Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy csak a...

Miért van az, hogy csak a Jehova Tanúi Egyháznak van rá kapacitása, hogy ingyen adjon Bibliát az embereknek? A többi nem nagyon osztogat. Pedig az a hit alappillére, mármint a Biblia.

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 20:31
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
72%

Az a bajom veletek, kedves Jt-k, hogy csak igehelyeket ismertek, és nem lehet igazán jókat vitatkozni, mikor becsengettek. Amikor én fejből mondom nektek az igéket, ti csak tök bután lapozgatjátok a Károli bibliát, és mikor megmutatták a tesóid Isten nevét, akkor én rákérdeztem a közvetlen mellette lévő igékre, és fogalma sem volt róla a tesóidnak, hogy az mit jelentenek, mert csak annyit tudott, hogy hol van megírva Isten neve, hisz csak erre lett kiképezve, hogy ezt mutassa meg Marika néninek, és semmilyen okításban nem részesült hogy mit kellene tegyen, ha Marika néni történetesen jobban ismeri az igét, mint ő. Mert esetleg Marika néni naponta olvassa a Bibliát, nem úgy mint ti, akik házaltok. Ne haragudj, de hosszú évek tapasztalata, hogy a hozzám becsengetett tesóitok nem ismerik az igét, csak kb 20 igehelyet tudnak, azt akarják megmutatni, és azt is csak azért, hogy Isten neve Jehova.



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nekem nincs időm kivárni.

2012. febr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 lsandor ***** válasza:
24%
Kedves utolsó. Ha te jobban ismered a Bibliát mint mi, akkor rendben van, úgy legyen. Tudjátok már sokszor rájöttem, hogy bármit is mondjunk úgy sem akarjátok elfogadni. De egy valamit ne felejtsetek el: ha nemsokára a politikai szervezetek, az ENSZ-el az élen bezáratják az összes vallást, akkor tudjátok azt, hogy nekünk volt igazunk
2012. febr. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
72%

Jehova Tanúi Biblájáról érdemes több forrásból is tájékozódni, mielőtt használná az ember.


[link]


[link]


[link]


[link]

2012. febr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
34%

Az alábbi linken pedig saját magunk tehetjük próbára az Jehova Tanúi Új világ ferdítését:


[link]

2012. febr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
90%

Hozzám is eljöttek de én nem "jehova tanui"-tól kaptam Bibliát.Csak azt hogy "Mit tanít a Biblia"c.kiadványt.

És egyéb példányokat...

Miért probléma az ha pénzért veszed a Bibliát?Nekem adtak ingyen is de nem a jehova tanui.

2012. febr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
33%
Az interneten megtalálható és letölthető.
2012. febr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

# 25/26 Időpont ma 14:58:

kik adtak ingyen Neked?

Én a Biblia évében vettem egy katolikus fordítást,ami akkor 50 százalékkal le volt "értékelve",de csak abban az évben.

A protestáns fordítás ára meg változatlan volt.

Kértem egyet a Tanúktól:ingyen adták.

Szerintem most is ingyen adják,pedig már elmúlt a Biblia Éve......

2012. febr. 17. 21:19
 28/39 anonim ***** válasza:
70%

Kedves lsandor!


