Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy csak a...

Miért van az, hogy csak a Jehova Tanúi Egyháznak van rá kapacitása, hogy ingyen adjon Bibliát az embereknek? A többi nem nagyon osztogat. Pedig az a hit alappillére, mármint a Biblia.

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 20:31
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

# 29/30 Időpont ma 09:04:

Értem és köszönöm a válaszod!

2012. febr. 18. 11:26
 32/39 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Isandor!


Köszönöm hogy válaszoltál. Véletlenül se gondold, hogy rossz indulatból írtam.

2012. febr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
30%

előző vagyok . 64% Isandornak.

helyesbítek. Megköszönném ha válaszolnál, Te hogy gondolod?

bocs hogy nem a kérdésre válaszolok.

2012. febr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%

"# 25/26 Időpont ma 14:58:

kik adtak ingyen Neked?

Én a Biblia évében vettem egy katolikus fordítást,ami akkor 50 százalékkal le volt "értékelve",de csak abban az évben.

A protestáns fordítás ára meg változatlan volt.

Kértem egyet a Tanúktól:ingyen adták.

Szerintem most is ingyen adják,pedig már elmúlt a Biblia Éve......"


Kedves kérdező !


Reformátusok adtak nekem Bibliát,a munkahelyemen.De ha vennem kellett volna az sem esett volna nehezemre.Mert a Biblia többet ér a világ minden kincsénél.


"Hasonló a mennyek országa a szántóföldben elrejtett kincshez ,amelyet az ember miután megtalált elrejt,örömében elmegy ,eladja mindenét amije van és megveszi azt a szántóföldet"



Az öndicséret pedig nem visz jóhoz...

2012. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

köszönöm a válaszod!

Nem öndícséret volt,csak saját tapasztalat.

Ezt pédául látod nem tudtam,hogy a reformátusok is adnak ingyen Bibliát.

2012. márc. 5. 18:08
 36/39 lsandor ***** válasza:
12%
Elnézést de elvesztettem a fonalat, miről is kérdezed a véleményem?
2012. márc. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
0%

"... mi közösségünk is ingyen ad, méghozzá eredeti Károli fordítású Szent Bibliát mindenféle magyarázat menteset!"


Kedves Péter! Nem értem, hogy miért feltétele egy "jó" bibliának, hogy "mindenféle magyarázat mentes" legyen? Szerintem a Biblia maga sehol sem tiltja, hogy magyarázva legyen. Nem, nem azt tiltja, hanem azzal nincs Isten Szava kibékülve, ha meghamisítják, kiforgatják, hamis EMBERI filozófiákat támogatva félrefordítják annak tartalmát!!!

Az Írásokat már az első sz.-ban is magyarázni kellett. Csak éppen a magyarázatnak kellett pontosnak lennie. Tehát kedves Péter ez is egy hamis érv volt. Kár volt érte. :-)


Az viszont nagyon dicséretes törekvés, hogy mindig van plusz Bibliád. Persze ennek értékét erősen lerontja az, hogy váltig ragaszkodsz egy sok szempontból pontatlan és tévedéseket (hogy finom legyek) tartalmazó fordításhoz, gyakran kiemelve annak "irodalmi értékét", pedig szerintem a pontossága, igazsága sokkal fontosabb szempont.


"A hit alappillére a Biblia, mégpedig a Szent Biblia, amiben nincsen semmi befolyásoló megjegyzés, hozzáfűzés, magyarázkodás..."


Vajon akik egy minden, úgymond "befolyásoló" tényezőtől mentes bibliát olvasnak és tanulmányoznak, vajon hányféleképpen értelmezik azokat? Tudjuk a választ: ahányan vannak, annyiféleképpen! Ebből pedig sem az igazság ismerete, sem egység, de még csak az ezekre épülő krisztusi szeretet sem lesz.


Itt megint előbújik egy manapság terjedőben lévő hamis érv, amivel a válaszomat is kezdtem. NEM az a helytelen, ha magyarázzuk az Írásokat és ezzel tanítványokat képzünk - sőt ezt kellene tenni mindenkinek, aki keresztény hívőnek mondja magát -, hanem azzal, ha vallásos téveszméket magyarázunk a Szentírásba!!!

Ebben pedig sajnos Péter neked is lenne javítani valód - teológiai végzettség ide, vagy oda. :-)

2013. okt. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
0%

De bocs, a "befolyásoló" tényezőtől mentességhez még odakívánkozik, hogy vajon mondhatjuk-e, hogy a Károli minden "befolyásolási tényezőtől" mentesen íródott? Dehogy mondhatjuk, hiszen a legvehemensebb védelmezői is elismerik, mennyi hiba van benne! És akkor a "hiba" valóban hiba, vagy teológiai előítéletből szándékosan félrefordított szöveg??? A háromság és a lélek halhatatlanság esetében egyértelműen állíthatjuk, hogy az utóbbi.


Kedves Péter, a Károlihoz való ragaszkodásod annál is inkább szomorú, mert te sem hiszel a lélek halhatatlanságban, pedig Károlinak, mint reformátusnak az alap tanításai egyike volt, ezért ebben a szellemben is fordította FÉLRE a bibliáját. (A lélek/szellem következetlenség pl., de még máshol is kidomborítja a halhatatlanságban való hitét)

2013. okt. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 25%-os válszoló!


Szerintem előbb ülj be egy teológiai akadémiára, és sajátítsd el a héber, arámi és görög nyelveket, utána nyilatkozhatsz arról, hogy Károli fordításában mennyi hiba van...nem beszélve a "lélek szellem következetlenségről" - ami már önmagában mutatja a nyelvi dillettantizmusodat...


Már bocs, ha kicsit erősebben fogalmaztam, de éppen Károli az, aki igyekezett feloldani ezt a nyelvi anomáliát...


Persze nehéz erről beszélni egy olyannak, aki az alapokkal sincs tisztában...


Üdv. Péter

2013. okt. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!