Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kereszteltethetném meg...

Hogyan kereszteltethetném meg magam, mi ennek a menete?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 13:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A legpontosabban egy pap adhat felvilágosítást, mert nem derül ki, a kereszténység mely ágához kívánsz csatlakozni.


Egyébként pedig a felnőtt személyeket szokás megismertetni a vallás alapjaival, és egy szín alatt keresztelni és elsőáldoztatni. Ha csak keresztelés lesz, akkor fogsz két keresztszülőt és a mise keretében rádsuhintanak egy kis szenteltvizet, miközben a keresztszüleid melletted állnak.

2012. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
keresztszülőt akárkit választhatok? Csak a nagyszüleim voltak keresztelve, ők római katolikusak voltak, én is nagyon istenhívő vagyok, ezért szeretném magam megkereszteltetni!
2012. jan. 18. 13:45
 3/18 anonim ***** válasza:
Keresztszülőnek kizárólag megkeresztelt embert választhatsz.
2012. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
"Térjetek meg,keresztelkedjetek meg és töltekezzetek be Szent Szellemmel."
2012. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha katolikus akarsz lenni, javaslom, hogy keress katekumenátus közösséget (ez nem az ÚJ katekumenátus), itt készülhetsz a keresztségre és bérmálásra csoportban. Merre laksz? Bp-n sok van, Veresegyházán is tudok...
2012. jan. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Keress meg egy atyát, és mondd el neki, megmondja majd, mi a teendőd. Legegyszerűbben mise után találod meg a sekrestyében. Ha városban laksz, javaslom, hogy hétköznapi misére menj, azután jobban rá szokott érni a papság. [link]

Itt meg tudod nézni, mikor van a környékeden szentmise.

2012. jan. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom, igen. Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 18. 17:53
 8/18 anonim ***** válasza:
Mivel bp-i vagy, nagy szeretettel ajánlom a Sziklatemplomot, ahol pálos atyák vannak. Mindig készségesen adnak tanácsot ilyen kérdésekben, valószínűleg, helyben felkészítő csoportba vagy egyéni felkészítésre is el fogsz tudni járni.
2012. jan. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Keresztszülő nem csak 18 év alattinak kell?

Azért egy 60 éves embernek nehogy már keresztszülőket kelljen vinni.

2012. jan. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Amint említettem, a felnőttek, akik keresztségre/elsőáldozásra/bérmálásra készülnek, úgynevezett katekumencsoportba (katekumenátusba) járnak, s együtt ismerkednek a hittel és fejlődnek benne. A nagyobb plébániákon működtetnek ilyen csoportot, de nem mindenhol...

Ez egy nagyon szép és mély folyamat, és így közösségben még jobb... Nem vagy egyedül, mindjárt vannak társaid is. Sőt, van ott néhány olyan ember, aki már régóta keresztény, és azok támogatnak, segítenek...


Merre laksz?


A budai oldalon tudom, hogy van csoport a:

- Margit körúton a ferenceseknél: [link] (itt írnak egy kicsit a csoportOKról is... sokan keresztelkednek...) (élő, jó közösség, sok fiatal stb)

- A Móricz Zsigmond körtéren a Szent Imre Plébánián (nem írják le a lényeget, de tudom, hogy jó szokott lenni a csoport: [link] )

- A Pasaréti téren a ferenceseknél [link]


A pesti oldalon:

- Pestszentlőrincen (az újságban nézd meg a 10. oldal alján) [link]


Most hirtelen ezek jutottak eszembe, itt tudom, hogy működnek csoportok, és jól működnek. Ajánlom őket szeretettel.


Feliza

2012. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!