Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hitben Isten a lényeg, vagy...

A hitben Isten a lényeg, vagy a vallás?

Figyelt kérdés

A kérdésem azon okból fogalmazódott meg, hogy egy barátnőmmel kisebb vitába keveredtem, mert máshogy gondolkodunk. Kettőnk közül a barátnom az, aki VALLÁSOS, én vagyok az, aki ugyan HISZ egy istenben, de a vallást (keresztény katolikus) nem igazán érzem magaménak, sőt.. De ezt nem részletezném.

Ő azért nem ért egyet velem, mert én nem a vallás keretein belül hiszek, akit/amit én nem hívok Istennek, mert Őt nem tudom elválasztani a vallástól, de hiszek benne. Bár én úgy vettem észre, egyáltalán nem AKARJA megérteni, azt, ahogyan én vélekedem. Régebben, még siheder koromban vallásos voltam, de bizonyos dolgok miatt a vallástól elfordultam. ÉS a barátnőm szerint-nem konkrétan rólam, csak általánosságban mondta ezt-, hogy azért , mert nem vagyok vallásos, biztos, hogy még csak hírből sem ismerem a Bibliát. Azt meg sem kérdezte volna, mi az oka annak, hogy így gondolkodom.

Én úgy gondolom, gyönyörű Földünknek egyetlen istene van, csak minden vallás , minden egyén, aki hisz egy istenben, de nem vallásos, más- más néven szólítja.

A másik kérdésem pedig az lenne : csak akkor hihetek egy istenben, ha egy adott valláshoz tartozom? Mert azt ugyan nem hiszem, hogy a Földet Isten teremtette, de hiszem azt, hogy van valami. Mert nekem is szükségem van arra, hogy legyen valami/valaki, ami/aki mindig mellettem van, segíthet, ha baj van.


2012. febr. 21. 19:41
 1/6 anonim válasza:
100%

Felekezettől függ. A hagyományos egyházakban pl. katolikus, református, ortodox, a vallás a lényeg, míg az újkeletű, restorációs (tehát az őskeresztény életmódot és hitvilágot rekreálni próbáló) felekezetekben pl. pünkösdi, jehova tanúi, hetednapi adventisták, hit gyülekezet, a hit a lényeg.


A vallást előtérbe helyező felekezetek azt az álláspontot képviselik, hogy Isten egy misztikum, aki bár minden felett uralkodik, ember értelem nem képes közvetlen kapcsolatba lépni vele és a Biblia sem képes átfogó képet alkotni róla, ezért ezeknél a csoportoknál nem fontos dolog a Biblia szó szerinti értelmezése és nincs problémájuk például az evolúció elfogadásával.


A hitet előtérbe helyező felekezetek elvetik a misztikum hagyományos fogalmát és az a véleményük, hogy Isten egy emberek számára megismerhető lény, aki a barátjuk is lehet, és erre a megfelelő módszer a Biblia szó szerinti értelmezése.

2012. febr. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jak 2,19: "Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek. "
2012. febr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hitben az a lényeg,hogy higgy.
2012. febr. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mulder614 ***** válasza:
A hit halott cselekedetek nélkül!
2012. febr. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A hitben az ember a lényeg.
2012. febr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
a hit-ben az UR a lenyeg!!belole jon a vallas!!!!pont!
2013. jún. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!