Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet valahonnan keresztény...

Lehet valahonnan keresztény könnyűzenei cd-ket letölteni ingyen?

Figyelt kérdés

konkrétabban:

hallottam nemrég 2 dalt:

Hús-vér templom

Rejts most el

Azt hiszem, hogy az előadó Pintér Béla.

Nem találok a neten olyan helyet, ahonnan letölthetném ezeket a dalokat cd-re írható verzióban.

Kérek mindenkit, aki tud, hogy segítsen!

köszi


2012. jan. 25. 13:44
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

Kedves Berta Wooster!

Az a helyzet, hogy az alapokban nem értünk egyet...

Képzeljük el a következő helyzetet:

Nincs saját bibliám, viszont a neten fent van az egész, ezért onnan letöltöm és olvasgatom. Szerinted ez is lopás???

Hiszen a biblia is megvásárolható pénzért, ha a letöltött verziót használom, akkor azzal meglopom a kiadót...

A fodrász és társai természetes, hogy nem ingyen dolgoznak, ők ebből élnek. Ezzel nincs is bajom. De pénzt kérni az evangélium hirdetéséért???? Azért a kettő nem ugyanaz.

Az evangélium igenis legyen ingyenes!!! Aki pénzért árulja, az követ el bűnt, nem az, aki letölti a netről.

Nyerészkedés alatt pedig értsd azt, hogy haszna van rajta, akár 1 Ft is.

Ne legyen senkinek haszna abból, hogy az evangéliumot hirdeti!!!

És igenis az a véleményem, hogy az evangélium hirdetése nem szabadna, hogy főállásban végezhető legyen. Milyen pap, vagy lelkész, vagy igehirdető lenne az, aki, ha nem kapna érte pénzt abbahagyná az evangélium hirdetését????

Én személy szerint biztosan nem járnék olyan gyülekezetbe, ahol tudnám, hogy a prédikátort az inspirálja, hogy pénzt kap a "munkájáért".

Ugyanígy nem szívesen hallgatnám azt a keresztény zenét sem, amiről tudnám, hogy a készítői a pénzért (értsd: nyerészkedés!!!) csinálták, nem pedig azért, hogy az alkotásukkal az evangéliumot hirdessék.

Meggyőződésem, hogy a kérdésemben konkrétan megnevezett Pintér Béla és csapata nem ilyen, ezért lelkiismeret furdalás nélkül töltöm le bármely albumukat a netről.

2012. jan. 30. 11:03
 32/46 anonim ***** válasza:

@ Kérdező, van egy focista mondás, miszerint "A győzelem első szabálya: Ne verd meg magad!"


Gratulálok, neked ez most végleg sikerült...


Mint már említettem, cáfolatod az eddigi érvekre semmi sem volt, csak újabb és újabb önigazolási kísérletek; forogsz körbe-körbe most is olyan témával, amit már kitárgyaltunk a 47 %-os válaszolóval. Látod, ő partner a beszélgetésben vagy vitában, ahogy tetszik; ha visszaolvasod az egészet, láthatod, hogy mindketten kifejtettük az álláspontunkat, érveltünk, és hajlandóak voltunk adott esetben a másik fél érveit elfogadni. Ezáltal pedig ha teljes konszenzusra nem is, de előrébb jutottunk.


Ezzel szemben te minden egyes kommenteddel csak magad alatt vágtad a fát. Most tört le...


"Az a helyzet, hogy az alapokban nem értünk egyet... " - írod.


Alapok? Egy hívőnek Isten szava, a Biblia az alap, ami pedig e tárgykörben azt mondja, hogy...


De előbb még egy-egy mondatban reagálok az egyre értelmetlenebb felvetéseidre:


1. A szolgáltatókat már kitárgyaltuk, olvasd vissza, ha akarod.


2. Elmagyaráztam, mi a különbség a tisztességes jövedelem és a nyerészkedés között. Ha te ezt nem érted, a te bajod; de köszönöm, a te sajátos jelentéstulajdonításodból nem kérek.


3. Nem kell fantáziatörténeteket kitalálni a lelkészekről, tanítókról, zenészekről, bárkiről.


4. Ismét a saját csapdádba estél, ezúttal egy önellentmondással, idézlek:


"Ugyanígy nem szívesen hallgatnám azt a keresztény zenét sem, amiről tudnám, hogy a készítői a pénzért (értsd: nyerészkedés!!!) csinálták, nem pedig azért, hogy az alkotásukkal az evangéliumot hirdessék. Meggyőződésem, hogy a kérdésemben konkrétan megnevezett Pintér Béla és csapata nem ilyen, ezért lelkiismeret furdalás nélkül töltöm le bármely albumukat a netről."


