Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi számít bűnnek?

Mi számít bűnnek?

Figyelt kérdés
Tehát,a 6.parancsolat,ne paráználkodj! hogy is értelmezhető ez egy párkapcsolatra?
2012. jan. 13. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


A bűn a törvényszegés, vagyis az önzés, az önmagunkért élés gondolkodásmódja és életformája.


A párkapcsolatra vonatkoztatva a törvény világos: "Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté."


Ami ezen kívül van az a paráznaság.


Üdv. Péter

2012. jan. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

értem.kifejteném jobban kérdésem...tehát van egy párom,szerintem együtt is maradunk,mert nagyon egymásra találtunk.

Alapvető elvem,hogy házasságig szűz szeretnék maradni (az is fogok,csak nem szeretem az "akarok" szót használni),tehát a késdésem konkretizálva,mit szabad szerintetek még csinálni,mi nem számit még paráznaságnak?

2012. jan. 13. 18:14
 3/11 anonim ***** válasza:
5%
Most komolyan elhiszed hogy a nagy minden szerető isten pokolba taszít a pedok,gyilkosok közé a pokolba csak azért mert a szexelsz a szerelmeddel? És mi van ha nem jó a szex akár tetszik akár akár nem ez a jó kapcsolat egyik fő része ha az nem jó nagy eséllyel semmi nem jó, nélküle akár barátok is lehettek.
2012. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem,nem hiszem ezt :) ellenkezőleg,tudom h nem akkora bűn,de mégis valamiért nem szabad,nekem tetszenek a határok és kiskoromtól ezt igy akarom,tehát kitartok döntésem mellett,csak nem tudom h hol a határ és ez érdekelne...:S
2012. jan. 13. 19:20
 5/11 anonim ***** válasza:
Én azt tudom mondani neked, hogy amennyire csak lehet tartsátok meg a "tisztességes" távolságot. Miért is? Mert a párkapcsolat egyik lényege, a másik megismerése, de nem mindegy, hogy hogyan! Az ember alapjában, ha az érzelmeire támaszkodik, akkor az jön elő belőlünk, hogy mindig egy kicsivel többet szeretnénk, mert nem tudunk megelégedni azzal ami van! Ezt ezzel tudom jól bemutatni: Van egy pár, akik élősszőr csak annyit tesznek, hogy megfogják egymás kezét, és utána erre úgy emlékeznek, mint egy fantasztikus dologra, majd egy idő után ez már kevés számukra, ezért amikor találkoznak megpuszilják egymást, ez is egy ideig nagy örömet, és katartikus élményt okoz a párban, de ez is kevésnek tűnik, majd elcsattan az első csók, és tovább a többi csók, ez is nagy élmény, de itt már mint egy fékezhetetlen vonat, egyre gyorsabban akarnak, minél többet a másiktól, és elkezdődik a másik szimpla simogatása, majd a ruha alatti "tapizás", és utána jön a szex és társai! Éppen ezért az a véleményem, hogy amennyire csak lehet, (akár ezen példa alapján) meg kell tartani a távolságot, hogy nehogy fékezhetetlenné váljanak a dolgok! Isten jó tervét nem lenne érdemes egy ilyen buta meggondolatlansággal tönkretenni a saját életedre! Remélem sikerült segíteni!:)
2012. jan. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Péter idézete elmondatta, hogy mi a házasság Isten előtt. Elhagyja a férfi a szüleit, azaz felnőtt, önnálló lesz, ragaszkodik feleségéhez, azaz ahhoz az egyhez, vele akarja leélni az életét, őt választotta és szereti, majd lesznek egy testté. És itt a házassági rituálé záróakkordja. De aki ily módon megházasodott, onnantól kezdve másra nézni bűnös vággyal is házasságtörés. Ugyanis a paráznaság szó jelentése házasságtörés és semmi más.


Mellékesen a ne paráználkodj a hetedik parancsolat. A katolikus egyház átírása szerint a hatodik, mivel ők kivették a bálványimádás tiltásának részét. Cserébe viszont a ne kívánd más tulajdonát kettészedték.


Azaz gondold meg, hogy kivel fekszel le, mert akkor már ő a házastársad és onnantól kedve minden kifelé tekintés paráznaság.

2012. jan. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nos a házasság és a párkapcsolat más. A tíz parancsolatban a "ne paráználkodj" házasságtörésre vonatkozik tudtommal vagyis nem párkapcsolatra. Persze ez nem jelenti azt, hogy a párkapcsolatban lévők nyugodtan félreléphetnek! Ha már a tíz parancsolatnál járunk akkor ez igaz párkapcsolatra is: "Ne hazudj, és mások becsületében kárt ne tégy!" Ha hűtlen akkor hazudik és a te becsületedben tett kárt, mert te becsületesen szeretted, nem igaz? Nem is olyan nehéz bűnt elkövetni, ha az ilyen dolgokra nem is figyelünk oda.
2012. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nekem 6.parancsolat marad,mert katolikus vagyok :)

máskülönben,nem vagyok annyira rossz nem kell azt hinni.

én értem h elfajulhat,de meddig lehet elmenni,konkrétan elmenni.nem kell tökéletes választ adni csak a véleményeitekre lennék kiváncsi :)

2012. jan. 13. 21:30
 9/11 anonim ***** válasza:

Amint az ember kinyitja a szemét,már paráználkodik:)

Az is igaz mindenki magából indul ki,de aki őszintén,elfogulatlanul magába néz az egyet ért velem.

2012. jan. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ahogy Jézusunk mondta: Ha valaki gonosz kívánság okáért tekint asszonyra, immár paráznaságot követett el az ő szívében.

eredetileg a paráznaság a birtokláson, így önzésen alapuló szexuális kívánat, amit a feleséged, vagy barátnőd ellen is elkövethetsz(meg persze fordítva)...szimplán egyszerűen a szexuális vágy az, mivel a vágyódás egyszemélyben való gondolkodás, és a vágy kitöltése végett saját kéjes kielégülésedet keresed...

a szexet spontán, testi-lelki eggyé válás céljából is lehet csinálni, ekkor nem paráznaságról beszélünk, illetve ez támogatott Isten részéről, mivel Krisztussal is valahogy így kéne eggyé lenni, ugye teljes szívben és tudatban.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jan. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!