Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Két hívő összeházasodik az...

Két hívő összeházasodik az készpénz arra, hogy boldog lesz a házasságuk?

Figyelt kérdés
akkor nem csalják meg egymást. 20 év múlva is szerelmesek lesznek egymásba?

2012. jan. 10. 15:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
2012. jan. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

Értelmi színvonal, agy, és akarat kérdése. Főleg az első.

De a szerelem is lehet tartós, ha akarják, csak ahhoz eleve meg kell lenni. Az ilyen rövid idő után mondott "hát már elmúlt a szerelem" dumák meg nem igazak, aki ilyet mond, csak kihasználta a másikat és nem is szerette.


Ma meg már semmi sem szent. A házasság többnyire eszköz és nem szentség. A pasik ezzel akarják rövidke időre (de nem végleg) "használni" a naív nőt. A nők meg a házasság kiharcolásával akarnak finanszírozót találni maguknak.


Kivétel meg kevés van sajnos. És sem találtam még meg...

2012. jan. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Hát 2 hívő ember teljesen máshogy áll a házassághoz.

Ha tényleg hívők akkor a megcsalás miatt fognak max elválni, viszont egy hívő pár nem is gondolkozik megcsalásra.

Viszont attól még, hogy hívő vagy nem azt jelenti, hogy a házasságod minden veszekedéstől mentes, vagy csak zökkenőmentes lehet.

Ott is mindenért keményen kell dolgozni, hogy a kapcsolat kapcsolat maradjon. Illetve imádkozni, hogy jó legyen :)

Mi hívők vagyunk, 19 és 21 évesek voltunk mikor összeházasodtunk, és még mindig szeretjük egymást.

Sok boldogságot.


30/F

2012. jan. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%

egy nemhívő házasságnál sokkal nagyobb az esélye, hogy megcsalják egymást (mivel a hívők ezt bűnnek tartják, tehát sokkal-sokkal később gondolnak egyáltalán erre). De hogy "szerelmesebbek" lesznek-e egymásba, azt nem tudom...

Mindenesetre a régiek kényszerházasságai, szülői megegyezéssel gyakran voltak legalább olyan boldogok, mint a maiak. Ebből szerintem az a tanulság, hogy ha komolyan gondolja mindkét fél, hogy a házasság örök életre szól, és akármi van, ezzel kell együtt élni - az óriási segítség. (persze nem mondom, hogy ez így hú de szuper volt...)

2012. jan. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Antimod ***** válasza:
38%

Nem készpénz, de elvileg türelmesebbek egymással, és ha tényleg összekötötték az életüket, eléggé meggondolták azt.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Két hívő"? Nagyban különbözhet attól, hogy melyik vallásos csoportban. Mert ugyanis nagyban eltérhetnek az irányelvek a házasságra vonatkozóan.

De ha a pár ragaszkodik a tiszta Bibliai irányelvekhez, akkor eleve nem köt elhamarkodottan házasságot. Ha pedig ezt bölcsen teszi, akkor az már önmagában komoly siker lehet egy tartós és boldog kapcsolathoz.


Persze, a tökéletlen ember mindig bizonytalansági tényező, de ha figyelembe vesszük az isteni alapelveket és úgy kötünk házasságot, akkor a siker sokkal biztosabb.

2012. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én hívő vagyok, exem is az, mégis megcsalt 3 év után.

A hívőnek is vannak érzései, és vágyai. Éppúgy tudja, hogy mi kell a boldogsághoz, mint a nemhívő. De azt is tudja, hogy a boldogságért küzdeni kell, és nem jön magától.

Én azt mondom, hogy a hívők (már aki komolyan veszi) az életbeli kritikus helyzeteket talán jobban meg tudják oldani, mint a nem hívők. De ez is inkább személyiségfüggő.

24/n

2012. jan. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Erre egyáltalán nincs garancia, bár szerintem (hangsúlyozom, szerintem!) talán valamivel több rá az esély, hogy együtt maradnak, kiegyensúlyozott marad a házasságuk. Na de azért számos ellenpélda bizonyítja, hogy garancia nincs rá.

Ismerek egy családot, mindkét szülő elég vallásos, született nagyon sok gyerekük (most inkább nem írnék pontos számot, lényeg, hogy jóval több a ma megszokottnál), aztán amikor már a legkisebb is iskolás volt, akkor elváltak. Pedig nem volt semmi megcsalás, a válásuk is már legalább 15 éve volt, és azóta sincs se a nőnek, se a férfinak új párja. Szerintem egy házasság megromlásának eleve nem csak a hűtlenség lehet az oka.

2012. jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha Istentől való a házasság,a kapcsolat akkor boldogok lesztek!
2012. jan. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem a megcsalás miatt lesz rossz házasság, hanem fordítva
2012. jan. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!