Ez sima kapálózás, ami a saját kívánságodon és önigazolási szándékodon alapul, ezért lett belőle ekkora kavar. Pedig utánajárhattál volna a helyzetnek, mielőtt leírod ezt a zagyvaságot. De ha már nem tetted, legalább végiggondolhattad volna logikusan: Ha Béci vagy bárki más CD-it nem osztogatják ingyen, hanem a kereskedelmi forgalomban pénzért lehet megvásárolni, akkor ennek az az oka, hogy ezek a zenészek pénzt szeretnének a zenéjükből. Pont.

Mint már előzőleg említettem, sok keresztény zenész az evangélium hirdetésének célja mellett a pénzért IS zenél, tehát nincs ebben semmi meglepő, csak te nem akarsz belenyugodni.


Viszont úgy, ahogy már egyszer kiderült, hogy a saját definíciód szerint is megáll a lopás erre a hozzáállásra, most ugyanúgy a saját megfogalmazásod alapján egy logikai bukfenc: nem szívesen hallgatnád azokat a zenéket, amiket letöltesz... Hogy akkor meg mi a csudának akarod letölteni, nem tudom...


5. A neten fent lévő Bibliákat nyugodtan lehet olvasni, azért töltötték fel a különböző gyülekezetek. Tessék, akár az alábbi linkeket is használhatod:


[link]


[link]


[link]


Javaslom, hogy elsőként a következőket keresd ki:


"A jól forgolódó presbiterek kettős tisztességre méltattassanak, főképpen akik a beszédben és tanításban fáradoznak. Mert azt mondja az Írás: A nyomtató ökörnek ne kösd be a száját; és: Méltó a munkás a maga jutalmára." (1. Timóteus 5: 17 – 18)


"Ha mi néktek a lelkieket vetettük, nagy dolog-é, ha mi a ti testi javaitokat aratjuk? Ha egyebek részesülnek a ti javaitokban, mért nem inkább mi? De mi nem éltünk e szabadsággal; hanem mindent eltűrünk, hogy valami akadályt ne gördítsünk a Krisztus evangyélioma elé. Nem tudjátok-é, hogy akik a szent dolgokban munkálkodnak, a szent helyből élnek, és akik az oltár körül forgolódnak, az oltárral együtt veszik el részüket? Ekképpen rendelte az Úr is, hogy akik az evangéliumot hirdetik, az evangéliumból éljenek." (1. Korintus 9: 11 - 14)


Tehát a te véleményeddel ellentétben a Szentírás szerint az evangéliumot szolgálók és hirdetők abból is élnek. Ennyi. Ha számodra az Ige tekintély, akkor ezt el kell fogadnod, ha eddig nem is volt erről tudomásod. Ha pedig nem tetszik,... akkor tudd, hogy innentől kezdve a Szentírással hadakozol, nem emberekkel. Hát legyél bölcs. :)

2012. jan. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Ha kicsit tovább olvasod az általad kiemelt szakaszt, akkor már teljesen más a képlet...:

1 Kor. 9,18

"Micsoda tehát az én jutalmam? Hogy prédikálásommal ingyenvalóvá tegyem a Krisztus evangyéliomát..."


Nekem ez elég egyértelmű: Az evangéliumot nem szabad pénzért hirdetni!


Nincs logikai bukfenc abban, amit leírtam...

Azért szeretem hallgatni Pintér Béla zenéjét, mert szerintem ő nem szeretne pénzt keresni vele, bármennyire is tényszerűen írod, hogy márpedig de.

2012. jan. 31. 08:40
 34/46 anonim ***** válasza:

Igen, más a képlet: Kiemeltél egy olyan részt, amellyel megpróbálod igazolni magadat, holott azt a részt Pál saját magáról írja, nem általánosságban. Ha megfigyelted és értelmezted volna az általam beidézett részt, akkor talán összeállt volna a kép. Kiemelem:


1. "Alapszabály": "Ekképpen rendelte az Úr is, hogy akik az evangéliumot hirdetik, az evangéliumból éljenek."


2. Pál viszont _önként_ lemondott erről, azaz nem vette igénybe: "De mi nem éltünk e szabadsággal".


Tehát a szerinted "egyértelmű" következtetésedet az alapszabály figyelmen kívül hagyásával vontad le, ebből következőleg pedig az téves.


És ha nem veszed észre a logikai bukfencet, amiről írtam, továbbá ennyire nehezen megy a szövegértés, akkor jobb, ha befejezzük ezt a "vitát"; bár egy normális vitához a te részedről is érveket és cáfolatokat kellett volna felmutatni, nem csak a saját véleményedet ismételgetni unos-untalan, ill. cherry-pickinget játszani.


