Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy csak a...

Miért van az, hogy csak a Jehova Tanúi Egyháznak van rá kapacitása, hogy ingyen adjon Bibliát az embereknek? A többi nem nagyon osztogat. Pedig az a hit alappillére, mármint a Biblia.

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 20:31
1 2 3 4
 11/39 izidorkata ***** válasza:
28%

Kedves kérdés kiírója!

Mintha a falnak beszélnék!

Egy egyszerű, praktikus információt kértem, de te válaszra se méltattál.

Szeretném ha kicsit odafigyelnél ránk, akik a akérdéseden gondolkodunk:

Ezért mégegyszer megkérdezem:

Tényleg lehet ingyen bibliát kapni a Jehova Tanútól?

Bárki kérhet?


Én szeretnék egyet, és nem tudom kihez forduljak.

Van több bibliám is de nagyon tetszett a tetszetős küllemű, könnyen használható biblia amit a Jehova Tanúi kezében láttam: természetesen igyekeznék legalább részben megfizetni, nem várom el hogy ingyen adják.

2012. febr. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

bocsánatot kérek,azt hittem,nem nekem szánod a kérdésedet!

Hanem a többi válaszolónak.

Válasz:nem vagyok Jehova Tanuja,de azt tudom,hogy aki kér Bibliát tőlük,annak adnak.

Vagy amikor meglátogatnak Téged,akkor kérj,vagy menj el a Királyság termükhöz.

Még egyszer bocsánat,hogy nem válaszoltam!

2012. febr. 10. 11:35
 13/39 anonim ***** válasza:
22%

A Wikin is szerepel, hogy a Tanúké a világ legnagyobb nyomdaipari kapacitása. Ez teljesen összefügg a Máté 24:14 versével. Ebből következően az Őrtorony és az Ébredjetek a világ legnagyobb példányszámban és legtöbb nyelven nyomtatott vallásos folyóirata. Van olyan könyvük, mely a Guinness rekordok könyvébe is bekerült, mint amely ebben a kategóriában a legnagyobb példányszámban nyomtatott és terjesztett kiadvány volt a 90-es években. Azt hiszem 1994-ben.


"Míg nálunk a Kiadó nyomtatta meg és adta oda ingyen a tagoknak arra, hogy szétosszák, addig a Tanúknál a tagoknak meg kell venni,"


Ez pedig nem igaz! MINDEN önkéntes adományokból működik. A többi állításról nem is beszélve.

2012. febr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
61%
Természetesen nem igaz Péter állítása. Valóban nem kell megvenniük a Tanúknak a Bibliát. Az viszont igaz, hogy önkéntes adományokból állítják elő a Bibliát is, és az egyéb kiadványokat is. De azért azt hozzá kell tennem, hogy a mai válságos helyzetben meg kell nézni a nyomtatott példányszámot, és azt, hogy hányan adnak önkéntes adományt. Mégis minden hónapban megjelennek hosszú hosszú évek óta a folyóiratok, minden évben jelennek meg könyvek, stb. Ha nem Isten támogatná a munkát, már rég csődöt mondott volna.
2012. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
71%

Egyetértek az utolsó válaszolóval.Mivel Jehova Tanúja vagyok nyugodt szívvel tudom azt mondani, hogy nekünk nem kell kifizetni sem a könyveket, sem a folyóiratokat , sem a Bibliát.

Igaz hogy önkéntes adományokból vannak előállítva a kiadványaink, mivel a 2Korintusz 9:7-ben erre kapunk buzdítást "Mindenki úgy cselekedjen, ahogy eltökélte szívében, ne kelletlenül vagy kényszerűségből, mert a vidám adakozót szereti az Isten."A bibliaversből kitűnik hogy mindenki maga dönti el, hogy adományozik-e és ha igen akkor, mikor és mennyit ad.

2012. febr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 lsandor ***** válasza:
48%

A 2000-es évek elejéig még mi magunk is a Károli fordítást használtuk. Illetve elfogadunk más fordításokat is. Az pedig egy helytelen érvelés, hogy amiatt készült az Új világ fordítás, hogy a mi tanításainkat támassza alá. Ez nem is szükséges, hisz ahogy mondtam nagyon sokáig mi magunk is a Károlit használtuk. Ennek a forditásnak az egyik jellemzője, hogy a mai szóhasználatban közli a gondolatokat, illetve vissza van állítva az isteni név azokra a helyekre, ahol a régi iratokban is szerepel (hogy ez jogosan történt, bizonyítja az American Standard fordítás is, melyben ugyanúgy szerepel az Isteni név több mint 7000 helyen).


Jehova Tanúi távolról sem a világ leggazdagabb vallásszervezete, bár 236 országban jelen van. A világ leggazdagabb országa a Vatikán, tehát ez egy megfontolatlan kijelentés volt a szervezetünkről.

Kedves Péter távolról sem igazak szavaid. Nem kell megvennünk a Bibliákat, szóval nem kell valótlan állításokat hangoztatni, amúgy olvastad már egyáltalán az Új világ fordítást? Mert ha tényleg olvastad volna akkor nem állítanál ilyeneket.


Igen természetesen bárki kérhet Jehova Tanúitól Bibliát és ingyen adjuk, sőt szívesen tanulmányozzuk a Bibliát bárkivel.

2012. febr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 Mulder614 ***** válasza:
46%

Az új világ forditás azért készült hogy érthetőbb legyen a biblia!

Sok-sok "régimódi" szó modernizálva lett. PL: És lám = és lásd.Imhol = Itt....stb

Arról szó sincs hogy ez a fordítás hamis lenne.

Az isteni név megtalálható a Keresztény Görög Iratok héber nyelvű fordításaiban, az ihletett Héber Iratokból vett közvetlen idézetekben. A The Emphatic Diaglott (1864) például 18-szor tartalmazza a Jehova nevet. Isten neve a Keresztény Görög Iratok fordításaiban legalább 38 további nyelven megtalálható, az adott nyelven használatos formában.


Jézus Krisztus kiemelte Atyja nevének fontosságát, amiből felismerhető, hogy ő maga is gyakran használta azt (Máté 6:9; Ján 17:6, 26

2012. febr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
53%
Nem azért a de én még nem láttam náluk Bibliát.Ők a Szentírás új világ fordítását használják és osztogatják ami nem ugyanaz mint a Biblia ezt még senki nem vette észre??????
2012. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
30%

Kedves utolsó. Ha beszélgetnénk, én hidd el, a te Bibliádból is meg tudnám mutatni ugyanazokat a gondolatokat, mint a "sajátunkból". Szóval azt szoktuk javasolni azoknak, akik nem fogadják el a mi fordításunkat, hogy hozzák ki az övékét, és abból mutatjuk meg pl. Isten nevét.

Volt, aki a sajátjára mondta, hogy biztos ez is már hamisítvány, és mérgében majdnem földhöz vágta a saját Bibliáját. Pedig a titok nyitja csak annyi, hogy akármilyen fordítása is legyen az embernek, érdemes tanulmányozni.

2012. febr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 lsandor ***** válasza:
25%
Pontosan
2012. febr. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!