Ha az ENSZ betiltaná a vallásokat, ebben az esetben sem nektek lenne igazatok, hanem csak a Bibliának. Nem tudom fel tudod-e fogni a különbséget? Tudod mikor ateistából hívő lettem, minden reggel 5-kor keltem, (munka nélküli voltam, ráértem volna aludni) és 1.5-2 órát olvastam a Bibliát. Ezt évekig gyakoroltam, még az után is, hogy ismét dolgozni kezdtem. Úgy hogy azt gondolom, mondhatom azt, hogy ismerem a Bibliát. Sajnos ez a tesóidról(akik hozzám csengettek be) nem mondható el, de ezt már korábban említettem. Egyébként az én igei látásom szerint a vallásokat nem fogják "betiltani", csak egységesíteni fogják, mert ebben fogják látni és remélni a béke eljövetelét a földön. És azokat, akik ebben nem lesznek hajlandóak részt venni, üldözni fogják. Természetesen a hitüket komolyan vevő keresztyének az üldözött csoportba fognak tartozni. De a vallásos tömeg a népegyházakból a vezetők többségével be fog hódolni ennek. A világ egyébként egyre érettebb, egyre alkalmasabb, és egyre fogékonyabb erre. Teszik majd mind ezt a "tolerancia" nevében. Ezért szoktam nagy hangsúlyt fektetni arra, hogy a keresztyén hit nem "toleráns". Persze ezt az ateisták véletlenül sem úgy értik, mint ahogy én, de ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni. Azt, hogy a Jehova tanúi sok mindenre képesek a hitükért, már többször bizonyították, lásd második világháború. De ez még nem bizonyíték arra, hogy ők Isten "igaz" követői. Hisz az iszlám követői közt is akad nem egy, aki kész meghalni hitéért, és istenségéért. És nem tudom, figyeled-e, hogy amikor a fenti elmélkedésemet leírtam, direkt kihangsúlyoztam, én így látom, az ige alapján! Nem elképzelhetetlen, hogy Péter erről kicsit, vagy akár egészen másképp vélekedik. Tudod nálunk keresztyéneknél, nincs központilag kiadott "látás" olyan dolgokról, amit nem tudhatunk egészen biztosan. Ez az oldal egyébként eredetileg éppen ezt a célt lett volna hivatott szolgálni, hogy ilyen kérdéseket meg lehessen beszélni. Az már egy más "tészta", hogy mi nem erre használjuk. És ha megfigyeled, ebben is teljesen eltérünk egymástól mi keresztyének. Mert Péter a tőle telhető módon igyekszik tartani magát az oldal eredeti célja mellett, ez nagyon érződik az írásain. Én vagy Berta Wooster már messze nem vagyunk ilyenek, Bár köztem és Berta közt is nagyon komoly különbségeket fedezhetsz fel. Hiszen Berta sokkal alaposabb, sokkal felkészültebb válaszokat ad. A válaszait komolyan alátámasztó linkek "özönét" zúdítja sokszor az olvasóra, ami bizony nem kis melót feltételez egy-egy válasznál. Én rendszerint, ahogy Berta mondja "csípőből" tüzelek. És ha kicsit oda figyelnél, láthatnád azt is, hogy bár teljesen eltérő felekezetekbe járunk, és különböző dolgokat esetleg egészen másképp értelmezünk, azért alapvetően, a legfontosabb kérdésekben teljesen egységesek, és összetartók vagyunk, mi keresztyének. Én attól még nagyon szeretem a református tesóimat, hogy nem értek egyet a gyermekkeresztséggel. És még ők is szeretnek engem, a "nagy pofám" ellenére. És tudunk együtt imádkozni, együtt Bibliát tanulmányozni, és össze járni csak úgy, mondjuk egy szalonnasütés kedvéért. És tudod miért? Mert szeretjük egymást, elfogadjuk egymást, a másik hibáival, hiányosságaival együtt. Mert tudjuk, mi magunk sem vagyunk tökéletesek, és a másiknak az én hibáimat, hiányosságaimat kell "elszenvedni"(ez a Bibliában van megírva. Tudod hol?)



Az evolúció útján is elérhető a mennyország, csak nincs időm kivárni.

2012. febr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
46%

A Biblia az útmutató Isten keresésére.

S nagyon hasznos tanításra.

Sajnos az emberek a vallásszervezetektől várják a kegyelmet, azt hiszik hogy az majd megtartja, mert elhiteti, náluk van az örök élet, s ezért mindent elkövetnek, hogy bevonzzák az embereket.

Jézus nem beszélt arról, hogy ingyen osztogatott Bibliáról kell gondoskodni ahhoz, hogy megtalálják őt.

Itt emberek által kitalált vallásszervezetekről van szó, nevezném versengésnek. Ez nem Istentől van.

Ha te kapsz egy Bibliát ajándékba (mondjuk egy Károlit) fogadd el, vagy fizesd meg az árát, legalább lesz egy jó Bibliád, de, ne kötelezd el magad a szervezetnek. Mert ez sem Istentől van. Mert az utolsó időben sokan jönnek Jézus nevében, de ne higgyetek nekik, mert a választottakat is elhitetik,ha lehet.

Inkább vegyél magadnak egy Bibliát, és keress kutass, és az Isten Szentlelke rávezet az igazság megismerésére, csak hittel kérd.

2012. febr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Izandor!


Az igaz keresztények ha hozzátok betévednek, előbb utóbb úgyis ki lesznek rekesztve. Erről gondoskodik az ISTEN, mert mi közössége a hívőnek a hitetlennel. Azt írod, hogy te figyelmeztettél. Nekünk, akiknek Jézus az őrzőnk,

a szent angyalaival együtt, vigyáz ránk. Nekünk a bárka JÉZUS KRISZTUS.

A Te munkád a jelenések 9:11-ben lévő pusztító sákák hittérítői munkája ami a sátán erejével van.

Nagy figyemeztetés, hogy egy becsali.Inkább figyelmeztetnéd a hívő társaidat hogy meneküljenek ki abból a csapdából amibe a hiszékenységük miatt mentek be,s akkor elhinném, hogy az életedet adtad egy ártatlan emberért. Nem kell félni hogy kiközösítenek, az igazság megismerése szabadokká tesz titeket.Amíg rabságban vagy nem tudsz életet menteni.

2012. febr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!