Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet valahonnan keresztény...

Lehet valahonnan keresztény könnyűzenei cd-ket letölteni ingyen?

Figyelt kérdés

konkrétabban:

hallottam nemrég 2 dalt:

Hús-vér templom

Rejts most el

Azt hiszem, hogy az előadó Pintér Béla.

Nem találok a neten olyan helyet, ahonnan letölthetném ezeket a dalokat cd-re írható verzióban.

Kérek mindenkit, aki tud, hogy segítsen!

köszi


2012. jan. 25. 13:44
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:

a kereszténység nem tiltja a lopást?


álszent dolog istent imádni miközben tolvaj vagy de szerintem nem különbözöl az egyháztól

és különben is isten megbocsájt XD

2012. jan. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:
nem érzem ezt lopásnak. és főleg nem érzem magam álszentnek...
2012. jan. 26. 12:07
 13/46 anonim ***** válasza:

olyat veszel el amiért nem adsz ellenszolgáltatást


ez vallásban, törvényben, emberi értékrend szerint is más tulajdonának a megcsorbítása tehát lopás


kérdezd meg a szerzőt megengedi-e hogy ingyen hozzájuss

ez így fer és akkor kevesebbet kell gyónnod a bűnért amit el szeretnél követni

2012. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
megkérdezném, ha tudnám... és meggyőződésem, hogy adna ingyen is. és nem tervezek gyónást és hasonlót emiatt, mert, mint mondtam én a legkisebb mértékben sem érzek emiatt bűntudatot.
2012. jan. 26. 12:22
 15/46 anonim ***** válasza:

a papok sem éreztek bűntudatot


nem véletlenül sötét a sötét középkor


te is csak olyan vagy mint a hívők 99.9% ha a te érdekedben áll valami semmi se bűn, mindent szabad


bort iszogatsz közbe köpködöd a vizet

2012. jan. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

dehogy.

egyébként meg, ha fel van töltve valahova, akkor azért lett feltöltve, hogy letölthesse bárki ingyen...

2012. jan. 26. 12:31
 17/46 anonim ***** válasza:

igen és aki feltöltötte lopott te pedig ugyanúgy vétkes vagy mintha te tulajdon kezeddel vetted volna el


de mint mondtam csavarni fogod. meg is tetted itt csűröd-csavarod és próbálod kibeszélni hogy a lopás nem lopás


a helyzet a következő.

1-tovább csinálod a kibeszélést amivel igazolod hogy vétkes vagy


2-beismered hogy helytelen lenne lopott dologhoz ingyen hozzájutnod


Több lemezkiadó weboldaláról letölthetőek a számodra keresett hanganyagok

beregisztrálsz és pár száz forintért letöltheted ha nem találod meg 1 boltban sem


ez az én véleményem TE döntesz

aki nem úgy gondolja mint én az lepontoz és tudomásul veszem hogy a lopás nem lopás ha eléggé kicsavarjuk

2012. jan. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

mondj egy oldalt, ahonnan letölthetem pár száz forintért...

én nem találtam.

éppen ezért tettem fel itt a kérdést, hátha tud valaki segíteni (privátban ez meg is történt).

és továbbra is kitartok azon álláspontomnál, hogy amit a készítői nem azzal a szándékkal készítettek, hogy pénzt kérjenek érte és én azt ingyen megszerzem, akkor az nem lopás. (és meggyőződésem, hogy a keresztény zenészek nem pénzért zenélnek...)

2012. jan. 26. 13:07
 19/46 anonim ***** válasza:

# 7:


Szia!


Gondolom, a válaszodat nekem címezted, mivel csak én kérdeztem addig...


Elég sok hozzászólásodat olvastam már, tetszettek. Azok alapján soha nem gondoltam volna, hogy olyat is tudsz írni, amivel annyira nem értek egyet, hogy vitába keveredünk...

De hát most mégis így alakult. :(

Hát akkor reagálnék...


"Miért? Mert nekem sincs annyi pénzem, hogy minden CD-t meg tudjak venni 3-4 ezer forintért."


Nem minden CD kerül ennyibe, pl. - ha már éppen Pintér Béci a "főszereplő" a kérdésben - , több CD-m is van tőle, amit 1500 - 2000 Ft-ért vettem. Erre is mondhatod esetleg, hogy sok - bár az általad említett áraknak a fele; ha megfordítjuk, akkor éppen a kétszeresét írtad.


Más oldalról megközelítve pedig: Béci évente egy-két CD-t ad ki, ez összesen sem egy kibírhatatlan összeg. Szerintem az emberek többsége lazán elszórja ennek a sokszorosát is akár, mindenféle h.lyeségekre; tisztelet a kivételnek.


