Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Helyes-e egy személy csecsemők...

Lsandor kérdése:

Helyes-e egy személy csecsemőként történő megkeresztelése? Összhangban van-e a Bibliával?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 10:47
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 Pietrosol ***** válasza:
0%

Gondold át!

Az első randevú alkalmával közlik vele,hogy bűnben születtél és abban fogsz meghalni!

Ezek a szavak elraktározódnak a tudattalanban és tudatosság nélkül végigkísérhetik az életén!

2012. máj. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:

Dicsértessék. :)


Először is a 60. sz. alatti válaszodra reagálnék, bár nem nekem írtad: NEM váltotta fel a körülmetélést a keresztség, a kettőnek semmi köze egymáshoz. Nézd meg az ApCselt: vita volt az apostolok között, hogy vajon a nemzetekből megtért férfiakat körül kell-e metélni vagy sem. Végül is arra jutottak, hogy nem kötelező, de szabad választás alapján lehet, pl. Pál apostol körülmetélte Timóteust. A zsidók közül megtértekkel nem volt ilyen probléma. ;)

De mindenkit bemerítettek, aki megtért, tehát a két dolog nem helyettesíti egymást.


"Azt már észrevettem hogy sok mindenben egyetértünk. :) Meg ha már itt tartunk tetszik hogy ilyen közvetlen stílusban beszélsz itt a gyk.-n Istenről. Az nem baj hogy egyes kérdésekben eltér a véleményünk, így legalább van miről beszélni :)"


Igen, én is észrevettem, és örülök ennek.

És köszönöm a "bókot". Nem mindenkinek jön be a stílusom, pl. Saca mostanában igencsak kellemetlennek tartja :D ; de épp az előbb hívtam fel a figyelmét egy másik kérdésnél egy harmadik kérdésre, hogy nézze meg, milyen az, amikor igazán gusztustalan stílusban oltogatják a JT-ket... Remélem, utána meg fog változni a véleménye rólam. :D


Jaaa, hogy a Midrásban van... Hát, majd utánanézek, még nem volt időm; de emlékeim szerint a Midrás nem szentírás, "csak" magyarázatok gyűjteménye. De nem biztos.

Tegnap kutakodtam a témában, és találtam egy másik Wiki-oldalt:


[link]


Meg egy vicces dalt, amit egy másik fórumon linkelt be valaki:


Fast bris (song)

http://www.youtube.com/watch?v=tqgPdY9wyZE


:)))


Jézus és a kisgyermekek kérdése: Szerintem Jézus külön kérés nélkül is védi őket; ettől függetlenül lehet kérni, meg persze imádkozni mindig hasznos lehet. Csak nekem valahogy úgy jött le, mintha azt gondolnád, hogy ha nem kérnénk, akkor Jézus hagyná elveszni a gyerekeket; pedig erről szó sincs.


Bérmálás: Az ApCsel 8.4 így szól: "Akik pedig szétszóródtak, elmentek, és hirdették az igét."

Nem hiszem, hogy erre gondoltál. Talán másold be az igeverset, akkor egyértelmű. Sacát is mindig ezzel nyúzom, csak sajnos ő a füle botját sem mozgatja. :(


Shalom. :)

2012. máj. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 anonim ***** válasza:

Szia Berta!


"NEM váltotta fel a körülmetélést a keresztség"


OK nem váltotta fel :)


"a kettőnek semmi köze egymáshoz."


De van köze egymáshoz:

Mindkettőben Isten és ember köt szövetséget. A keresztség és a körülmetélés is egy jel amely az emberen nyomot hagy. (Bár a keresztség nem látható fizikailag de a lelken nyoma lesz) Mindkettő egyfajta beavatási szertartás.


"De mindenkit bemerítettek, aki megtért, tehát a két dolog nem helyettesíti egymást. "


Igen szerintem se helyettesíti egymást a kettő.