Még azt a minimális lépést sem tetted meg, hogy a neten körbenéztél volna a témában, hogy vajon az érintettek hogyan vélekednek. Hát én most ezt is megtettem helyetted, és tessék, ezt találtam:


[link]


Elég hosszú cikk, de legalább normális érvekkel tisztába rakja a dolgot; sőt, még a kommenteket is érdemes végigolvasni, nagyon tanulságos az egész.

Nem bántani akarlak, csak légy szíves, kapcsolj "értő olvasás" funkcióra, enélkül nincs értelme. :)


Plusz egy GYK-s kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


A válaszokból az látszik, hogy: 1. A keresztények között is az anyagi nehézségeket tartják egyedül elfogadhatónak a másolgatásra; 2. Törvénytisztelő ateista válaszoló szerint is problémás a dolog. Eléggé visszás, hogy nem hívők megszégyenítik becsület terén a hívőket...


Üdv. :)

2012. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

Szándékosan nem akartam személyeket megnevezni, de ha már fel jött Pintér Béla neve, (akinek hite és zenei tehetsége előtt csak fejet hajtani tudok) amennyire én tudom, a zenéjén kívül mással nem foglalkozik, tehát ebből él. De én nem így fogalmaznék. Pintér Béla a hitéből él. A Biblia nem tiltja, hogy az evangélium hirdetői az evangéliumból éljenek. Az evangélium ingyenes. De Istenek lehetnek, és vannak is főállású szolgálói, akik teljes időben Istent szolgálják. Persze ez a megfogalmazás félre érthető, hiszen minden keresztyének teljes időben kell Istent szolgálnia, és a főállású keresztyéneknek is van joguk pihenni, kikapcsolódni, vissza vonulni, nyaralni, stb. A keresztyén zenei CD-nél a rendszer rossz. Olcsón előállított dolgot messze az előállítási ár felett értékesíteni, a világ módszere. Iszonyatos pénzeket lehet vele keresni, ez tény, nézd meg a zeneipar sztárjait. De mi keresztyének vagyunk. Más utakon kell járjunk, mint a világ. Azt gondolom Pintér Béla zenei szolgálata nélkül sokkal szegényebbek lennénk. Azt gondolom, sokkal eredményesebb Béla szolgálata, hogy teljes időben erre tud koncentrálni, és nem kell munkába járnia. De neki is van családja, és erről a családról neki kell gondoskodnia. És igen, mi keresztyének becsüljük, meg és gondoskodjunk a Pintér Béla "kaliberű" emberekről. De akkor beszéljünk az alul fizetett lelkipásztorokról, igehirdetőkről. Egy lelkipásztor miért ne vágyhatna egy olyan szép kék BMW-re, mint amilyen Bélának volt. Ne érts félre, nem irigylem tőle, de kevés igehirdetőt ismerek, aki hasonlót meg engedhetne magának. Érted a problémám lényegét?



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

OK, akkor felteszek egy másik kérdést, hogy rávilágítsak arra, ami szerintem a lényeg:

Vajon abbahagyná-e az evangélium hirdetését egy "igazi" lelkipásztor, ha nem kapna érte fizetést??? Vajon tényleg a fizetéséért "dolgozik"???

Vajon Pintér Béla abbahagyná-e a zenés szolgálatot, ha nem tudna belőle megélni??? Vajon ezt ő a megélhetésért csinálja???

Ugye, hogy nem...


Nem arról van szó, hogy nem értem, vagy nem akarom érteni az érveidet, egész egyszerűen nem értek velük egyet. Ezért soha nem fogsz meggyőzni arról, hogy tisztességes dolog az, ha valaki pénzt csinál az evangélium hirdetéséből.

Jézus vajon miért űzte ki a templomból a vásározókat???

Azért, mert a pénznek nincs helye a templomban, a hitéletben!!!

2012. febr. 1. 08:46
 37/46 anonim ***** válasza:

Kérdező, győzzön meg téged az, aki akar, de az nem én leszek. Kb. a harmadik kommented után már lehetett tudni, hogy az a típus vagy, akinek nem számítanak az érvek, a tények; valamit írtam is erről, csak talán finomabban.


Őszintén szólva csak azon csodálkozom, hogy hogy lehet valaki ennyire "keménynyakú nép"... Neked nem számít mások véleménye, csak a tiéd; nem számítanak az érvek, figyelmen kívül hagyod őket; nem számít a Biblia egésze, te ragaszkodsz a saját elképzelésedhez; mint már szintén írtam: nem érvelsz, nem cáfolsz, csak forogsz körbe-körbe, és belekapaszkodsz egy-egy szalmaszálba.