Akkor is tartom ezt az álláspontot, ha az lenne a következő érved, hogy de nem csak ezt az évi két CD-t szeretnéd hallgatni... Ugyanis akár havi 2000 Ft sem egy akkora összeg, amit ne lehetne kibírni _átlagos_ jövedelem mellett is. Ez kb.5 hamburger ára, vagy 10 - 20 l üdítőé (a márkától függően), és még sorolhatnám a példákat.

Tehát itt egyszerűen arról van szó, hogy ki mit preferál, azaz mire sajnálja a pénzt és mire nem. [Ismétlem, átlagjövedelem mellett, nem a valóban szegényekről beszélek, akiknek a napi élelmiszer beszerzése is gondot okoz esetleg.]


"A probléma a következő: tény, hogy ezen CD-k előállítása pénzbe kerül. De! akkor is irreálisnak tartok egy 50ft-os cd-t 3-4 ezer forintért árulni."


Még mindig maradjunk a felénél...

Amennyire pedig én tudom, az eladási árban az előállítási költségeken túl a szerzők és a forgalmazók "keresete" / "haszna" is benne van, plusz az államnak fizetendő különféle adók...


Továbbá szerintem - de ez tényleg csak magánvélemény - sokkal olcsóbban lehetne adni ezeket, ha a többség mentalitása más lenne, azaz megvásárolnák a CD-ket, nem pedig lopnák őket. Az általad említett árak (6 - 800 Ft) szerintem még így sem reálisak, de ezen - pontos adatok híján - nem érdemes vitatkozni.


"Aztán a másik kérdés, mi a célja a CD készítőjének? Szolgálni a dalokkal, VAGY PÉNZT KERESNI? "


Szerintem is-is, és ebben semmi kivetnivaló nincs. Mert:

"Ekképen rendelte az Úr is, hogy akik az evangéliumot hirdetik, az evangéliumból éljenek." (1. Korintus 9:14)


"Mert ha missziós céllal készül Isten akaratából, akkor Isten a rá valót kirendeli, és lehet ingyen osztogatni! Én magam ezt tartanám Igeinek, és teljesen elutasítom, amikor üzlet lesz a keresztyénség."


Hát, ha bárkinek ekkora hite van, akkor hajrá, áll a zászló mindenkinek, ki lehet próbálni. Nem csak zenét, bármilyen missziót. A jó bizonyságokat pedig mindig szívesen olvasom, majd írjátok meg. :)

A válaszod végén írt ötletedet is ugyanígy meg lehetne próbálni megvalósítani, ha így gondolod, hm? :)


Továbbá, nem lehet, hogy Isten a becsületesen megvásárolt CD-kből befolyó bevételt szánná "rávalónak"? Szerintem simán...


És nem csak szélsőségekben lehet gondolkodni, mert ez még nem az "üzlet" kategória...


"Az ősegyházban a tehetősek a vagyonukkal szolgáltak, és így a szegények sem szűkölködtek semmiben."


Hát, nem emlékszem pontos leírásra az Igéből, de erős kétségeim vannak afelől, hogy az alapvető élelmiszerek és lakhatás mellett a "nem szűkölködéshez" hozzátartozott volna még valamilyen _rendszeres_ luxus is. Szerintem nem is voltak erre igények, főleg két üldözés között nem. :)


Szóval, szerintem a hozzáálláson múlik a legtöbb: Mi a fontosabb azon áruk közül, amit meg szeretne venni valaki - ha már nem lehet mindent... - ; ill. a lelkiismereten.


Csak tájékoztatásul: Nekem is volt olyan időszakom (több év), amikor nem tudtam zenéket vásárolni, ezért letöltögettem. Még így is eléggé lelkiismeret-furdalással... Előtte vásároltam.

És mióta helyreálltam anyagilag, megvettem néhány olyan CD-t, amit előtte letöltöttem.


Mostanában is töltögetek le olyan zenéket, amiket nem tudok másképp beszerezni, vagy sokat kellene utánajárni, vagy csak egy-két dal tetszik egy-egy albumról, stb.

Szintén nem vagyok kibékülve magammal ezek miatt sem. De nem beszélek mellé, nem próbálom "takargatni", megideologizálni, stb.


GBU

2012. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

"Mostanában is töltögetek le olyan zenéket, amiket nem tudok másképp beszerezni, vagy sokat kellene utánajárni, vagy csak egy-két dal tetszik egy-egy albumról, stb."

Éppen emiatt tettem fel ezt a kérdést...

konkrétan 2 dalt kerestem, nem tudom máshonnan beszerezni, és sokat kellene utánajárni.

nem vagyok gazember emiatt. és nincs lelkiismeret furdalásom sem...

2012. jan. 26. 14:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!