Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudom az ellenségeim...

Hogyan tudom az ellenségeim kizárni a fejemből?

Figyelt kérdés
Vallásos ember vagyok, de mégis akadnak ellenségeim, akikkel már próbáltam szót érteni, és azt hittem hogy mostmár nem beszélnek ki a hátam mögött, és nem találnak ki megalázó hazugságokat rólam... de hiába, én próbáltam szépen és mostmár betelt a pohár.. Néha úgy elverném őket. Én nem vagyok haragtartó ember, de mikor már úgyérzed nincs bocsánat, már adtál esélyt és átvágtak és ezek ellenére is szemetek veled és te iszod meg a levét... Utálat van és gyülölet bennem. Mit tehetek ezek ellen?
2012. febr. 6. 02:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy jó pszichológus?
2012. febr. 6. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a távolságtartás célravezetőbb lenne.
2012. febr. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Nem tudom pontosan milyen vallású ember vagy, mivel én Keresztény vagyok, így olyan szemszögből közelítem meg a kérdést.


A Keresztény élet önmagában semmit sem jelent, ha az nem párosul cselekedettel. (Mt 7,21-23) De úgy összességében javasolnám elolvasni az egész hegyi beszédet amely Máté Evangéliuma 5.-től a 7. fejezetig tart. Nagyon értékes és érdkes tanításokat tartalmaz. Például most helyesbített fordításban idézek:


"Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj, mert a ki öl, méltó az ítéletre. Én pedig azt mondom néktek, hogy mindaz, a ki haragszik az ő atyjafiára méltó az ítéletre" (Mt 5,21-22)


De még a figyelmedbe ajánlanám János apostol első levelét is elolvasásra. Amit tenni tudsz az, az, hogy olvasod a Bibliát, és Jézus Krisztushoz fordulsz imádságban, és kéred az Ő segítségét. Ne felejsd el ugyanis Isten parancsát:


"Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást." (Jn 13,34)


Minden jót!

2012. febr. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek: gondolj arra hogy ha haragot tartasz azzal saját magadnak okozol bajt. Hiszen a harag a gonosztól származik és aki haragot tart az nem Istent szolgálja. Gondolhatsz arra is hogy a haragtartás mire vezet. Képzelj el egy olyan embert aki folyton csak gyűlölködik, nem örül semminek se az életben. És gondolj arra hogy akarsz-e ilyenné válni? Vagy gondolhatsz arra is hogy vajon haláluk után hova kerülnek a haragtartó emberek.

Amikor érzed hogy kezd eluralkodni rajtad a gyűlölet, kezdj el imádkozni azokért akikre haragszol. Ezzel saját magadnak is jót teszel, nem csak nekik. Ebben az esetben is sokat segít ha elképzeled azt hogy ezek az emberek akik neked súlyos kárt okoztak a túlvilágon vajon milyen súlyos bűntetést kapnak. Lehet hogy ha senki se imádkozik értük akkor elkárhoznak. Ezt te sem akarhatod, hogy egy örökkévalóságon át szenvedjenek. Ezért kell imádkozni értük. Az nem baj ha az érzelmeid megmaradnak, téged ne az érzelmek vezéreljenek hanem az akaratod. Az érzelmeinket nem tudjuk befolyásolni, de az akaratunkkal tudunk döntéseket hozni. A gyűlölködés helyett mindig imádkozz inkább.

És imádkozz azért is hogy Isten szabadítson meg a gyűlölettől. Mondd Jézusnak hogy átadod neki a haragodat, Ő majd elveszi és megsemmisíti azt. Kérj helyette szelídséget. Ne add fel akkor se ha egy-két nap alatt nem változik a helyzet, valószínűleg ez egy folyamat lesz. De megéri küzdeni érte mert nagyon jó dolog gyűlölet nélkül élni.

2012. febr. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom,ne harcolj a gyűlölet ellen,azért,mert ez önbecsapáshoz vezet.és ez rosszabb,mint az,hogy gyűlölet van benned.senki sem tökéletes,ha őszintén gyűlölet van benned,akkor legyen az,de ne nyomd el,csak azért,mert neked "jónak kell lenned"

és jusson eszedbe,hogy bizonyos szituációkban még Jézus is kinyilvánította a haragját.Persze a gyűlölködés hosszú távon nem tesz jót az ember testi-lelki egészségének,ezt aláírom.csak azt mondom,hogy bizonyos esetekben helyénvaló lehet a gyűlölet is.

egyébként mi a szitu,ha megkérdezhetem?

2012. febr. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy ennyien segítséget adtatok!


Az a bajom, hogy még ha engem fikáznának akkor nem is érdekelne, de a szüleimet is hazug megalázó plyetykákkal vádolják és kürtölik szét a kitalációikat... Nem is érdekelne ha rólam lenne szó, azon már tuljutottam, de a szüleimet szeretem és mindent megtennék értük. Forrongok és fűt a bosszúvágy... A feltételnélküli szeretet tudjátok milyen, bármit megtennék értük és fájdalmat okoznak nekem és nekik is..

