Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova Tanúi mi a...

Kedves Jehova Tanúi mi a véleményetek erről exjt.hu?

Figyelt kérdés
Örülnék ha írnátok pár gondolatot az oldalon található tartalmakról. [link] . Nektek mi a véleményetek ezekről?

2012. febr. 18. 19:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
2%
Csak annyit, hogy valakiben úgylátom rengeteg a gyűlölet.
2012. febr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
14%

Nagyon egyoldalú. Csak negatív példák vannak felsorolva. Pedig az ex-tanúk azért mesélhetnének pozitív dolgokról is.

Olyanról amit ők maguk tettek meg.

Szolgálatuk során biztosan rengeteg emberrel találkoztak hát néhányon csak segítettek valahogy. S itt most nem a vallási dolgokra gondolok elsősorban. (bár biztosan volt ilyen élményük is)

Meg azt is megemlíthetnék hogy mi az amiben nem tévednek a tanúk.

2012. febr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Pár példát fel hoznék ,hogy sokan miért hagyják el a vallást.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


. Sajnos saját tapasztalataim is csupa negatív tapasztalat. Nem tudom megérteni,miért teszik tönkre gyermekeik életét. Nem tudom felfogni miért váltanak arcot a gyülekezetben. És nem értem ,hogy lehetnek ilyen szűk látókörűek. Képesek a család életét tönkre tenni a vallás miatt. Képesek kitagadni a gyereket ha felnőtt korában nem keresztelkedik meg,vagy nem követi a vallást. És akkor ez most egy "vonzó" vallás? Miért kell "házalni"? Ha valakit érdekel meg fogja találni. Miért csak olyan történeteket hallok ,hogy lelki mélyponton volt mikor megtért? Miért csak összetört embereket találnak meg? Valaki adjon választ ezekre a dolgokra.

2012. febr. 18. 21:10
 4/19 anonim válasza:
25%
Bárki, akinek vannak okai, képes olyan okfejtést elindítani, ami hamis, és homályba üldözi az igazságot mert meglett benne is a hiba.
2012. febr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%

"Nagyon egyoldalú. Csak negatív példák vannak felsorolva. Pedig az ex-tanúk azért mesélhetnének pozitív dolgokról is."


Ez jellemző Jehovás hozzáállás, ha nem ért egyet veletek, akkor minimum egyoldalú.

Egyébként mindegyik beszél pozitív élményről.

megvilágosodtak, és elhagyták a szektátokat.

2012. febr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Kedves qkker!


Szerintem meg azok a nagyon gyenge emberek akiknek segítség kell ahhoz hogy kilépjenek valamiből.

Már bocs de ha abban kitudott tartani hogy amikor csatlakozott a gyülekezethez akkor a család a barátok a munkatársak csesztették s ezek ellenére maradt. Akkor ahhoz is legyen saját ereje hogy kiváljon!

Tegye meg! De saját döntésből és ne azért mert valaki "rábeszéli".

Saját magamról tudom ha valamit megakarok tenni azt úgy is megteszem. Pont mint Ádámnál őt sem kényszerítette senki arra hogy megtegye amit megtett. Ahogy én is tettem amit tettem.

2012. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

"Szerintem meg azok a nagyon gyenge emberek akiknek segítség kell ahhoz hogy kilépjenek valamiből. "


Ismét egy korrekt JT. hozzászólás!

Írtam én olyat, hogy segítség kellett nekik?!


De megfordítom:

Szerintem meg azok a nagyon gyenge emberek akiknek segítség kell ahhoz hogy belépjenek valamibe.

2012. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem meg azok a nagyon gyenge emberek akiknek segítség kell ahhoz hogy belépjenek valamibe."


Ha ez logikus akkor te is Jehova tanúja akarsz lenni csak még nem kaptál hozzá segítséget. Ha meg nem így van akkor nem is érted azt hogy mit írtál.

Logikailag megközelítve akkor minden ember tanú akar lenni csak még nem kapták meg a segítséget. Fokozni kell a tevékenységüket azért hogy hozzád is eljussanak qkker.

2012. febr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Évekig tanulmányoztam a Bibliát Jehova Tanúival,és már előrehaladott tanulmányozó voltam,az összejövetelekre is eljártam,minden vasárnap.

Nagyon szerettem azt a néhány(!) kedves,szimpatikus embert,aki őszintén ,a maga esendő valójában megnyílt előttem ,és fáj a szívem értük,hogy a szemük viszont nem nyílik fel,illetve ha mégis,akkor a családjuk miatt nem tudnak lépni,mert tartanak a kiközösítéstől ,nem akarnak szakadárok lenni.Ez egy terror !Szerencsétlenek...:(((

Szerintem az exjt.hu oldalon korrekt infóra bukkanhat minden tanú,extanú és tanulmányozó is.

A fent említett oldal is rengeteg segítséget nyújtott nekem ,amikor súlyos dilemmába kerültem,mert valahol a szívemben éreztem,hogy ez nem az igazi nálam,ez a vallás,ez a szív nélküli, ámde robotmódon profi szitukezelő gépezet.Nyugodtan pontozzatok le,de csak támogatni tudom a fentebb említett oldalt,és örök hálám nekik ,és Jézusnak is ! Megmenekültem ettől a családellenes szektától...

2012. febr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

"Ha ez logikus akkor te is Jehova tanúja akarsz lenni csak még nem kaptál hozzá segítséget. Ha meg nem így van akkor nem is érted azt hogy mit írtál.

Logikailag megközelítve akkor minden ember tanú akar lenni csak még nem kapták meg a segítséget. Fokozni kell a tevékenységüket azért hogy hozzád is eljussanak qkker."


Voltatok nálam, legalábbis próbálkoztatok, de miután azt mondtam hogy nem vagyok rátok kíváncsi -elsőre így, szelíden- , még erősködtek a térítőitek, hogy de milyen fontos, meg stb.

Na akkor mondtam nekik, hogy kiengedtem a kertbe a 3 németjuhászom, kezdjék velük a térítést, ha be mernek jönni.

2012. febr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!