Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen szetharomsagtagado...

Milyen szetharomsagtagado vallasok vannak a Jehova tanui es unitariusokon kivul?

Figyelt kérdés
2012. febr. 16. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem egy rakat közel- és távol-keleti vallás van, amelyekben nincs szentháromság. Sőt semmilyen isten-triád nincs.
2012. febr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
"kereszteny" vallasra gondoltam
2012. febr. 16. 16:06
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

Hát ez jó kérdés. Antitriniárius egyház jutott eszembe (Az unitárius vallás háromságtagadó ága)


Bár le kell szögezni, annak idejében az őskeresztények sem hittek a szentháromságban, mert nem Bibliai tanítás. A 3. század környékén kezdte el használni az egyház. Ezen kívül sok, egyébként nem bibliai pogány tanítás beszivárgott már a különböző keresztény vallásokba. Legyen az kisegyház vagy nagyegyház.


Más ókori vallásokban is megjelennek a háromság-modellek. Ezekből vette át a kereszténység is.

2012. febr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

A Biblia. :)


Egy nem tanú...

2012. febr. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mit értünk szenháromság alatt.


a keresztények az ATYA a FIÚ és a SZENTLÉLEK ez a három egy Isten.

Jehova tanúi nem hiszik egy Istennek, hanem Jehova, Jézus a fia, a szentszellem isten tevékeny ereje.Ők nem hiszik hogy a három egy .Ezért nem ismerik el JÉZUST mint Isten.

2012. febr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Kérdező!

Nem az lényeg h mely vallás fogadja el vagy tagadja a háromság tantételét, hanem az h Isten miként tekint erre a tantételre.

2012. febr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
honnét veszed, hogy van „szentháromság”?
2012. febr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mulder614 ***** válasza:
54%

Milyen szentháromság? Olvastad már ezt a szót a bibliában? Én nem!

Hogy lehet tagadni azt ami nem létezik?

2012. febr. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Földesi Éva ***** válasza:

Érdekes, de van itthon is.... a Krisztus testvérei gyülekezet (másik nevük: Krisztadelfiánusok)


[link]


Nekem úgy tűnik egyeznek a Tanúk tanításával több pontot illetően... (?)

2014. dec. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!