Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit teszel, ha a zsidóknak...

Mit teszel, ha a zsidóknak van igazuk?

Figyelt kérdés

A zsidók szerint nem Jézus volt a megígért megváltó. Mi van, ha felépül a 3. templom, és születik valaki, aki az összes ó-szövetségi jóslatot beteljesíti? És így kiderül, hogy Jézus teszemazt csak egy újabb próféta volt, akit az emberek kiáltottak csak ki megváltóvá, és Isten fiává?

A Bibliai idézeteket, és az ateista beszólásokat kérem mellőzni!



2012. jan. 18. 13:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
45%

Keresztyén vagyok. A zsidóknak teljesen igazuk van abban, hogy várják a messiást, hiszen el fog jönni. Ez lesz Jézus Krisztus második eljövetele, amikor már nem mint kisgyermek jön el a világba, hogy megváltsa azt, hanem teljes hatalmával fog érkezni. Ezzel mindenki, aki egy kicsit is mélyebben ismeri a Bibliát tisztában kell legyen. Mint ahogy azzal is, hogy fel fog épülni a 3. templom, és fog jönni valaki, akire látszólag elfogadhatóak lesznek a próféciák, és a világ be is kajálja majd, ő lesz az antikrisztus. Persze, ha nem érdekel mit mond a Biblia, az rendben van, csak nekem Biblián kívüli válaszom semmire sincs.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó, leírtad azt, amit én is szerettem volna!

Biblát kell olvasni, abban minden levan írva :)

2012. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ezen akkor fogok elgondolkozni amikor bekövetkezett.

2012. jan. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 szabolcs1988 ***** válasza:
Pedig a válasz a Bibliában található. Ha kiváncsi vagy a válaszra,JELENTKEZZ!!!
2012. jan. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Számos olyan prófécia teljesedett Jézuson ami csak a Messiásra vonatkozott.Például: keresztelkedésekor kitöltetett rá egy galamb formájában a szent szellem, maga Isten jelentette ki róla hogy Ő a szeretett fia, akit helyesel.
2012. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Vidiripi


szabolcs1988 JELENTKEZEM a válaszért.

2012. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Azon is elkéne gondolkodni ,hogy mit tesztek adig amíg Jézus vissza nem jön,és itéletet tart minden ember felett.

Akorr már késő lessz,:hogy hát én ateista voltam de most már hiszek,vagy vallásos voltam,hittem Istenben,stb.....

Vagy örök élet ,vagy örök kárhozat.Most döncs míg nem késő!!

2012. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 szabolcs1988 ***** válasza:
39%

Válasz Vidiripiri-nek!!!

Először is a feltevés amit a kérdező feltett, nem valósulhat meg semmilyen körülmények között. Mivel már egyszer már betöltötte Jézus a szerepét, nem fog még egyszer megvalósulni. Ha ismered a Bibliát valamilyen szinten, akkor a Biblia történelmileg is időrendben a jövő felé mutat. És a jövő nem az, hogy eljön egy személy, aki teljesíti a próféciákat. Hanem azt a jövőt mutatja be számunkra, hogy egyre nehezebb idő jön ránk, amit mindannyian tapasztalunk. A lényeg az, hogy hinned kell a bibliában, mert az még sohasem hazudott, mind az mai megírtak benne, megvalósult, és a jövőre vonatkozó leírások, vagyis hogy megtisztul a föld a gonoszoktól, ez is nem sokára megvalósul. A biblia nem ír arról, hogy még egyszer el kellene jönnie valakinek a földre a próféciák miatt. Jézus már Királyként fog eljönni, hogy ítéletet hajtson végre.

2012. jan. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ámen!


Kérdező tudod e hogy Izraelben két olyan település is van amely a Betlehem nevet viseli?

2012. jan. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 szabolcs1988 ***** válasza:
Az igaz, hogy két Betlehem van, de a Biblia azt is leirja, hogy melyik Betlehemben születik meg Jézus.A Mikeás 5:2 leirja hogy Betlehem Efrata az a hely, ahol a Messiásnak kell megszületnie.
2012. jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!