbi oldalakon, forrásokkal alátámasztva:


[link]


[link]


[link]


Ha végigolvasod az egészet, látni fogod, mekkora tévedés, amit Jehova Tanúinak szervezete hirdet.


Jó olvasást. :)

2012. jan. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 eric_one ***** válasza:
89%

"miért nem hívja egyetlen vallás sem Istent a nevén?"


-Azért mert apádat sem a nevén szólítod!

2012. jan. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
52%

"miért nem hívja egyetlen vallás sem Istent a nevén?"

Miért? Van saját neve?:) Az emberek töketlenkednek a nyelvtannal.

2012. jan. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

" És akkor is, ha JHVH a neve, miért nem hívja egyetlen vallás sem Istent a nevén?"


Azért mert senki nem tudja, hogy pontosan hogyan kell kiejteni, hogyan ejtették. A Jehova csak egy mű szó, ami egy vélt, és nem valós kiejtése lehet, de a tanúk szerint ez elfogadott, és ez a legelterjettebb mifelénk, ezért használják, ezért hívják így! De ők is tudják, hogy ez nem biztos, hogy a jó név, de azért használják. Ezért nem értem őket! Ha valamiről nem vagyok teljesen meggyőződve akkor hogyan állíthatom azt, hogy igen ez a Teremtő neve.


Számomra még ami nagyon fontos, hogy a JEHOVA szónak nincs jelentése semmilyen nyelven! Pedig annó minden névnek volt jelentése. Lásd Izrael: Isten harcosa, Ábrahám: sokaság atyja, József: Isten gyarapítson és még sorolhatnám.


Pont Isten nevének ne lenne értelme? A Jehova szónak nincs jelentése.


Jézus nevének jelentése: Isten megszabadít...



Persze mindenki úgy hívja ahogy neki jólesik, csak ezt a tanúk nem tudják elfogadni! Ez a vesszőparipájuk, és üdvösségkérdést csinálnak belőle.


Miért fáj nekik az, hogy ha én féltőn szerető teremtő Atyámnak hívom az egy élő, igaz Istent?


Én milyen jogon mondhatnám meg bárkinek is, hogy márpedig így kell szólítanod az Istent, (amiről persze tudják, hogy nem biztos, hogy úgy ejtették, csak most ez az elterjedt, de ezzel engem nem győztek meg!)


Számomra nem ez a legfontosabb!


Hanem az, hogy elküldte egyszülött fiát Krisztust aki meghalt értem...


Köszönöm...

2012. jan. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!