Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit teszel, ha a zsidóknak...

Mit teszel, ha a zsidóknak van igazuk?

Figyelt kérdés

A zsidók szerint nem Jézus volt a megígért megváltó. Mi van, ha felépül a 3. templom, és születik valaki, aki az összes ó-szövetségi jóslatot beteljesíti? És így kiderül, hogy Jézus teszemazt csak egy újabb próféta volt, akit az emberek kiáltottak csak ki megváltóvá, és Isten fiává?

A Bibliai idézeteket, és az ateista beszólásokat kérem mellőzni!



2012. jan. 18. 13:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%
Buddhista leszek, és baromira nem fog izgatni az egész.
2012. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Andizsuzsi ***** válasza:
55%
Nem csak a zsidók, a mohamedánok is így vélik. Ha ez megtörténne, gondolom átértékelődnének a keresztény vallások.
2012. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%

Mivel elolvastam a kérdést, talán rám is vonatkozik, hiszen nem az áll benne, hogy mit tennének a keresztény hívők, hanem az, hogy mit teszel. Ateista vagyok, nem hiszek a bibliai Isten létezésében, és nem hiszek Jézus isteni mivoltában.

Ha kiderül az, hogy Jézus csak egy ember volt, és jön egy valódi megváltó, akkor átértékelem a gondolataimat, életemet, hiszen akkor valószínűsíthető, hogy egy Isten-féle lény is létezik, aki bár lehet, hogy nem teremtett, de isteni hatalma van. Bár ez még akkor sem biztos, mivel elképzelhető, hogy csak valamilyen genetikai "hiba" miatt a bizonyos "megváltó" agya több dologra képes, mint egy átlagemberé, a gondolataival meg tudja változtatni egy anyag természetét, stb. Ettől még nem rohanok a templomba, nem esem térdre előtte, és nem válok mintahívővé, sőt hívővé sem. Nem tartom valószínűnek, hogy az általad vázolt helyzet bármikor is fennállhat, de érdekes kérdés, hiszen alapjaiban rengetné meg a mai társadalom legnagyobb részét. Bennem nem sok minden változna, ez még nem lenne bizonyíték számomra egy természetfeletti lény (nevezzük Istennek) létezésére.


És te mit tennél, kedves kérdező? Bár rossz kérdés a mit tennél, mert tenni nem sok dolgot tehetsz, de mennyiben változtatná meg a hitedet, gondolkodásodat?

2012. jan. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%

Miután Jézus betöltötte a messianisztikus próféciákat, nincs értelme tovább várni. Egy érdekes vitát láttam, ahol egy kereszténnyé lett exrabbi vitatkozik egy másik rabbival. Ő maga is megmondta, hogy a Messiásnak a második templom idején kell eljönnie a prófécia szerint. A második templomot röviddel Jézus után lerombolták. Tehát vagy Jézus volt a messiás, vagy nincs messiás.


A rabbi nem tudott mint mondani, csak, hogy lehet hogy Dániel próféta könyvét félre értik. De ő maga sem adott magyarázatot. Ők nem tudják elfogadni Jézust több okból, az egyik, hogy nem szabadította fel Izraelt a római uralom alól. Az a tény hogy a bűn alól felszabadította őket, számukra nem értelmezhető.


Egy másik zsidó rabbi mondta: Jajj, nekünk, ha Jézus volt a messiás és nem vettük észre. Erre azonban az a válasz, hogy jajj nekik ha nem ő volt. Hiszen Jézusban kegyelem és megbocsátás van.

2012. jan. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
#3 miatt örülök, hogy kifelejtettem azt, hogy keresztényeknek szólna elsődlegesen a kérdés. És válaszként, én magam is katalikus vagyok, és az ütött szöget a fejembe, hogy Izrael állam megszületését a zsidók a messiási kor kezdetének tekintik. Mi van, ha tévedtünk? Talán ha teljesen egyértelmű lenne, hogy az új próféta az igazi, valószínűleg tudnám követni. Habár honnan tudhatnám, hogy tényleg Ő az? Hiszen ma is annyi önjelölt messiás szaladgál a nagyvilágban!
2012. jan. 18. 14:30
 6/21 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. jan. 18. 14:32
 7/21 anonim ***** válasza:
51%
És mi van ha már egy rég kihalt indián törzs hite lenne az igaz
2012. jan. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%
Nemvagyok, akkor mindenki megszívta, de engem, mint buddhistát, továbbra sem zavarna. :)
2012. jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez azért nem lehetséges, mert Dániel próféciája, az évhetekről (67 hét Dn 9:26) Jeruzsálem újjáépítésétől Jézus korában telt le. Ezt hogy tudja ez az állítólagos új messiás beteljesíteni? (vissza-megy az időbe?)
2012. jan. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
53%

Ha olvasnák egy kicsit többször vagy elmélyűltebben a Dániel könyvének (zsidó iratról van szó, ószövetségi irat) 9. fejezetét, melyben évre pontosan meg van írva a messiás eljövetelének ideje, szolgálatának három és fél éve, és hogy ezek után mi lesz Jeruzsálemmel.


Ha te is ismernéd legalább ezt, akkor nem kérdeznél ilyeneket...

2012. jan. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!