Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a nem megkereszt...

Mit gondoltok a nem megkeresztelt hívőkről?

Figyelt kérdés
2012. febr. 4. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább azt, hogy olyan hívők, akik nincsenek megkeresztelve.
2012. febr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmit.
2012. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Azt hogy a keresztelés csak egy szokás mint a aug. 20-ai tüzijáték. ÉN is megvagyok keresztelelve de kb. semmi jelentősége nincs az életemre.
2012. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Hívők, de egyházon kívül. Ezért a keresztények nem tekintik kereszténynek, csak jelöltnek (katekumen). Meg kell keresztelkednie, hogy valóban kereszténnyé váljon.

Olyan meg nincs, hogy a keresztségnek nincs hatása az életre. Zavarja azokat, akiket kis korukban megkereszteltek, és nem hisznek, pedig nem hisznek benne.

2012. febr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem való mindenkinek a keresztség. Vannak, akiknek nagyobb a hitük, mint sok templomjárónak, sokkal inkább követik Jézus igazi tanítását, mint egyes hitoktatók; de nem tudnák elfogadni egyik felekezet szokásait vagy dogmáit sem.
2012. febr. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jelenleg én is ilyen vagyok,talán ha mondhatom így:megtértem,de még nem kereszteltek meg.


MÉG... Ugyanis most járok felkészítésre,ami leginkább beszélgetés.

Érdekes,de 30 évnyi élet szinte semmit sem ért,pedig tudtam Istenről,Jézusról...,ez a pár hónap,amikor elkezdtem igazán foglalkozni a hitemmel,ezerszer többet ért!


Most kezdtem megérteni mindazt,amit addig már hallottam/vallottam,de inkább csak szavak voltak...


Hiszem,hogy meg kell keresztelkedni,ahogy Jézus is tette,és mondta,de azt is értem,hogy némely egyház tanításában vannak olyan nézetek (nem találom a megfelelő szót),melyekkel még maguk az egyház vezetői sem mind értenek egyet.


[link]

2012. febr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kezdjük inkább ott, hogy mi a keresztség?
2012. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!