Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudom az ellenségeim...

Hogyan tudom az ellenségeim kizárni a fejemből?

Figyelt kérdés
Vallásos ember vagyok, de mégis akadnak ellenségeim, akikkel már próbáltam szót érteni, és azt hittem hogy mostmár nem beszélnek ki a hátam mögött, és nem találnak ki megalázó hazugságokat rólam... de hiába, én próbáltam szépen és mostmár betelt a pohár.. Néha úgy elverném őket. Én nem vagyok haragtartó ember, de mikor már úgyérzed nincs bocsánat, már adtál esélyt és átvágtak és ezek ellenére is szemetek veled és te iszod meg a levét... Utálat van és gyülölet bennem. Mit tehetek ezek ellen?
2012. febr. 6. 02:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"a szüleimet is hazug megalázó plyetykákkal vádolják és kürtölik szét a kitalációikat... Nem is érdekelne ha rólam lenne szó, azon már tuljutottam, de a szüleimet szeretem és mindent megtennék értük."


Szerintem a szüleidnek nem lenne jobb attól ha haragot táplálnál és bosszút állnál, hiszen akkor emiatt Te magad változnál meg olyan módon ami nekik se tetszene. Harag helyett imádkozz inkább a szüleidért és azért hogy a pletykákkal ne tudjanak nekik ártani. Az ilyen ima biztos hogy nagyon kedves Istennek és segíteni fog.

Persze egyébként megvédheted a szüleidet, de tedd ezt harag nélkül. Menj oda és mondd meg nekik hogy fejezzék be amit csinálnak, de indulatok nélkül. Az nem baj ha nem vesznek komolyan, a lényeg hogy te megteszed ami tőled telik és ezután már kérheted hogy Isten segítsen ha az nem elég amit te tettél.

Van egy ismerősöm akinek az apja nagyon durván kiabált az ismerősöm anyjával, sőt néha testileg is bántalmazta. Ez az ismerősöm ilyenkor egyszerűen csak kettejük közé állt. Szerintem ez a jó megoldás ilyenkor, mert ha a gonoszságra haraggal felel az ember akkor a harag csak tovább fog terjedni.

2012. febr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Volt pedig abban a városban egy özvegyasszony, és elméne ahhoz, mondván: Állj bosszút értem az én ellenségemen. 4. Az pedig nem akará egy ideig; de azután monda ő magában: Jól lehet Istent nem félek és embert nem becsülök; 5. Mindazáltal mivelhogy nékem terhemre van ez az özvegyasszony, megszabadítom őt, hogy szüntelen reám járván, ne gyötörjön engem. 6. Monda pedig az Úr: Halljátok, mit mond e hamis bíró! 7. Hát az Isten nem áll-é bosszút az ő választottaiért, kik ő hozzá kiáltanak éjjel és nappal, ha hosszútűrő is irántuk? 8. Mondom néktek, hogy bosszút áll értök hamar."



Bízd Istenre a bosszúállást, és ítéletet!

Tárd elé, mint igaz Bíró elé az ügyedet, és cselekedj jót az ellenségeddel!

Ha jó cselekedettel azzal aki veled gonosz, azzal eleven szenet (ítéletet) gyűjtesz a fejére, és Isten megfizet neki nyilván. Ez rosszabb számukra, mintha te vennéd kezedbe a bosszúállást, mivel Isten hatalmasabb és mindent lát, és megfizet mindenkinek cselekedetei szerint.


Ez az Úr, a Krisztus parancsa ellenségeinkkel kapcsolatban:


"és ha csak azokkal tesztek jól, a kik veletek jól tesznek, mi jutalmatok van? Hiszen a bűnösök is ugyanazt cselekszik. 35. Hanem szeressétek ellenségeiteket, és jól tegyetek, és adjatok kölcsönt, semmit érte nem várván; és a ti jutalmatok sok lesz, és ama magasságos Istennek fiai lesztek: mert ő jóltévő a háládatlanokkal és gonoszokkal. 36. Legyetek azért irgalmasok, mint a ti Atyátok is irgalmas. 37. Ne ítéljetek és nem ítéltettek; ne kárhoztassatok és nem kárhoztattok; megbocsássatok, néktek is megbocsáttatik; 38. Adjatok, néktek is adatik; jó mértéket, megnyomottat és megrázottat, színig teltet adnak a ti öletekbe. Mert azzal a mértékkel mérnek néktek, a melylyel ti mértek.

2012. febr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 tél ***** válasza:
0%
Miért akarod kizárni? Inkább szeresd őket hiszen ők mondják rólad az igazat és sohasem tudhatod melyik lesz a barátod!
2012. febr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!