Na, az ilyen típusú emberre szokták mondani, hogy nem vitapartner. Elnézést, de ha nem értetted meg az eddig említett problémákat a hozzáállásoddal kapcsolatban, akkor leírtam így.


Nem mernék fogadni arra, hogy bele sem néztél a linkekbe, de arra igen, hogy vagy nem érted a szöveget, vagy ha mégis, akkor szándékosan bedugod a füled.


A kérdéseid pedig innentől kezdve nem érdekelnek. Ha korrekt beszélgetést vagy vitát folytattál volna, akkor valószínűleg partner lennék benne. De a vagdalkozás, a kiskapu-keresgélés nem jön be nálam; mint ahogyan azok sem, amiket már írtam.

Én részemről itt befejeztem az értelmetlen eszmecserét. Leírtam, amit tudok, beszereztem mások véleményét és érveit is, innentől kezdve akit őszintén érdekel ez a téma, elolvashatja.


Azért mégis csak egy-egy mondat, hogy nehogy azt hidd, hogy a felvetéseid jogosak:


1. Bárki, aki szolgál és abból él, szerintem abban az esetben folytatná a szolgálatot, ha a megélhetése más módon biztosított lenne. [Ha emlékszel, ajánlottam, hogy dolgozz ingyen, szolgálj ingyen... Ezek után sajnos nem hinném, hogy bármit is letettél volna eddig az asztalra...]


2. A templomi árusokat Jézus azért űzte ki, mert nem tisztességesen végezték a dolgukat: monopol-helyzetben voltak [ld. közgazdaságtan], amivel nagyon könnyű visszaélni. A kartellezés is szóba jöhet, szintén nem a vásárlók járnak jól ez esetben sem. Ha nem ismered a fogalmakat, nézz utánuk.


Úgyhogy megint csak azt kell mondanom, hogy nem elég alaposak az ismereteid, és innentől kezdve borul minden elméleted.


Hát, további jó nyakaskodást kívánok. :)

Bár inkább azt kívánom, hogy szelídséggel fogadd a beoltott igéket akár ezen a területen, akár másikon.


Üdv. :)

2012. febr. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

@35:


Gondolom, ez a kommented megint nekem szólt, csak ismét lefelejtetted a címzést. Úgyhogy válaszolok. :)


Nekem a magyar zenészek között vitathatatlanul Béci az egyik kedvencem, nagyon sok áldást jelentet már a zenéje az évek során. Teljesen biztos vagyok benne, hogy Isten egyik legáldottabb embere az országban, aki a legtöbb ember felé szolgál. Ezért mindenképp becsülendő.


És igen, van családja: felesége és _négy_ gyermeke. Az anyagi helyzetét nem ismerem pontosan, DE: 14-szer költöztek tavalyig; ezt pedig nem öröklakással szokta csinálni az ember... Ez eszedbe jutott már esetleg? Lehet, hogy szép autója van [meg is érdemli], és lehet, hogy kapta ajándékba, nem tudom...


Én azt tudom, hogy egy régi kedves gyülekezetemben néhányak irigykedtek a dicsőítésvezető srác anyagi helyzetére: vállalkozására, autójára, saját házára. Az öt gyerekre nem tudom, irigykedett-e valaki. :P

Csak azt nem tudták, hogy a feleségével sokszor a fiókokat kutatták fel, hogy összeszedjék az aprót, hogy be tudják fizetni a különféle járulékokat a vállalkozás után...

Szóval, ezt csak azért írtam le, hogy nem jó csak egy-két infó alapján dönteni.


Ugyanabban a gyülekezetben az egyik presbiter ajándékba kapott egy szuperautót egy külföldi tesótól. Ilyen is van. Isten úgy áldja meg az övéit, ahogy akarja.


Shalom. :)

2012. febr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
az lehet, hogy nem elég alaposak az ismereteim, de mindjárt, kiírok egy másik kérdést és majd kiderül, hogy ki mit gondol azzal kapcsolatban, hogy a pénznek szabad-e, hogy bármi köze legyen az evangélium hirdetésével...ott érvelhetsz kedvedre. egyébként mint mondtam, nekem semmi bajom az érvekkel, csak épp nem értek velük egyet, még akkor sem, ha te tényként tálalod őket... egész egyszerűen tévedsz!!! Nincs igazad.
2012. febr. 1. 14:07
 40/46 A kérdező kommentje:
bocs, lehet, hogy igazad van, kiderül..., mindjárt kiírom a kérdést.
2012. febr. 1. 14:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!