2012. febr. 6. 13:02
 7/13 anonim ***** válasza:
Mivel azt mondod vallásos vagy, nehéz lehet neked ilyen estben. Gondolkodj el rajta mennyit segít ilyen esetben a gyűlölet ,és a harag? Sem neked, sem nekik nem jó. Szerintem végy erőt magadon, és felejtsd el őket. Nem vagy köteles még egy esélyt adni nekik. Ne aggódj, a pletykák el múlnak ,mihelyt nem foglalkozol velük. Gondolj arra milyen hamar kiderül az igazság. Ismered a Bibliából? Nincs olyan dolog ami nyilvánvalóvá ne lenne.
2012. febr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A harag, a méreg, ami benned van és amit a másik irányába ki akarsz nyilvánítani, először benned pusztít, hiszen méreg. Hallottam egy prédikátortól, hogy nem tudod a másikat összekenni sárral, ha előtte a saját kezedet össze ne sároznád... Ez a harag és gyűlölet a bűnös, emberi természetedből fakad. Figyeld meg, hogy mit mondott Pál apostol a korábbi életükről, és hogy mi történt, amikor találkoztak Isten jóságával:


"Mert régenten mi is esztelenek, engedetlenek, tévelygők, különböző kívánságoknak és gyönyöröknek szolgái, gonoszságban és irígységben élők, gyűlölségesek, egymást gyűlölők valánk. De mikor a mi megtartó Istenünknek jóvolta és az emberekhez való szeretete megjelent, Nem az igazságnak cselekedeteiből, amelyeket mi cselekedtünk, hanem az ő irgalmasságából tartott meg minket az újjászületésnek fürdője és a Szent Szellem megújítása által, Melyet kitöltött reánk bőséggel a mi megtartó Jézus Krisztusunk által; Hogy az ő kegyelméből megigazulván, örökösök legyünk az örök élet reménysége szerint. Igaz ez a beszéd..." Tit 3:3-8


Te valószínűleg még nem tapasztaltad ezt meg. Olvasd el ezt az írást, nekem többek között ez segített elindulni ezen az úton:


[link]


Isten meg tud szabadítani nem csak ettől a haragtól, hanem minden más terhedtől! Nézd meg, hogy Dávid hogyan imádkozott, miután két igen súlyos bűnben vétkezett Isten ellen:


"Könyörülj rajtam én Istenem a te kegyelmességed szerint; irgalmasságodnak sokasága szerint töröld el az én bűneimet! Egészen moss ki engemet az én álnokságomból, és az én vétkeimből tisztíts ki engemet; Mert ismerem az én bűneimet, és az én vétkem szüntelen előttem forog. Egyedül te ellened vétkeztem, és cselekedtem azt, ami gonosz a te szemeid előtt; hogy igaz légy beszédedben, és tiszta ítéletedben. Ímé én vétekben fogantattam, és bűnben melengetett engem az anyám. Ímé te az igazságban gyönyörködöl, amely a vesékben van, és bensőmben bölcseségre tanítasz engem. Tisztíts meg engem izsóppal, és tiszta leszek; moss meg engemet, és fehérebb leszek a hónál. Hallass örömet és vígasságot velem, hogy örvendezzenek csontjaim, amelyeket összetörtél. Rejtsd el orcádat az én vétkeimtől, és töröld el minden álnokságomat. Tiszta szívet teremts bennem, oh Isten, és az erős szellemet újítsd meg bennem. Ne vess el engem a te orcád elől, és a te szent szellemedet ne vedd el tőlem. Add vissza nékem a te szabadításodnak örömét, és engedelmesség szellemével támogass engem. Hadd tanítsam a bűnösöket a te útaidra, hogy a vétkezők megtérjenek hozzád. Szabadíts meg engemet a vérontástól, oh Isten, szabadításomnak Istene! hogy harsogja nyelvem a te igazságodat. Uram, nyisd meg az én ajakimat, hogy hirdesse szájam a te dicséretedet. Mert nem kivánsz te véresáldozatot, hogy adnék azt, égőáldozatban sem gyönyörködöl. Isten előtt kedves áldozatok: a töredelmes szellem; a töredelmes és bűnbánó szívet oh Isten nem veted te meg!" Zsolt 51:3-19


Szeretnéd, ha a szívedet is megtisztítaná? Teljesen? Nála semmi se lehetetlen!


Szeretettel,

Tamás

2012. febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Úgy tudod kiverni a fejedből ezeket az embereket, hogy egyszerűen nem foglalkozol velük. Nézd őket levegőnek, és akkor abba fogják hagyni a piszkálódást.

Azt mondod, a szüleidet is bántják: beszéld meg ezt velük is, és ha ők sem foglalkoznak velük, akkor neked sem kell.

Végső esetben, ha mást nem lehet csinálni, és nagyon bemocskolnák a hírneveteket, fel lehet jelenteni őket becsületsértésért, bár a pereskedésnek én nem sok értelmét látom.

Üdv: Napirai

2012. febr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Isten Igéje azt mondja "Célt téveszt minden fegyver, amelyet ellened kovácsoltak."


Ha gonoszan rágalmaznak,pletykálnak rólad/rólatok nem fog eltalálni, nem fog megsebesíteni. Az ördög minden próbálkozása(tüzes nyilak) mellé fog menni ha hiszed!


"Áldjátok azokat akik átkoznak titeket."


Áld meg őket! Kérd Istent arra,hogy bocsássa meg nekik amit tesznek,te is bocsáss meg nekik és kérd Istentől azt,hogy változtassák meg a gondolkozásukat..

2012. febr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!