Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nevezik a katolikusok a...

Miért nevezik a katolikusok a papot atyának?

Figyelt kérdés
Csak mert a Bibliában le van írva, hogy ne nevezzünk senkit atyának.
2012. febr. 7. 14:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.Azért mert a hitet nem a Bibliából tanulja, építi, hanem a katekizmusból, ami köszönő viszonyba sincs a Bibliával.Példa erre:



Hogyan hívjuk a Római Katolikus papokat?


Lelki Atyánk.


Ez hogyan eggyezik a Bibliában leírt figyelmeztetéssel?


Máté 23:9...,,Atyátoknak se hívjatok senkit a földön:mert egy a ti Atyátok, aki a mennyben van,,.


De nem csak ez az egyedüli furcsa dolog a katolikus hitben.


Pl.A szent képeket, szobrokat mint szentelményeket tisztelni kell.


Ezzel ellentétben a Biblia a 2Mózes 20:4,5.versei ezt írják:

,,Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz , amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön ,vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.


5.Ne imádd és ne tiszteld azokat:mert én az Úr a te Istened,féltőnszerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.

További idézetek:Jeremiás 10:1-5.Zsoltárok 115:1-8.


Papi nőtlenség,(cölibátus)

1Timótheus 3:1-13...Titusz 1:5-9.De van még jó pár ilyen .


üdv.László

2012. aug. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Kaotikuss ***** válasza:

Ezek megcáfolhatók.

Pál is atyának mondta magát:Ha tanítómesteretek sok ezer volna is a Krisztusban, atyátok azonban nincs sok: mert az evangélium által én vagyok a ti atyátok a Krisztus Jézusban


Papi nötlenségröl lásd Jézus meg az apostolok példáját, mi mindenünket elhagytuk miattad... S még vannak más bibliai idézetek is.


Szent szobrok tisztelete pedig már megjelnik a frigyláda rézkigyó és a Jeruzsálem templom kerubokat ábrázoló festményei él is vicaverze volt a bizánci k éprombolás stb.


Nem hiába képzik a reformátusok 5 évig a lelkészeket

Az ortodoxok 6 évig

A katolikus papokat pedig 6 évig képezték 1980 valamitöl pedig további 1 évig tehát most hét évig.

Amúgy aszekták hol voltak pld 314 Ben bocsánat 300 valamiben mikor Rómában államvalás lett a kereszténység?

Vagy mondok jobbat remete szent Antal és Pál a remeteség és katolikus szerzeteség alapító attyai már 227 ill 240 valamiben születtek és már akkor is nagyjából ugyan azt ismerték

2022. febr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Kaotikuss ***** válasza:

Mint a mai katolikusok mármint azt a hitet valoták, nagy szent Bazil 330 ban született és ö állapította az ortodox szerzeteségetaz evangélium szerint.

Satöbbi Satöbbi, akkor nem létezett se adventizmus se jehovizmus seilyen szekták.

Na de ez van például Jehova tanui azt mondják, hogy folyamatosan növekszik a számuk, de ez is féligazság mert van ahol nö van ahol csökken.

És még most sem érte el a 9 milliót pedig már vagy 5 éve ha nem több, 8 millió a számukés a világ néppeségwe is nö.

2022. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!