Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez egy érdekes kérdés ti mitt...

Évi9707 kérdése:

Ez egy érdekes kérdés ti mitt tennétek a samáriai helyében, és mit gondoltok helyesnek?

Figyelt kérdés
Idézem a "és köntösömre sorsot vetettek" című könyvből: -Valaki megkérdezhette mit jelent a "felebarátság" szó, Jézus pedig elmondott egy mesét egy emberről, aki Jeruzsálemből jerikóba utazott, s beduinok támadták meg. Levetkőztették, kirabolták, megsebesítették és félholtan hagyták ott. Egy pap jött arra, meglátta, de tovább ment. Azután egy lévita is, megált mellette, de folytatta az útját. Végre egy samáriai jött arra s az bekötötte sebeit, és elvitte egy vendégfogadóba. Melyik volt közülük a felebarátja annak az embernek aki a rablók kezébe esett? -Azt hiszem erre nem volt nehéz válaszolni-jegyezte meg Marcrllus-Ha én ott lettem volna mást kérdeztem volna tőlle. Hallom hogy Jézus nem volt a harc híve semmilyen körülmények között. Nos, ha az a derék samáriai akkor érkezik, mikor a beduinok javában ütlegelik a szerencsétlen embert, mit kelett volna tennie? Védelmére kelni, vagy megvárni míg a rablók befejezik a munkájukat és kereket oldani?
2012. jan. 23. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A Szentírás azt tanítja, "ha valaki tudna jót cselekedni, és nem cselekszi bűne az annak". Természetes dolog, ha valakit megtámadnak és bántanak, akkor a védelmére kelni. Biztos vagyok benne, hogy ez a helyes megoldás. A kérdés csak ennek gyakorlati kivitelezése lehet. Értelemszerűen nem az erőszak a megoldás, hanem a határozott fellépés. Én úgy gondolom, hogy az Isten Lelke képes megvédeni az embert, ha ez az Isten szándékával egyezik.


Üdv. Péter

2012. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Személy szerint én is közbelépnék. (Bár abban a korban nem tudom mennyit számítana határozott fellépés.) :)
2012. jan. 23. 13:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is függ, hogy mekkora a túlerő, és milyen támadó- vagy védekezőeszközei vannak a feleknek. Mert a kettő a négy ellen még talán, de tíz ellen már kevés az esély a győzelemre.


Sajnos abban az időben még a zsarukat sem lehetett mobilon felhívni, hogy segítsenek. :(


Viszont azt mindenképpen megjegyezném, hogy egy nagyon elterjedt tévhit az, hogy a keresztény szellemiséggel összeegyeztethetetlen az önvédelem, ill. a "harciasság". Természetesen nem kell átesni a ló túlsó oldalára.


Üdv. :)

2012. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igaz történet.



Hívő édesapa a játszótéren játszik a 3 éves fiával. Jön egy fiatal suhanc, szó nélkül beleköt. (egyből ütött) Az édes apa megtérése előtt sportolt ezt-azt. Egyetlen fejrúgással elintézte a dolgot. Kellett néhány perc a fiatalembernek, hogy magához térjen, a hívő édesapa kérdezte, jól van-e, hívjon-e orvosi segítséget, de nem volt rá szükség. Vasárnap istentisztelet előtti biblia csoportban lesütött szemmel meséli, kérdezi, biztos, hogy helyesen cselekedtem? Abban a bibliacsoportban senki sem ítélte el, és én sem. Ha azért bántanak, mert hívő vagyok, ok. De nehogy már imádkozva nézzem végig a lányom vagy a feleségem megerőszakolását! Nyilván, a túlerő az túlerő. Van, hogy tehetetlen az ember. De egyetlen szóval se mondtam, ez Isten Igéje és a Biblia tanítása, ez szigorú magánvélemény.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk az is eszembe jutott, hogy az apostolok is karddal járkáltak, Jézus pedig nem tetette le a fegyvert a katonával, aki hitt, akinél különb hitűt Izraelben nem talált. Szóval valóban a védekezés, nem ellenkezik Krisztussal, csak valóban van olyan eset, amikor értelmetlen, és erre ugye igaz, hogy aki fegyvert ragad, az ugye fegyver által vész el.


Meg az is igaz, hogy a hívők fegyverzete nem testi, nem test ellen van tusakodásunk, hanem a fejedelemségek, a sötétség világbírói ellen, akik a magasságban vannak, na meg ugye Krisztus is, ama szép vallástételben is kijelentette Pilátusnak, hogy ő nem e-világból való, ha e-világból lenne, akkor a földi katonái harcolnának, hogy ne essen Pilátus kezébe... Mindez pedig példaként van adva számunkra.



Röviden, ha van rá lehetőség másképpen kell megoldania egy hívőnek az ilyen helyzetet, főleg, ha nem is ért semmiféle hadakozáshoz, vagy túlerővel állna szemben.

2012. jan. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!