Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Nick Vujicic...

Szerintetek Nick Vujicic valóban Isten szolgája, vagy a pénz hajtja, hogy ösztönző előadásokat tartson?

Figyelt kérdés

Először is: ha nem tudod ki ő, nézz utána.

A kérdést azért teszem fel, mert egyik videóban olvasható, hogy megrendelésre úgymond megy konferenciákra, előadásokra...nekem ez kicsit fura, ugyanis gondolom ezekért jó pénzt is adnak. És így már nem is annyira annak az elvnek a szolgálatában áll, ami számomra lejött belőle. Számomra nagyon ösztönző, igazi ember! De ha pénzhajhász, akkor az nagy csalódás lesz nekem. :/



2012. jan. 6. 02:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem így nehéz megítélni, bele kéne látni a szívébe hozzá, hogy bármit mondhassunk.


De őszintén szólva, az Úr kéne, hogy ösztönözzön téged az ő Igéjén keresztül - Benne biztosan nem fogsz csalódni :)


Üdv,

Tamás

2012. jan. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze, amit hirdet, az teljesen átjön nekem és felmelegíti a szívem.

Csak a másik oldalról, rossz lenne belátni, hogy mégsincs a világon egy cseppnyi őszinteség sem.

De remélem, nem a rossz állítás igazolódik be.

Minden esetre, én elhiszem amit ő hirdet.

2012. jan. 6. 12:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy kap pénzt egy konferencián, nem jelenti azt, hogy pénzhajhász valaki. Hiszen az odaút, a kaja, és polgári állás esetén a kiesett munkaidő is számít, nem?


Nem a beszédéből tudod megítélni valakinek a hitelességét, hanem az életét látva. Tehát ha meg akarod tudni valakiről, hogy hiteles-e, akkor ahhoz meg kell ismerned.

Én alapból nem hiszek senki "prédikátornak", csak azoknak, akiket személyesen ismerek, hitelesnek tartok, vagy számomra hiteles emberek elismerik őt. Ettől függetlenül még mondhat jót, amit érdemes elfogadni.

2012. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 eric_one ***** válasza:
100%

Ez egy furcsa kérdés, meghallgatod és megérinti a szívedet, ugyanakkor kételkedsz Nick őszinteségében? De Pál ezt mondja:


1Korintus 9,11:

Ha mi néktek a lelkieket vetettük, nagy dolog-é, ha mi a ti testi javaitokat aratjuk?


egy új fordításban így hangzik:


Mi szellemi „magokat” vetettünk el köztetek, a ti érdeketekben. Vajon nagy dolog-e, ha úgy „aratunk”, hogy anyagi dolgokat kapunk tőletek cserébe?


Bár Pál nem vette igénybe ezeket, de tisztázta hogy a joga meglenne hozzá. Ha tovább olvasod az igét mindez kiderül.

Ha valakit elhív Isten hogy sok embernek hirdesse az evangéliumot, tehát teljes időben szolgálja az Urat, akkor annak abból kell hogy megélhetése legyen, hogy a szükségei be legyenek töltve.

2012. jan. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én a napokban láttam elsőnek Nick videoit. Követem az oldalán is.

Nekem nagyon tetszik amiket csinál és mond. Főleg mikor a sulikban tart előadásokat diákoknak.

Pénzért csinálja e? Ő járja a világot.... dolgozni nem tud ugyebár és nem kevés pénzt fektet abba bele hogy napokat utazzon teljesen idegen emberek miatt csakhogy 45percet beszéljen velük.

Engem nem érdekel mikor kitől mennyit kap. Sajnálom ami történt vele, de imádom hogy nem adja fel és hogy bíztat mindenkit ....

NICK VUJICIC NEM PÉNZHAJHÁSZ!

2012. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!