"És köszönöm a "bókot". Nem mindenkinek jön be a stílusom, pl. Saca mostanában igencsak kellemetlennek tartja :D"


Nem lehet hogy nem szereti ha Sacának hívják? :)


"Jaaa, hogy a Midrásban van... Hát, majd utánanézek, még nem volt időm; de emlékeim szerint a Midrás nem szentírás, "csak" magyarázatok gyűjteménye. De nem biztos. "


OK de azért elég sok a párhuzam a körülmetélés, a bárány áldozata és Jézus áldozata között. Mindegyikben ártatlan vér folyik. Szerintem egyértelmű hogy áldozatról van szó hiszen ki adja oda szívesen a fiát azért hogy késsel megvágják? (ezt még leírni is rossz volt)


"Csak nekem valahogy úgy jött le, mintha azt gondolnád, hogy ha nem kérnénk, akkor Jézus hagyná elveszni a gyerekeket; pedig erről szó sincs. "


A fiatalon meghalt gyerekek szerintem a mennybe mennek keresztelés nélkül is. És úgy gondolom hogy nagyon erős őrangyaluk van fiatal korban akkor is ha nincsenek megkeresztelve. De azt is hiszem hogy ha megkeresztelik akkor Jézus különösen vigyáz rájuk és egészen a sajátjuknak tekinti őket.


"Bérmálás: Az ApCsel 8.4 így szól: "Akik pedig szétszóródtak, elmentek, és hirdették az igét."

Nem hiszem, hogy erre gondoltál. Talán másold be az igeverset, akkor egyértelmű. Sacát is mindig ezzel nyúzom, csak sajnos ő a füle botját sem mozgatja. :( "


Bocs azt nem írtam oda de az egész fejezetet el kell olvasni. Ott van szó róla hogy kézrátétellel átadják a Szentlelket azoknak akik csak János keresztségével keresztelkedtek meg eddig. Ez a bérmálás.


Isten áldjon!

2012. máj. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:

Szia. :)


Valószínűleg kitalálok neked valami jó kis nevet, mert elég fura így, hogy nem tudlak hogyan szólítani. :P

Apropó: Saca még nem emelt kifogást a beceneve ellen; tényleg valami más baja van: konkrétan azt hiszi, hogy piszkálom meg üldözöm meg ilyesmi. Még régen egyszer azt írta, hogy mumusosdit játszom vele, pedig nem is. :D

És azóta a helyzet csak romlott... :(


"De van köze egymáshoz:

Mindkettőben Isten és ember köt szövetséget. A keresztség és a körülmetélés is egy jel amely az emberen nyomot hagy. (Bár a keresztség nem látható fizikailag de a lelken nyoma lesz) Mindkettő egyfajta beavatási szertartás."


Hát, ööö, izé... A körülmetélést Isten rendelte el a Vele kötendő szövetség jeleként a 8 napos fiúcsecsemőkre vonatkozóan, ebbe a picurnak nincs beleszólása. Ellenben a bemerítkezést hitből, tudatos döntést követően szokták tenni; és így visszaértünk az alapkérdéshez. Szerintem ne kezdjük újból, elég visszaolvasni a régebbi válaszokat. :)


"OK de azért elég sok a párhuzam a körülmetélés, a bárány áldozata és Jézus áldozata között. Mindegyikben ártatlan vér folyik. Szerintem egyértelmű hogy áldozatról van szó hiszen ki adja oda szívesen a fiát azért hogy késsel megvágják? (ezt még leírni is rossz volt)"


Még mindig nem volt időm sajnos utánanézni. :(

Sok a párhuzam, rendben, lehet; én igazából a 2. és a 3. közötti párhuzamról tudok, mivel ugyebár Jézus az Isten Báránya, a tökéletes áldozat. És az Egyiptomból való kivonuláskor az ajtófélfákra hintett vér egy előképe az Ő vérének, amely megóv a halál angyalának pusztításától. Nagyon fontos, hogy Izrael fiainak nem volt szabad kijönni a házaikból; ugyanígy nekünk is veszélyes lenne kimászkálni ez alól a védelem alól.


