Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lucifer vagy Szamael? Melyik...

Lucifer vagy Szamael? Melyik volt fellázadása előtt az eredeti neve?

Figyelt kérdés

Luciferként találni rá a legtöbb utalás, azonban nagyon sok forrás úgy ír róla, hogy Szamael néven az egyik arkangyalként tartották számon a lázadása előtt.


Szeretném, ha néhány hozzáértő felvilágosítana engem.


Előre is köszönöm :-)



2012. febr. 1. 02:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Sátánról kérdezel?


A Biblia nem nevezi meg a fellázadása előtti nevét. A Lucifer nevet én találtam a Bibliában.

Nem beszél róla túl sokat, de azért itt-ott rejtve, lehet infót találni.


Annyit lehet tudni, hogy Kérub volt, azaz egy magas rangú angyal. És az Éden-kertnél szolgált. Később azonban öntelté vált, ami a jól ismert bajhoz vezetett (Az Édenben vette rá az első emberpárt, hogy forduljanak el Istentől).


Lehet, hogy tévedek, de szerintem az Ezékiel 28. fejezet a 13-as bekezdésétől erről ír, hogy ki volt Sátán azelőtt, mielőtt hűtlenné vált.

Bemásolom ezt a részt. Kicsit régies a nyelvezet, de érthető.


"Édenben, Isten kertjében voltál; rakva valál mindenféle drágakövekkel: karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal; és karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek ama napon, melyen teremtetél.Valál felkent oltalmazó Kérub; és úgy állattalak téged, hogy Isten szent hegyén valál, tüzes kövek közt jártál.

Feddhetetlen valál útaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned.

Kereskedésed bősége miatt belsőd erőszakossággal telt meg és vétkezél; azért levetélek téged az Isten hegyéről, és elvesztélek, te oltalmazó Kérub, a tüzes kövek közül.

Szíved felfuvalkodott szépséged miatt; megrontottad bölcseségedet fényességedben; a földre vetettelek királyok előtt, adtalak szemök gyönyörűségére."

2012. febr. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Előző vagyok. Az első gondolatban azt akartam írni, hogy én nem találtam Lucifer nevet a Bibliában.
2012. febr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 szabolcs1988 ***** válasza:
És csatlakozom az előttem szólóhoz, én sem találtam a Lucifer megnevezést a Bibliában. Csak két megnevezése van: Sátán(ellenszegülő), Ördög(rágalmazó), aki az Édenkerti lázadása következtében kapta ezeket a neveket.
2012. febr. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Pontosítani szeretnék. A Szentírásban egyetlen arkangyal szerepel ez pedig Mihály, ami a héber Mi cha él szóösszetételből származik, ami azt jelenti: ki olyan, mint Isten. Az ark görög kifejezés pedig fejedelmet, elsőt jelent, az angyalok vezetőjét, aki nem más, mint Jézus Krisztus.


Talán halottál már róla, hogy a név régen a viselője jellemét és tulajdonságait fejezte ki. Istennek számtalan neve van: Örökkévaló, Mindenható, Jézusnak is több neve van, ahogyan azt az előbbiekben leírtam. Természetes ezután, hogy Sátánnak is több neve van. A Lucifer név a latin lux fero - fény hordozó névből származik, melyet az ézsaiási próféciából vettek, a Vulgatából, a Biblia latin nyelvű fordításából.


Üdv. Péter

2012. febr. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet tudni, hogy mi volt az eredeti neve annak az angyalnak, aki Sátánná vált. A „Sátán” és az „Ördög” szavak jelentése: ’ellenálló’ és ’rágalmazó’.

Bizonyos szempontból Sátán és Tírusz ókori királyának élete között párhuzam vonható (Ezékiel 28:12–19). Mindketten feddhetetlenek voltak eleinte, de a saját gőgjük áldozataivá váltak.

2012. ápr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Dobzse válasza:
Szamael volt a neve, később lett Lucifer.
2012. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szabolcs1988 ***** válasza:
0%
Arkangyal semmi kepp nem lehetett, mert a Biblia csak egyetlen egyszer hasznalja. Ez pedig nem mas mint maga Jezus.
2012. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A Hajnal Fia válasza:
0%
Én úgy tudom és sokat olvasgatok ilyet,hogy a leg első angyal akit teremtett annak a neve Sátánel volt, ami Isten ellentetjét jelenti. Azt irják,hogy ö volt aki fellázadt Isten ellen amikor szabad akaratot adott neki,majd letaszitották és elvették a nevéböl az -el végződést igy lett Sátán. Most hogy ez Lucifer e azt nemirták. Egyébként Luciferröl letaszitása elött Számáel volt ami Isten haragja-t jelenti majd letaszítása után lett Lucifer ami fényhozót jelent. Szerintem Lucifer és a Sátán nem azonos Mert Lucifer egy bukott angyal de a Sátán meg Isten ellen pólusa bár ISten teremtménye szintén :DD
2017. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Egyik latin neve, másik meg héber (viszonylag kései), tudtommal ennyi a különbség. Egyes nézetek szerint a 7 arkanyalhoz sorolták őt is, de bukása után nyílván elvesztette ezt a rangot. Más nézetek szerint kerub volt.
2017. márc. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Samael SM-L


A régi héber mitológia

lázadó angyala.


SM-L


SMá jiszróeL

2017. máj. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!