Érdekes ez a megvágós dolog... Gondolom, tudod, hogy az újszülötteket a kórházban az 5. vagy a 10. percben megszúrják, mármint vért vesznek tőlük... (Bocs, nem emlékszem pontosan, hányadik percben.) Meg lemossák őket, és mindenféle vizsgálatokat végeznek, amik nem nagyon kellemesek.

Ezek ellen amúgy sem lehet tiltakozni, de szerintem simán belátható, hogy hasznosak, mivel az egészségi állapot felmérését szolgálják.

A körülmetélés nem lehet sokkal nagyobb fájdalom; valamelyik fórumon írta egy egészségügyis, hogy ilyen pici korban nagyon rövid ideig mutatnak fájdalmat jelző tüneteket a babák (pár percig); ill. a seb is gyorsan gyógyul. Felnőtteknél már fájdalmasabb a dolog, és a gyógyulási idő is hosszabb: egy hét. Szóval, szerintem nem olyan veszélyes, bár én könnyen beszélek. :D


"A fiatalon meghalt gyerekek szerintem a mennybe mennek keresztelés nélkül is. (...)"


Szerintem is, lásd a valamelyik előző válaszomat a korhatárokról, nem akarom ismételni önmagam. :)


GBU

2012. máj. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:

"Szia. :)


Valószínűleg kitalálok neked valami jó kis nevet, mert elég fura így, hogy nem tudlak hogyan szólítani. :P"


Inkább hadd találjak ki én egy nevet: Severin. Majd igyekszem aláírni mindenhol. Sajnos a gyk.-n utólag felhasználónevet nem lehet módosítani, én meg az igazi nevemet adtam meg és azt nem szeretném ha mindenhol látszódna.


Ezzel a keresztelős kérdéssel kapcsolatban meg már azt hiszem mindent elmondtunk ami elmondható. Az amit írtál hogy valószínűleg nem nagyon érzik még a babák a fájdalmat elég érdekes. Nem tudom hogy tényleg mennyire érzik a fájdalmat de abban biztos vagyok hogy a körülmetélés alatt nagyon sírhatnak, a szüleik meg sajnálják szegényeket. És ilyen módon ha a szülők arra gondolnak hogy a gyerekeknek most az ő bűneik miatt szenvednek az hasonló érzés lehet mint amikor a keresztények arra gondolnak hogy az ártatlan Jézus is az ő bűneik miatt szenvedett. Ez arra vezeti őket hogy nagyon megutálják a bűnöket.

2012. máj. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:

Helló, Mr. Severin! :)


Miattam nem kell aláírnod, én megismerlek anélkül is (pl. most az ezós kérdésnél is); és a sztoridat is tudom; legutóbb is majdnem odaírtam a neved a megszólításba. :D


Mit jelent a Severin? Rákerestem, de csak annyit találtam, hogy valami köze van a Stern szóhoz. (Hangzásra olyan, mint valami nyugtató tabletta, bocsi. :D )


Nem azt írtam, hogy valószínűleg nem nagyon érzik még a babák a fájdalmat, hanem azt, hogy csak rövid ideig érzik. Egy fórumozó kérdezett rá egy egészségügyis hölgynél, hogy honnan tudja; a válasz az volt, hogy a babák nem mutatnak tovább fájdalomra utaló jeleket. Talán lementettem a linket, majd megnézem, ha egyszer lesz időm, és akkor leírom pontosan.


Amúgy tényleg nagyon sírnak a babák, láttam videókat (pirulós smiley); de igazából már akkor is sírnak, amikor elkezdik kicsomagolni őket a pelusból. (Gondolom, orvosi vizsgálatról ismerős a szitu.) De maga a metszés csak pár másodperc.


Shalom. :)

2012. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
Szent Severin kr. u. 450 körül Pannónia területén evangelizáló szent volt. Sokkal többet nem tudok róla. Viszont tetszik a neve, főleg mert nincs benne ékezet és elég egyedi. Ezért felhasználónévnek ideális :)
2012. máj. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!